Licensed to North Carolina Swimming - For Office Use Only License
                                                      HY-TEK's MEET MANAGER 4.0
     2012 NC Queen City Dolphin SC Invitational - 10/12/2012 to 10/14/2012     
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lindsey, Victoria    8 SAIL-NC                18.29      17.31          9  
  2 Oxrider, Anne        8 ATOM-NC                   NT      18.42          7  
  3 White, Ehnaya        7 QCD-NC                 19.68      18.98          6  
  4 Brown, Phoebe        8 TEAM-NC                   NT      19.63          5  
  5 Webb, Myah           8 SAIL-NC                   NT      20.96          4  
  6 Moran, Mia           8 ATOM-NC                28.72      22.63          3  
  7 Depken, Campbell     8 SAIL-NC                   NT      23.12          2  
  8 Carroll, Emma        8 ATOM-NC                   NT      23.97          1  
  9 Horton, Presley      7 SAIL-NC                   NT      33.79        
 10 King, Pilar          4 UN-GA                  41.34      41.35        
 -- Middlesworth, Miri   7 ATOM-NC                24.12         NS        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lindsey, Victoria    8 SAIL-NC                21.72      21.13          9  
  2 Oxrider, Anne        8 ATOM-NC                   NT      22.24          7  
  3 Brown, Phoebe        8 TEAM-NC                   NT      23.29          6  
  4 Webb, Myah           8 SAIL-NC                   NT      23.34          5  
  5 White, Ehnaya        7 QCD-NC                 24.75      24.07          4  
  6 Moran, Mia           8 ATOM-NC                34.51      24.47          3  
  7 Depken, Campbell     8 SAIL-NC                   NT      25.69          2  
  8 Horton, Presley      7 SAIL-NC                   NT      36.28          1  
 -- King, Pilar          4 UN-GA                  46.72         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Middlesworth, Miri   7 ATOM-NC                27.18         NS        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Oxrider, Anne        8 ATOM-NC                   NT      22.12          9  
  2 Moran, Mia           8 ATOM-NC                30.17      27.25          7  
  3 Brown, Phoebe        8 TEAM-NC                   NT      28.24          6  
  4 Carroll, Emma        8 ATOM-NC                   NT      28.26          5  
  5 Webb, Myah           8 SAIL-NC                   NT      28.47          4  
  6 Lindsey, Victoria    8 SAIL-NC                32.25      30.41          3  
  7 White, Ehnaya        7 QCD-NC                 30.89      30.68          2  
  8 Depken, Campbell     8 SAIL-NC                   NT      32.43          1  
 -- Horton, Presley      7 SAIL-NC                   NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Middlesworth, Miri   7 ATOM-NC                30.98         NS        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 White, Ehnaya        7 QCD-NC                 23.06      21.60          9  
  2 Lindsey, Victoria    8 SAIL-NC                24.46      22.40          7  
  3 Oxrider, Anne        8 ATOM-NC                   NT      22.81          6  
  4 Webb, Myah           8 SAIL-NC                   NT      26.35          5  
  5 Moran, Mia           8 ATOM-NC                   NT      27.84          4  
  6 Depken, Campbell     8 SAIL-NC                   NT      29.22          3  
 -- Horton, Presley      7 SAIL-NC                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Carroll, Emma        8 ATOM-NC                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- Sailfish Aquatics-NC  'A'                        NT        SCR        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sailfish Aquatics-NC  'A'                        NT    1:57.45         18  
     1) Depken, Campbell 8              2) Webb, Myah 8                   
     3) Horton, Presley 7               4) Lindsey, Victoria 8            
                1:02.03     1:57.45 (55.42)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                28.29  AAAA
                29.59  AAA
                30.89  AA
                32.19  A
                35.99  BB
                39.79  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vendal, Ella        10 TEAM-NC                32.98      32.48 BB       9  
  2 Clay, Taylor        10 UN-GA                     NT      33.11 BB       7  
  3 Lotfy, Christina    10 SAIL-NC                37.89      34.52 BB       6  
  4 Collins, Emma       10 MSA-NC                    NT      35.06 BB       5  
  5 Gaskey, Isabella    10 SAIL-NC                40.90      35.11 BB       4  
  6 Eggers, Caroline    10 SAIL-NC                37.83      35.87 BB       3  
  7 Bartis, Rowan        9 TEAM-NC                36.64      36.16 B        2  
  8 Robinson, Grace     10 SAIL-NC                   NT      36.23 B        1  
  9 Brashear, Grace     10 ATOM-NC                35.49      36.26 B      
 10 Gordon, Bowen       10 TEAM-NC                   NT      36.36 B      
 11 Luther, Mattie      10 SAIL-NC                   NT      37.23 B      
 12 Walters, Jillian    10 SAIL-NC                39.75      37.34 B      
 13 Carr, Caroline      10 SAIL-NC                   NT      37.68 B      
 14 Furr, Mary          10 SAIL-NC                   NT      38.08 B      
 15 Saunders, Phoenix   10 QCD-NC                 41.23      38.15 B      
 16 Gatti, Franchesca   10 ATOM-NC                   NT      38.43 B      
 17 Wilkerson, Lily     10 ATOM-NC                   NT      38.61 B      
 18 Darling, Cate        8 ATOM-NC                45.79      38.87 B      
 19 Emmons, Maggie       9 ATOM-NC                   NT      39.07 B      
 20 Hidalgo, Victoria   10 MSA-NC                    NT      39.81        
 21 Veerman, Sarah       9 UN-01-NC               41.12      40.08        
 22 Cerreta, Alex       10 MSA-NC                    NT      40.17        
 23 Lindsey, Victoria    8 SAIL-NC                42.60      40.97        
 24 Guhl, Skylar         9 MSA-NC                    NT      41.07        
 25 Gordon, Kayla        9 MSA-NC                    NT      41.41        
 26 White, Ehnaya        7 QCD-NC                 43.63      41.83        
 27 Losey, Amanda        9 SAIL-NC                   NT      42.54        
 28 Federico, Logan      9 MSA-NC                    NT      42.76        
 29 Greene, Kaylee       9 SAIL-NC                44.27      43.40        
 30 Hutchins, Anna      10 MSA-NC                    NT      43.75        
 31 Brown, Phoebe        8 TEAM-NC                   NT      44.17        
 32 Zhu, Sophia          9 SAIL-NC                48.80      44.60        
 33 Russell, Jessica     8 SAIL-NC                45.53      44.81        
 34 Dixon, Hannah       10 MSA-NC                    NT      44.89        
 35 Bernard, Darya       9 SAIL-NC                45.48      45.37        
 36 Dupont, Amaris       9 QCD-NC                 50.30      46.45        
 37 Murphy, Flynn       10 MSA-NC                    NT      46.85        
 38 Simmons, Taylor      9 MSA-NC                    NT      47.21        
 39 Graybill, Noelle     9 MSA-NC                    NT      47.66        
 40 Bonghi, Maya        10 MSA-NC                    NT      48.11        
 41 Laciano, Sophia     10 SAIL-NC                48.51      48.14        
 42 DePodesta, Jacquel  10 MSA-NC                    NT      48.26        
 43 O'Gwin, Kennedy      9 QCD-NC                    NT      48.67        
 44 Pradhan, Avani       9 MSA-NC                    NT      50.68        
 45 Ingram, Paige        8 UN-01-NC               54.18      51.07        
 46 Mancillas, Monica   10 ATOM-NC                   NT      51.40        
 47 Burney, Kynna       10 QCD-NC                    NT      55.06        
 48 Smith, Kaci          9 QCD-NC                    NT    1:00.59        
 49 Burney, Koral        9 QCD-NC                    NT    1:12.56        
 50 Ingram, Abby         6 MSA-NC                    NT    1:14.15        
 51 Ingram, Phoebe       6 MSA-NC                    NT    1:28.18        
 -- Helfrich, Bella      8 MSA-NC                    NT         NS        
 -- Asunramu, Tomisin    9 QCD-NC                    NT         NS        
 -- Middlesworth, Miri   7 ATOM-NC                51.80         NS        
 -- Middlesworth, Maxi   9 ATOM-NC                43.44         NS        
 -- Straub, Sophia       7 MSA-NC                    NT         NS        
 -- Raykovicz, Julia    10 MSA-NC                    NT         NS        
 -- Christensen, Ava     9 ATOM-NC                   NT         NS        
 -- Weker, Natalie       6 MSA-NC                    NT         NS        
 -- Kury, Allie          9 UN-01-NC               54.02         NS        
 -- Ravi, Sreshta       10 TEAM-NC                36.43        SCR        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:02.19  AAAA
              1:05.39  AAA
              1:08.69  AA
              1:11.89  A
              1:21.59  BB
              1:31.29  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rauch, Katie        10 ATOM-NC              1:11.10    1:10.57 A        9  
                  32.87     1:10.57 (37.70)                                        
  2 Vendal, Ella        10 TEAM-NC              1:16.55    1:11.64 A        7  
                  35.31     1:11.64 (36.33)                                        
  3 Brashear, Grace     10 ATOM-NC              1:19.12    1:16.86 BB       5.5
                  37.17     1:16.86 (39.69)                                        
  3 Bartis, Rowan        9 TEAM-NC              1:21.31    1:16.86 BB       5.5
                  36.89     1:16.86 (39.97)                                        
  5 Lotfy, Christina    10 SAIL-NC              1:27.31    1:18.81 BB       4  
                  36.73     1:18.81 (42.08)                                        
  6 Whitmire, Liza      10 ATOM-NC                   NT    1:18.91 BB       3  
                  35.31     1:18.91 (43.60)                                        
  7 Ingalls, Renny      10 ATOM-NC              1:27.49    1:19.21 BB       2  
                  39.24     1:19.21 (39.97)                                        
  8 Middlesworth, McCo  10 ATOM-NC              1:24.25    1:19.63 BB       1  
                  36.57     1:19.63 (43.06)                                        
  9 Ravi, Sreshta       10 TEAM-NC              1:18.99    1:19.68 BB     
                  37.02     1:19.68 (42.66)                                        
 10 Powers, Hannah      10 SAIL-NC              1:25.02    1:20.96 BB     
                  37.63     1:20.96 (43.33)                                        
 11 Collins, Emma       10 MSA-NC                    NT    1:21.67 B      
                  38.03     1:21.67 (43.64)                                        
 12 Gaskey, Isabella    10 SAIL-NC              1:35.89    1:21.74 B      
                  40.33     1:21.74 (41.41)                                        
 13 Clay, Taylor        10 UN-GA                     NT    1:21.81 B      
                  38.30     1:21.81 (43.51)                                        
 14 Robinson, Grace     10 SAIL-NC                   NT    1:22.42 B      
                  36.92     1:22.42 (45.50)                                        
 15 Bradford, Niki      10 SAIL-NC                   NT    1:24.69 B      
                  39.46     1:24.69 (45.23)                                        
 16 Eggers, Caroline    10 SAIL-NC              1:29.71    1:25.35 B      
                  40.84     1:25.35 (44.51)                                        
 17 Gordon, Bowen       10 TEAM-NC                   NT    1:26.20 B      
                  39.59     1:26.20 (46.61)                                        
 18 Gatti, Franchesca   10 ATOM-NC                   NT    1:26.23 B      
                  40.13     1:26.23 (46.10)                                        
 19 Furr, Mary          10 SAIL-NC                   NT    1:26.73 B      
 20 Hidalgo, Victoria   10 MSA-NC                    NT    1:27.16 B      
                  40.11     1:27.16 (47.05)                                        
 21 Frazier, Eve         9 SAIL-NC                   NT    1:27.45 B      
                  39.54     1:27.45 (47.91)                                        
 22 Wilkerson, Lily     10 ATOM-NC                   NT    1:28.24 B      
                  42.05     1:28.24 (46.19)                                        
 23 Luther, Mattie      10 SAIL-NC                   NT    1:29.23 B      
                  41.52     1:29.23 (47.71)                                        
 24 Veerman, Sarah       9 UN-01-NC             1:34.14    1:29.47 B      
                  41.04     1:29.47 (48.43)                                        
 25 Walters, Jillian    10 SAIL-NC              1:35.35    1:31.95        
                  40.92     1:31.95 (51.03)                                        
 26 Lindsey, Victoria    8 SAIL-NC              1:41.09    1:34.25        
                  45.77     1:34.25 (48.48)                                        
 27 Guhl, Skylar         9 MSA-NC                    NT    1:34.87        
                  43.74     1:34.87 (51.13)                                        
 28 Zhu, Sophia          9 SAIL-NC              1:43.59    1:36.91        
                  47.08     1:36.91 (49.83)                                        
 29 Hutchins, Anna      10 MSA-NC                    NT    1:37.00        
                  44.90     1:37.00 (52.10)                                        
 30 Middlesworth, Maxi   9 ATOM-NC                   NT    1:37.66        
                  43.85     1:37.66 (53.81)                                        
 31 Laciano, Sophia     10 SAIL-NC              1:52.35    1:38.76        
                  46.93     1:38.76 (51.83)                                        
 32 White, Ehnaya        7 QCD-NC               1:55.75    1:40.21        
                  45.04     1:40.21 (55.17)                                        
 33 Losey, Amanda        9 SAIL-NC                   NT    1:41.39        
 34 Bernard, Darya       9 SAIL-NC              1:41.92    1:41.41        
                  47.85     1:41.41 (53.56)                                        
 35 Gordon, Kayla        9 MSA-NC                    NT    1:41.53        
                  44.87     1:41.53 (56.66)                                        
 36 Simmons, Taylor      9 MSA-NC                    NT    1:41.58        
                  46.40     1:41.58 (55.18)                                        
 37 Russell, Jessica     8 SAIL-NC              1:49.61    1:46.76        
                  51.25     1:46.76 (55.51)                                        
 38 Murphy, Flynn       10 MSA-NC                    NT    1:47.06        
                  51.23     1:47.06 (55.83)                                        
 39 Mancillas, Monica   10 ATOM-NC              1:58.49    1:50.04        
                  51.83     1:50.04 (58.21)                                        
 40 Webb, Myah           8 SAIL-NC                   NT    1:51.96        
                  49.13   1:51.96 (1:02.83)                                        
 41 Graybill, Noelle     9 MSA-NC                    NT    1:55.31        
                  50.84   1:55.31 (1:04.47)                                        
 42 Dixon, Hannah       10 MSA-NC                    NT    1:56.24        
                  47.03   1:56.24 (1:09.21)                                        
 43 Dupont, Amaris       9 QCD-NC               2:13.76    1:56.85        
                  49.24   1:56.85 (1:07.61)                                        
 44 Pradhan, Avani       9 MSA-NC                    NT    1:57.46        
                  54.58   1:57.46 (1:02.88)                                        
 45 O'Gwin, Kennedy      9 QCD-NC                    NT    1:58.20        
 46 Christensen, Ava     9 ATOM-NC                   NT    1:58.69        
                  53.48   1:58.69 (1:05.21)                                        
 47 Arnold, Elizabeth    8 MSA-NC                    NT    1:58.93        
                  52.78   1:58.93 (1:06.15)                                        
 48 Ingram, Paige        8 UN-01-NC             2:15.75    2:03.59        
                  57.54   2:03.59 (1:06.05)                                        
 49 Fajtek, Lia          7 SAIL-NC                   NT    2:06.39        
                  57.76   2:06.39 (1:08.63)                                        
 50 Burney, Kynna       10 QCD-NC                    NT    2:17.67        
                1:02.13   2:17.67 (1:15.54)                                        
 51 Burney, Koral        9 QCD-NC                    NT    2:36.94        
                1:05.79   2:36.94 (1:31.15)                                        
 52 Horton, Presley      7 SAIL-NC                   NT    2:37.47        
                1:15.34   2:37.47 (1:22.13)                                        
 -- Oxrider, Isabelle   10 ATOM-NC                   NT         NS        
 -- Kury, Allie          9 UN-01-NC                  NT         NS        
 -- Cerreta, Alex       10 MSA-NC                    NT         NS        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:14.39  AAAA
              2:21.79  AAA
              2:29.09  AA
              2:36.39  A
              2:58.29  BB
              3:20.19  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ravi, Sreshta       10 TEAM-NC              2:49.72    2:44.22 BB       9  
                  36.99     1:20.17 (43.18)     2:04.50 (44.33)     2:44.22 (39.72)
  2 Bartis, Rowan        9 TEAM-NC              2:56.43    2:46.04 BB       7  
                  37.50     1:19.18 (41.68)     2:03.77 (44.59)     2:46.04 (42.27)
  3 Brashear, Grace     10 ATOM-NC                   NT    2:55.80 BB       6  
                  38.97     1:23.13 (44.16)     2:09.84 (46.71)     2:55.80 (45.96)
  4 Walters, Jillian    10 SAIL-NC                   NT    3:07.88 B        5  
                  40.10     1:28.65 (48.55)     2:20.36 (51.71)     3:07.88 (47.52)
  5 Gaskey, Isabella    10 SAIL-NC              3:27.75    3:10.27 B        4  
                1:32.30     2:23.88 (51.58)     3:10.27 (46.39)                    
  6 Lindsey, Victoria    8 SAIL-NC              3:29.08    3:17.86 B        3  
                  44.31     1:36.81 (52.50)     2:29.95 (53.14)     3:17.86 (47.91)
  7 Carr, Caroline      10 SAIL-NC                   NT    3:23.81          2  
                  41.32     1:34.73 (53.41)     2:29.09 (54.36)     3:23.81 (54.72)
  8 Laciano, Sophia     10 SAIL-NC                   NT    3:27.43          1  
                  45.10     1:40.13 (55.03)     2:35.57 (55.44)     3:27.43 (51.86)
  9 Zhu, Sophia          9 SAIL-NC                   NT    3:31.03        
                  47.89     1:42.42 (54.53)     2:38.89 (56.47)     3:31.03 (52.14)
 10 Greene, Kaylee       9 SAIL-NC                   NT    3:36.50        
                  44.64     1:41.11 (56.47)     2:40.85 (59.74)     3:36.50 (55.65)
 11 Luther, Mattie      10 SAIL-NC                   NT    3:38.94        
                  40.70                                                 2:29.15 ( )
      3:38.94 (1:09.79)                                                            
 12 Bernard, Darya       9 SAIL-NC                   NT    3:44.69        
 13 Russell, Jessica     8 SAIL-NC                   NT    3:46.58        
                  50.40   1:51.10 (1:00.70)   2:51.29 (1:00.19)     3:46.58 (55.29)
 14 Clay, Taylor        10 UN-GA                     NT    3:47.42        
                  40.14   1:44.58 (1:04.44)   2:48.38 (1:03.80)     3:47.42 (59.04)
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.79  AAAA
                34.59  AAA
                36.39  AA
                38.09  A
                43.49  BB
                48.79  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ingalls, Renny      10 ATOM-NC                41.24      37.37 A        9  
  2 Vendal, Ella        10 TEAM-NC                43.06      38.03 A        7  
  3 Bartis, Rowan        9 TEAM-NC                45.48      39.94 BB       5.5
  3 Eggers, Caroline    10 SAIL-NC                44.15      39.94 BB       5.5
  5 Collins, Emma       10 MSA-NC                    NT      40.09 BB       4  
  6 Lotfy, Christina    10 SAIL-NC                47.73      40.22 BB       3  
  7 Powers, Hannah      10 SAIL-NC                44.06      40.76 BB       2  
  8 Furr, Mary          10 SAIL-NC                   NT      40.97 BB       1  
  9 Gordon, Bowen       10 TEAM-NC                   NT      41.15 BB     
 10 Brashear, Grace     10 ATOM-NC                42.42      41.96 BB     
 11 Robinson, Grace     10 SAIL-NC                   NT      42.25 BB     
 12 Luther, Mattie      10 SAIL-NC                   NT      42.40 BB     
 13 Middlesworth, McCo  10 ATOM-NC                45.89      43.32 BB     
 14 Frazier, Eve         9 SAIL-NC                   NT      43.45 BB     
 15 Veerman, Sarah       9 UN-01-NC               47.79      43.96 B      
 16 Bradford, Niki      10 SAIL-NC                   NT      44.34 B      
 17 Bonghi, Maya        10 MSA-NC                    NT      44.43 B      
 18 Gaskey, Isabella    10 SAIL-NC                55.85      44.61 B      
 19 Emmons, Maggie       9 ATOM-NC                   NT      45.17 B      
 20 Losey, Amanda        9 SAIL-NC                   NT      45.53 B      
 21 Walters, Jillian    10 SAIL-NC                51.00      46.16 B      
 22 Lindsey, Victoria    8 SAIL-NC                48.20      46.22 B      
 23 Oxrider, Isabelle   10 ATOM-NC                   NT      46.30 B      
 24 Hidalgo, Victoria   10 MSA-NC                    NT      46.34 B      
 25 Wilkerson, Lily     10 ATOM-NC                   NT      46.52 B      
 26 Guhl, Skylar         9 MSA-NC                    NT      47.92 B      
 27 Zhu, Sophia          9 SAIL-NC                53.63      48.08 B      
 28 Saunders, Phoenix   10 QCD-NC               1:08.77      50.13        
 29 Hutchins, Anna      10 MSA-NC                    NT      50.96        
 30 Gordon, Kayla        9 MSA-NC                    NT      51.11        
 31 Fajtek, Lia          7 SAIL-NC                   NT      51.66        
 32 Middlesworth, Miri   7 ATOM-NC                   NT      51.77        
 33 Russell, Jessica     8 SAIL-NC                53.87      51.97        
 34 Brown, Phoebe        8 TEAM-NC                   NT      52.25        
 35 Graybill, Noelle     9 MSA-NC                    NT      52.88        
 36 Bernard, Darya       9 SAIL-NC                56.93      53.50        
 37 Middlesworth, Maxi   9 ATOM-NC                57.43      53.64        
 38 White, Ehnaya        7 QCD-NC                 55.47      54.74        
 39 Webb, Myah           8 SAIL-NC                   NT      54.83        
 40 Dupont, Amaris       9 QCD-NC               1:01.95      55.02        
 41 Laciano, Sophia     10 SAIL-NC              1:01.66      55.10        
 42 Dixon, Hannah       10 MSA-NC                    NT      56.13        
 43 Ingram, Paige        8 UN-01-NC             1:05.69      56.42        
 44 Murphy, Flynn       10 MSA-NC                    NT      57.28        
 45 Christensen, Ava     9 ATOM-NC                   NT      58.97        
 46 Simmons, Taylor      9 MSA-NC                    NT    1:00.32        
 47 Burney, Kynna       10 QCD-NC                    NT    1:02.72        
 48 O'Gwin, Kennedy      9 QCD-NC                    NT    1:03.74        
 49 Smith, Kaci          9 QCD-NC                    NT    1:07.36        
 50 Burney, Koral        9 QCD-NC                    NT    1:07.51        
 51 Horton, Presley      7 SAIL-NC                   NT    1:17.32        
 52 Ingram, Abby         6 MSA-NC                    NT    1:19.35        
 53 Asunramu, Tomisin    9 QCD-NC                    NT    1:21.11        
 54 Ingram, Phoebe       6 MSA-NC                    NT    1:28.00        
 -- Arnold, Elizabeth    8 MSA-NC                    NT         DQ        
      Did not finish on back
 -- Pradhan, Avani       9 MSA-NC                    NT         DQ        
      Did not finish on back
 -- Kury, Allie          9 UN-01-NC               51.60         NS        
 -- Cerreta, Alex       10 MSA-NC                    NT         NS        
 -- Helfrich, Bella      8 MSA-NC                    NT         NS        
 -- Weker, Natalie       6 MSA-NC                    NT         NS        
 -- Straub, Sophia       7 MSA-NC                    NT         NS        
 -- Cornell, Riley       5 MSA-NC                    NT         NS        
 -- Rauch, Katie        10 ATOM-NC                40.86        SCR        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:10.49  AAAA
              1:14.39  AAA
              1:18.29  AA
              1:22.19  A
              1:33.99  BB
              1:45.69  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vendal, Ella        10 TEAM-NC              1:32.60    1:23.69 BB       9  
                  41.36     1:23.69 (42.33)                                        
  2 Eggers, Caroline    10 SAIL-NC              1:40.73    1:27.94 BB       7  
  3 Lotfy, Christina    10 SAIL-NC              1:43.68    1:29.55 BB       6  
                  42.44     1:29.55 (47.11)                                        
  4 Ravi, Sreshta       10 TEAM-NC              1:34.70    1:30.24 BB       5  
                  43.69     1:30.24 (46.55)                                        
  5 Collins, Emma       10 MSA-NC                    NT    1:33.53 BB       4  
                  41.93     1:33.53 (51.60)                                        
  6 Robinson, Grace     10 SAIL-NC                   NT    1:37.56 B        3  
                  45.14     1:37.56 (52.42)                                        
  7 Lindsey, Victoria    8 SAIL-NC              1:42.32    1:38.30 B        2  
                  47.77     1:38.30 (50.53)                                        
  8 Veerman, Sarah       9 UN-01-NC             1:50.34    1:40.10 B        1  
  9 Walters, Jillian    10 SAIL-NC              2:02.01    1:40.58 B      
 10 Losey, Amanda        9 SAIL-NC                   NT    1:40.78 B      
                  44.95     1:40.78 (55.83)                                        
 11 Brashear, Grace     10 ATOM-NC              1:36.02    1:43.00 B      
                  48.71     1:43.00 (54.29)                                        
 12 Carr, Caroline      10 SAIL-NC                   NT    1:45.53 B      
                  48.88     1:45.53 (56.65)                                        
 13 Zhu, Sophia          9 SAIL-NC              2:01.18    1:47.26        
                  52.08     1:47.26 (55.18)                                        
 14 Guhl, Skylar         9 MSA-NC                    NT    1:47.81        
                  51.03     1:47.81 (56.78)                                        
 15 Bonghi, Maya        10 MSA-NC                    NT    1:50.21        
                  52.21     1:50.21 (58.00)                                        
 16 Cerreta, Alex       10 MSA-NC                    NT    1:50.41        
                  51.65     1:50.41 (58.76)                                        
 16 Greene, Kaylee       9 SAIL-NC              1:56.30    1:50.41        
                  52.69     1:50.41 (57.72)                                        
 18 Russell, Jessica     8 SAIL-NC              2:04.66    1:50.99        
                  53.24     1:50.99 (57.75)                                        
 19 White, Ehnaya        7 QCD-NC               1:57.70    1:57.50        
 20 O'Gwin, Kennedy      9 QCD-NC                    NT    1:58.18        
                  54.77   1:58.18 (1:03.41)                                        
 21 Saunders, Phoenix   10 QCD-NC                    NT    1:58.95        
                  52.34   1:58.95 (1:06.61)                                        
 22 Bernard, Darya       9 SAIL-NC                   NT    1:59.89        
                  58.72   1:59.89 (1:01.17)                                        
 23 Ingram, Paige        8 UN-01-NC                  NT    2:01.95        
                  58.55   2:01.95 (1:03.40)                                        
 24 Mancillas, Monica   10 ATOM-NC              2:04.30    2:02.60        
                  58.39   2:02.60 (1:04.21)                                        
 25 Gordon, Kayla        9 MSA-NC                    NT    2:03.87        
                  57.34   2:03.87 (1:06.53)                                        
 26 Dupont, Amaris       9 QCD-NC               2:11.95    2:07.18        
                  57.20   2:07.18 (1:09.98)                                        
 27 Burney, Kynna       10 QCD-NC                    NT    2:08.85        
                1:02.99   2:08.85 (1:05.86)                                        
 28 Christensen, Ava     9 ATOM-NC                   NT    2:10.80        
                1:00.56   2:10.80 (1:10.24)                                        
 29 Burney, Koral        9 QCD-NC                    NT    2:43.52        
                1:12.10   2:43.52 (1:31.42)                                        
 -- Hidalgo, Victoria   10 MSA-NC                    NT         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  48.73          DQ (57.28)                                        
 -- DePodesta, Jacquel  10 MSA-NC                    NT         DQ        
      No touch at turn
                  54.13        DQ (1:05.79)                                        
 -- Hutchins, Anna      10 MSA-NC                    NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Furr, Mary          10 SAIL-NC                   NT         DQ        
      Non-continuous turning action
 -- Murphy, Flynn       10 MSA-NC                    NT         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                1:00.89        DQ (1:05.80)                                        
 -- Federico, Logan      9 MSA-NC                    NT         DQ        
      Did not finish
 -- Kury, Allie          9 UN-01-NC                  NT         NS        
 -- Bartis, Rowan        9 TEAM-NC              1:45.54         NS        
 -- Raykovicz, Julia    10 MSA-NC                    NT         NS        
 -- Middlesworth, Maxi   9 ATOM-NC                   NT         NS        
 -- Middlesworth, Miri   7 ATOM-NC                   NT         NS        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.29  AAAA
                38.19  AAA
                40.09  AA
                41.99  A
                47.79  BB
                53.59  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gaskey, Isabella    10 SAIL-NC                46.70      41.37 A        9  
  2 Rauch, Katie        10 ATOM-NC                46.15      43.21 BB       7  
  3 Whitmire, Liza      10 ATOM-NC                   NT      43.83 BB       6  
  4 Ravi, Sreshta       10 TEAM-NC                46.00      44.10 BB       5  
  5 Ingalls, Renny      10 ATOM-NC                50.07      45.64 BB       4  
  6 Lotfy, Christina    10 SAIL-NC                50.04      45.66 BB       3  
  7 Vendal, Ella        10 TEAM-NC                46.74      46.50 BB       2  
  8 Gatti, Franchesca   10 ATOM-NC                   NT      47.32 BB       1  
  9 Powers, Hannah      10 SAIL-NC                52.28      48.07 B      
 10 Clay, Taylor        10 UN-GA                     NT      48.37 B      
 11 Middlesworth, McCo  10 ATOM-NC                52.00      49.16 B      
 12 Walters, Jillian    10 SAIL-NC                50.41      49.28 B      
 13 Bradford, Niki      10 SAIL-NC                   NT      49.63 B      
 14 Robinson, Grace     10 SAIL-NC                   NT      50.42 B      
 15 Furr, Mary          10 SAIL-NC                   NT      50.78 B      
 16 Bartis, Rowan        9 TEAM-NC                54.60      50.84 B      
 17 Losey, Amanda        9 SAIL-NC                   NT      51.03 B      
 18 Saunders, Phoenix   10 QCD-NC                    NT      51.32 B      
 19 Gordon, Kayla        9 MSA-NC                    NT      51.68 B      
 20 Collins, Emma       10 MSA-NC                    NT      52.94 B      
 21 Veerman, Sarah       9 UN-01-NC               57.16      53.09 B      
 22 Hutchins, Anna      10 MSA-NC                    NT      53.65        
 23 Bonghi, Maya        10 MSA-NC                    NT      53.78        
 24 Eggers, Caroline    10 SAIL-NC                56.49      54.40        
 25 Dixon, Hannah       10 MSA-NC                    NT      54.91        
 26 Murphy, Flynn       10 MSA-NC                    NT      56.15        
 27 Laciano, Sophia     10 SAIL-NC                59.70      56.93        
 28 Frazier, Eve         9 SAIL-NC                   NT      57.24        
 29 Wilkerson, Lily     10 ATOM-NC                   NT      57.25        
 30 Luther, Mattie      10 SAIL-NC                   NT      57.56        
 31 Russell, Jessica     8 SAIL-NC                57.72      58.86        
 32 Bernard, Darya       9 SAIL-NC              1:04.65      59.97        
 33 Middlesworth, Maxi   9 ATOM-NC                   NT    1:00.18        
 34 Zhu, Sophia          9 SAIL-NC              1:06.31    1:00.65        
 35 Simmons, Taylor      9 MSA-NC                    NT    1:01.53        
 36 Webb, Myah           8 SAIL-NC                   NT    1:02.31        
 37 Burney, Kynna       10 QCD-NC                    NT    1:04.09        
 38 Guhl, Skylar         9 MSA-NC                    NT    1:05.06        
 39 Mancillas, Monica   10 ATOM-NC              1:17.12    1:05.32        
 40 Middlesworth, Miri   7 ATOM-NC                   NT    1:06.11        
 41 Hidalgo, Victoria   10 MSA-NC                    NT    1:07.26        
 42 Christensen, Ava     9 ATOM-NC                   NT    1:08.11        
 43 Fajtek, Lia          7 SAIL-NC                   NT    1:10.16        
 44 White, Ehnaya        7 QCD-NC                    NT    1:10.55        
 45 Ingram, Paige        8 UN-01-NC             1:26.33    1:11.66        
 46 Arnold, Elizabeth    8 MSA-NC                    NT    1:13.91        
 -- Burney, Koral        9 QCD-NC                    NT         DQ        
      One hand touch
 -- Pradhan, Avani       9 MSA-NC                    NT         DQ        
      Scissors kick
 -- O'Gwin, Kennedy      9 QCD-NC                    NT         DQ        
      One hand touch
 -- Dupont, Amaris       9 QCD-NC                    NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Ingram, Abby         6 MSA-NC                    NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Helfrich, Bella      8 MSA-NC                    NT         DQ        
 -- Weker, Natalie       6 MSA-NC                    NT         NS        
 -- Kury, Allie          9 UN-01-NC               58.05         NS        
 -- Graybill, Noelle     9 MSA-NC                    NT         NS        
 -- Straub, Sophia       7 MSA-NC                    NT         NS        
 -- Cerreta, Alex       10 MSA-NC                    NT         NS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:19.99  AAAA
              1:24.49  AAA
              1:28.89  AA
              1:33.39  A
              1:46.69  BB
              1:59.99  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gaskey, Isabella    10 SAIL-NC              1:44.28    1:27.92 AA       9  
                  42.90     1:27.92 (45.02)                                        
  2 Ravi, Sreshta       10 TEAM-NC              1:38.66    1:36.00 BB       7  
                  45.42     1:36.00 (50.58)                                        
  3 Lotfy, Christina    10 SAIL-NC              1:52.31    1:43.61 BB       6  
                  50.17     1:43.61 (53.44)                                        
  4 Gatti, Franchesca   10 ATOM-NC                   NT    1:45.88 BB       5  
                  52.67     1:45.88 (53.21)                                        
  5 Robinson, Grace     10 SAIL-NC                   NT    1:49.85 B        4  
                  51.63     1:49.85 (58.22)                                        
  6 Losey, Amanda        9 SAIL-NC                   NT    1:50.88 B        3  
                  52.10     1:50.88 (58.78)                                        
  7 Walters, Jillian    10 SAIL-NC              1:53.74    1:51.32 B        2  
                  49.82   1:51.32 (1:01.50)                                        
  8 Eggers, Caroline    10 SAIL-NC              2:05.05    1:51.64 B        1  
                  55.38     1:51.64 (56.26)                                        
  9 Furr, Mary          10 SAIL-NC                   NT    1:53.29 B      
                  52.29   1:53.29 (1:01.00)                                        
 10 Collins, Emma       10 MSA-NC                    NT    1:59.24 B      
                  55.43   1:59.24 (1:03.81)                                        
 11 Gordon, Kayla        9 MSA-NC                    NT    1:59.69 B      
                  56.24   1:59.69 (1:03.45)                                        
 12 Murphy, Flynn       10 MSA-NC                    NT    2:02.08        
                  59.86   2:02.08 (1:02.22)                                        
 13 Bernard, Darya       9 SAIL-NC              2:24.02    2:02.65        
                  59.37   2:02.65 (1:03.28)                                        
 14 Laciano, Sophia     10 SAIL-NC              2:07.32    2:03.05        
                  57.82   2:03.05 (1:05.23)                                        
 15 Luther, Mattie      10 SAIL-NC                   NT    2:03.98        
                  58.57   2:03.98 (1:05.41)                                        
 16 Russell, Jessica     8 SAIL-NC              2:19.64    2:11.89        
                1:04.02   2:11.89 (1:07.87)                                        
 17 Guhl, Skylar         9 MSA-NC                    NT    2:12.72        
                1:01.64   2:12.72 (1:11.08)                                        
 18 Greene, Kaylee       9 SAIL-NC                   NT    2:18.21        
                1:04.53   2:18.21 (1:13.68)                                        
 19 Ingram, Paige        8 UN-01-NC             3:04.66    2:31.31        
                1:12.78   2:31.31 (1:18.53)                                        
 -- DePodesta, Jacquel  10 MSA-NC                    NT         DQ        
      One hand touch
                  53.90        DQ (1:03.09)                                        
 -- Clay, Taylor        10 UN-GA                     NT         DQ        
      One hand touch
                  55.06        DQ (1:00.67)                                        
 -- Mancillas, Monica   10 ATOM-NC                   NT         DQ        
      One hand touch
 -- Middlesworth, Maxi   9 ATOM-NC                   NT         NS        
 -- Kury, Allie          9 UN-01-NC                  NT         NS        
 -- Raykovicz, Julia    10 MSA-NC                    NT         NS        
 -- Middlesworth, Miri   7 ATOM-NC                   NT         NS        
 -- Bartis, Rowan        9 TEAM-NC              2:10.07        SCR        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                31.49  AAAA
                33.39  AAA
                35.29  AA
                37.29  A
                42.99  BB
                48.79  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ravi, Sreshta       10 TEAM-NC                40.09      37.26 A        9  
  2 Vendal, Ella        10 TEAM-NC                41.26      40.30 BB       7  
  3 Brashear, Grace     10 ATOM-NC                43.42      42.95 BB       6  
  4 Clay, Taylor        10 UN-GA                     NT      43.10 B        5  
  5 Gordon, Bowen       10 TEAM-NC                   NT      43.14 B        4  
  6 Bartis, Rowan        9 TEAM-NC                43.59      43.95 B        3  
  7 Lotfy, Christina    10 SAIL-NC                49.20      45.57 B        2  
  8 Emmons, Maggie       9 ATOM-NC                   NT      45.78 B        1  
  9 Veerman, Sarah       9 UN-01-NC               49.79      47.19 B      
 10 Gaskey, Isabella    10 SAIL-NC                52.98      47.29 B      
 11 Eggers, Caroline    10 SAIL-NC                48.97      47.44 B      
 12 Collins, Emma       10 MSA-NC                    NT      47.47 B      
 13 Luther, Mattie      10 SAIL-NC                   NT      47.65 B      
 14 Zhu, Sophia          9 SAIL-NC                56.22      48.78 B      
 15 Wilkerson, Lily     10 ATOM-NC                   NT      49.11        
 16 Hidalgo, Victoria   10 MSA-NC                    NT      49.70        
 17 Darling, Cate        8 ATOM-NC                   NT      50.43        
 18 Saunders, Phoenix   10 QCD-NC                    NT      51.61        
 19 Carr, Caroline      10 SAIL-NC                   NT      51.77        
 20 Gordon, Kayla        9 MSA-NC                    NT      52.72        
 21 Cerreta, Alex       10 MSA-NC                    NT      53.15        
 22 Murphy, Flynn       10 MSA-NC                    NT      55.87        
 23 White, Ehnaya        7 QCD-NC                 54.89      56.61        
 23 Hutchins, Anna      10 MSA-NC                    NT      56.61        
 25 Laciano, Sophia     10 SAIL-NC              1:04.02      58.84        
 26 Dixon, Hannah       10 MSA-NC                    NT      59.15        
 27 Simmons, Taylor      9 MSA-NC                    NT      59.30        
 28 Graybill, Noelle     9 MSA-NC                    NT    1:00.69        
 28 Bonghi, Maya        10 MSA-NC                    NT    1:00.69        
 30 Ingram, Paige        8 UN-01-NC             1:11.05    1:04.88        
 31 Guhl, Skylar         9 MSA-NC                    NT    1:06.67        
 32 Dupont, Amaris       9 QCD-NC                    NT    1:11.42        
 -- Burney, Kynna       10 QCD-NC                    NT         DQ        
      One hand touch
 -- DePodesta, Jacquel  10 MSA-NC                    NT         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- O'Gwin, Kennedy      9 QCD-NC                    NT         DQ        
      One hand touch
 -- Pradhan, Avani       9 MSA-NC                    NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Ingram, Phoebe       6 MSA-NC                    NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Ingram, Abby         6 MSA-NC                    NT         DQ        
      One hand touch
 -- Federico, Logan      9 MSA-NC                    NT         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall
 -- Burney, Koral        9 QCD-NC                    NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Helfrich, Bella      8 MSA-NC                    NT         NS        
 -- Middlesworth, Maxi   9 ATOM-NC                   NT         NS        
 -- Straub, Sophia       7 MSA-NC                    NT         NS        
 -- Raykovicz, Julia    10 MSA-NC                    NT         NS        
 -- Weker, Natalie       6 MSA-NC                    NT         NS        
 -- Kury, Allie          9 UN-01-NC             1:07.01         NS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:11.29  AAAA
              1:16.49  AAA
              1:21.59  AA
              1:26.69  A
              1:42.09  BB
              1:57.49  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rauch, Katie        10 ATOM-NC              1:33.15    1:25.55 A        9  
                  37.71     1:25.55 (47.84)                                        
 -- Mancillas, Monica   10 ATOM-NC                   NT         DQ        
                1:05.78        DQ (1:13.75)                                        
 -- Ravi, Sreshta       10 TEAM-NC              1:32.89         DQ        
                  41.96          DQ (53.75)                                        
 -- Bartis, Rowan        9 TEAM-NC              1:41.34        SCR        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:11.49  AAAA
              1:15.19  AAA
              1:18.89  AA
              1:22.59  A
              1:33.79  BB
              1:44.99  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rauch, Katie        10 ATOM-NC              1:23.52    1:21.10 A        9  
                  37.50     1:21.10 (43.60)                                        
  2 Ravi, Sreshta       10 TEAM-NC              1:27.92    1:25.14 BB       7  
                  38.65     1:25.14 (46.49)                                        
  3 Ingalls, Renny      10 ATOM-NC              1:32.22    1:26.54 BB       6  
                  10.11   1:26.54 (1:16.43)                                        
  4 Whitmire, Liza      10 ATOM-NC                   NT    1:27.50 BB       5  
                  39.00     1:27.50 (48.50)                                        
  5 Vendal, Ella        10 TEAM-NC              1:29.03    1:29.68 BB       4  
                  41.68     1:29.68 (48.00)                                        
  6 Powers, Hannah      10 SAIL-NC              1:37.24    1:31.77 BB       3  
                  41.81     1:31.77 (49.96)                                        
  7 Eggers, Caroline    10 SAIL-NC              1:37.92    1:32.08 BB       2  
                  43.42     1:32.08 (48.66)                                        
  8 Lotfy, Christina    10 SAIL-NC              1:44.18    1:32.14 BB       1  
                1:32.17         1:32.14 ( )                                        
  9 Brashear, Grace     10 ATOM-NC              1:33.55    1:32.85 BB     
                  43.69     1:32.85 (49.16)                                        
 10 Clay, Taylor        10 UN-GA                     NT    1:32.94 BB     
                  42.72     1:32.94 (50.22)                                        
 11 Middlesworth, McCo  10 ATOM-NC              1:37.05    1:33.45 BB     
                  10.30   1:33.45 (1:23.15)                                        
 12 Collins, Emma       10 MSA-NC                    NT    1:34.42 B      
                  41.76     1:34.42 (52.66)                                        
 13 Bradford, Niki      10 SAIL-NC                   NT    1:34.58 B      
                  44.72     1:34.58 (49.86)                                        
 14 Gaskey, Isabella    10 SAIL-NC              1:51.19    1:35.69 B      
                  49.88     1:35.69 (45.81)                                        
 15 Oxrider, Isabelle   10 ATOM-NC                   NT    1:37.91 B      
                  47.24     1:37.91 (50.67)                                        
 16 Gordon, Bowen       10 TEAM-NC                   NT    1:40.38 B      
                  43.15     1:40.38 (57.23)                                        
 17 Luther, Mattie      10 SAIL-NC                   NT    1:42.26 B      
                  46.02     1:42.26 (56.24)                                        
 18 Frazier, Eve         9 SAIL-NC                   NT    1:43.35 B      
                  47.38     1:43.35 (55.97)                                        
 19 Veerman, Sarah       9 UN-01-NC             1:45.93    1:44.48 B      
                  50.13     1:44.48 (54.35)                                        
 20 Zhu, Sophia          9 SAIL-NC              2:01.88    1:44.76 B      
                  48.62     1:44.76 (56.14)                                        
 21 Hidalgo, Victoria   10 MSA-NC                    NT    1:46.98        
                  46.89   1:46.98 (1:00.09)                                        
 22 Hutchins, Anna      10 MSA-NC                    NT    1:49.29        
                  52.44     1:49.29 (56.85)                                        
 23 Lindsey, Victoria    8 SAIL-NC              1:57.58    1:51.16        
                  50.70   1:51.16 (1:00.46)                                        
 24 Bernard, Darya       9 SAIL-NC              2:06.61    1:52.09        
                  53.16     1:52.09 (58.93)                                        
 25 Middlesworth, Maxi   9 ATOM-NC              2:06.61    1:52.70        
                  51.27   1:52.70 (1:01.43)                                        
 26 Laciano, Sophia     10 SAIL-NC              1:59.93    1:53.63        
                  56.85     1:53.63 (56.78)                                        
 27 Walters, Jillian    10 SAIL-NC              1:48.94    1:54.21        
                  57.39     1:54.21 (56.82)                                        
 28 Gordon, Kayla        9 MSA-NC                    NT    1:54.79        
                  53.26   1:54.79 (1:01.53)                                        
 29 Guhl, Skylar         9 MSA-NC                    NT    1:57.13        
                  53.34   1:57.13 (1:03.79)                                        
 30 White, Ehnaya        7 QCD-NC               2:07.52    1:59.80        
                  53.29   1:59.80 (1:06.51)                                        
 31 Murphy, Flynn       10 MSA-NC                    NT    1:59.92        
                1:01.36     1:59.92 (58.56)                                        
 32 Simmons, Taylor      9 MSA-NC                    NT    2:00.80        
                1:00.10   2:00.80 (1:00.70)                                        
 33 Dixon, Hannah       10 MSA-NC                    NT    2:02.26        
 34 Russell, Jessica     8 SAIL-NC              2:07.28    2:03.52        
                1:01.97   2:03.52 (1:01.55)                                        
 35 Ingram, Paige        8 UN-01-NC             2:25.82    2:08.07        
                1:04.01   2:08.07 (1:04.06)                                        
 36 Arnold, Elizabeth    8 MSA-NC                    NT    2:21.27        
                1:09.40   2:21.27 (1:11.87)                                        
 -- Saunders, Phoenix   10 QCD-NC                    NT         DQ        
                  51.24          DQ (59.77)                                        
 -- Fajtek, Lia          7 SAIL-NC                   NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  57.80        DQ (1:09.76)                                        
 -- O'Gwin, Kennedy      9 QCD-NC                    NT         DQ        
      One hand touch - fly
                1:00.16        DQ (1:09.52)                                        
 -- Ingram, Phoebe       6 MSA-NC                    NT         DQ        
      Scissors kick - fly
                1:51.14        DQ (2:00.35)                                        
 -- Graybill, Noelle     9 MSA-NC                    NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                1:18.78        DQ (1:05.89)                                        
 -- Cornell, Riley       5 MSA-NC                    NT         NS        
 -- Cerreta, Alex       10 MSA-NC                    NT         NS        
 -- Kury, Allie          9 UN-01-NC             2:16.44         NS        
 -- Bartis, Rowan        9 TEAM-NC              1:35.88        SCR        
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:32.69  AAAA
              2:40.39  AAA
              2:48.19  AA
              2:55.99  A
              3:19.39  BB
              3:42.69  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bartis, Rowan        9 TEAM-NC                   NT    3:15.57 BB       9  
                  44.44     1:32.40 (47.96)     2:31.98 (59.58)     3:15.57 (43.59)
  2 Clay, Taylor        10 UN-GA                     NT    3:24.18 B        7  
                  44.09     1:40.27 (56.18)     2:38.04 (57.77)     3:24.18 (46.14)
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Team Charlotte Swimming-NC  'A'                  NT    2:19.60         18  
     1) Bartis, Rowan 9                 2) Gordon, Bowen 10               
     3) Ravi, Sreshta 10                4) Vendal, Ella 10                
                  35.82     1:13.24 (37.42)     1:46.77 (33.53)     2:19.60 (32.83)
  2 Sailfish Aquatics-NC  'A'                   2:30.05    2:28.15         14  
     1) Eggers, Caroline 10             2) Furr, Mary 10                  
     3) Luther, Mattie 10               4) Lotfy, Christina 10            
                  37.25     1:16.17 (38.92)     1:53.59 (37.42)     2:28.15 (34.56)
  3 Sailfish Aquatics-NC  'B'                        NT    2:36.79         12  
     1) Walters, Jillian 10             2) Robinson, Grace 10             
     3) Greene, Kaylee 9                4) Gaskey, Isabella 10            
                  38.39     1:16.53 (38.14)     1:59.95 (43.42)     2:36.79 (36.84)
  4 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'A'              NT    2:36.88         10  
     1) Gatti, Franchesca 10            2) Wilkerson, Lily 10             
     3) Darling, Cate 8                 4) Brashear, Grace 10             
                                                    2:02.10 ( )     2:36.88 (34.78)
  5 Mecklenburg Swim Association-NC  'A'             NT    2:42.69          8  
     1) Cerreta, Alex 10                2) Bonghi, Maya 10                
     3) Collins, Emma 10                4) Hidalgo, Victoria 10           
                  38.19     1:26.39 (48.20)     2:07.42 (41.03)     2:42.69 (35.27)
  6 Sailfish Aquatics-NC  'C'                        NT    3:03.46          6  
     1) Bernard, Darya 9                2) Zhu, Sophia 9                  
     3) Laciano, Sophia 10              4) Carr, Caroline 10              
                                                    2:23.52 ( )     3:03.46 (39.94)
 -- Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'B'              NT        SCR        
 -- Mecklenburg Swim Association-NC  'B'             NT        SCR        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'A'              NT    2:43.54         18  
     1) Brashear, Grace 10              2) Middlesworth, McCoy 10         
     3) Rauch, Katie 10                 4) Whitmire, Liza 10              
                  43.75     1:32.66 (48.91)     2:09.82 (37.16)     2:43.54 (33.72)
  2 Sailfish Aquatics-NC  'A'                   2:55.41    2:52.72         14  
     1) Eggers, Caroline 10             2) Gaskey, Isabella 10            
     3) Lotfy, Christina 10             4) Furr, Mary 10                  
                  43.11     1:27.60 (44.49)     2:15.27 (47.67)     2:52.72 (37.45)
  3 Sailfish Aquatics-NC  'B'                        NT    3:03.56         12  
     1) Powers, Hannah 10               2) Luther, Mattie 10              
     3) Bradford, Niki 10               4) Walters, Jillian 10            
                  42.31                                                 2:25.47 ( )
        3:03.56 (38.09)                                                            
  4 Sailfish Aquatics-NC  'D'                        NT    3:36.81         10  
     1) Robinson, Grace 10              2) Bernard, Darya 9               
     3) Laciano, Sophia 10              4) Fajtek, Lia 7                  
                  46.31     1:45.60 (59.29)     2:43.26 (57.66)     3:36.81 (53.55)
 -- Sailfish Aquatics-NC  'C'                        NT         DQ        
      Early take-off swimmer #2
     1) Russell, Jessica 8              2) Frazier, Eve 9                 
     3) Zhu, Sophia 9                   4) Losey, Amanda 9                
                  52.44     1:47.77 (55.33)     2:37.59 (49.82)          DQ (41.96)
 -- Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'B'              NT         NS        
 -- Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'C'              NT         NS        
 -- Mecklenburg Swim Association-NC  'A'             NT         NS        
     1) Collins, Emma 10                2) Bonghi, Maya 10                
     3) Hidalgo, Victoria 10            4) Hutchins, Anna 10              
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.99  AAAA
                27.09  AAA
                28.29  AA
                29.49  A
                31.89  BB
                34.29  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Blanchard, Allie    11 SAIL-NC                29.82      28.57 A        9  
  2 Beohler, Anna       12 SAIL-NC                   NT      28.79 A        7  
  3 Turley, Olivia      11 TEAM-NC                29.30      29.00 A        6  
  4 Webb, Rachel        12 TEAM-NC                29.61      29.31 A        5  
  5 Galioto, Julianna   12 TEAM-NC                29.52      29.66 BB       4  
  6 Bartis, Olwyn       11 TEAM-NC                30.62      29.88 BB       3  
  7 Losey, Erica        11 SAIL-NC                35.34      30.67 BB       2  
  8 Scotto, Brianna     12 MSA-NC                 33.96      30.95 BB       1  
  9 Scotto, Hailey      12 MSA-NC                 34.22      30.96 BB     
  9 Sellars, Sydney     12 QCD-NC                 29.68      30.96 BB     
 11 Woodard, Alexa      12 SAIL-NC                35.25      31.38 BB     
 12 Berkey, Anna        12 TEAM-NC                32.29      31.55 BB     
 13 Diamond, Kate       12 MSA-NC                 38.01      31.89 BB     
 14 Broadway, Averi     11 TEAM-NC                   NT      32.02 B      
 15 Prager, Kate        11 SAIL-NC                37.86      32.03 B      
 16 Beck, Carly         12 TEAM-NC                35.39      32.12 B      
 17 Francis, Sophie     11 TEAM-NC                31.20      32.35 B      
 18 Everhart, Sydney    12 MSA-NC                    NT      33.51 B      
 19 Marquardt, Ellie    11 ATOM-NC                32.86      33.66 B      
 20 Freije, Katie       11 TEAM-NC                35.62      33.75 B      
 21 Cronin, Connor      12 MSA-NC                    NT      33.97 B      
 22 Brown, Abbie        11 MSA-NC                    NT      34.10 B      
 22 Meckler, Karli      12 MSA-NC                    NT      34.10 B      
 24 Federico, Alexa     11 SAIL-NC                   NT      34.19 B      
 25 Gough, McKayla      12 MSA-NC                    NT      34.26 B      
 26 Sweitzer, Kirsten   11 TEAM-NC                   NT      34.45        
 27 Nixon, Sandy        11 MSA-NC                    NT      34.88        
 28 Eudy, Malayna       11 SAIL-NC                37.33      35.17        
 29 Smith, Abbey        11 MSA-NC                    NT      35.22        
 30 Spizzo, Riley       11 MSA-NC                    NT      35.72        
 31 Prevost, Zoe        12 UN-GA                     NT      35.94        
 32 Lamb, Landree       12 SAIL-NC                   NT      36.02        
 33 Sessions, Hadiya    11 QCD-NC                 37.28      37.02        
 34 Raath, Sophie       11 MSA-NC                    NT      37.03        
 35 Pickett, Ryan       11 QCD-NC                 44.36      37.42        
 36 Sinclair, Julianne  12 MSA-NC                    NT      37.61        
 37 Neely, Lauren       11 SAIL-NC                   NT      37.86        
 38 Hansen, Taylor      11 MSA-NC                    NT      40.74        
 39 Clark, Julia        11 MSA-NC                    NT      41.48        
 40 Smith, Kasey        11 QCD-NC                    NT      44.05        
 41 Adkins, Carson      11 SAIL-NC                   NT      44.11        
 42 Trautman, Savannah  11 SAIL-NC                   NT      46.08        
 -- Reynolds, Josie     12 SAIL-NC                   NT         NS        
 -- Alzate, Carolina    12 MSA-NC                    NT         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                55.19  AAAA
                57.79  AAA
              1:00.49  AA
              1:03.09  A
              1:08.29  BB
              1:13.59  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Blanchard, Allie    11 SAIL-NC              1:06.69    1:02.78 A        9  
                  30.13     1:02.78 (32.65)                                        
  2 Bobbitt, Turner     12 ATOM-NC              1:08.80    1:04.00 BB       7  
                  31.41     1:04.00 (32.59)                                        
  3 Bartis, Olwyn       11 TEAM-NC              1:06.34    1:04.35 BB       6  
                  31.20     1:04.35 (33.15)                                        
  4 Webb, Rachel        12 TEAM-NC              1:05.74    1:04.48 BB       5  
                  31.26     1:04.48 (33.22)                                        
  5 Galioto, Julianna   12 TEAM-NC              1:04.62    1:04.80 BB       4  
                  31.82     1:04.80 (32.98)                                        
  6 Beohler, Anna       12 SAIL-NC                   NT    1:05.09 BB       3  
                  30.56     1:05.09 (34.53)                                        
  7 Sellars, Sydney     12 QCD-NC               1:10.72    1:06.08 BB       2  
                  30.85     1:06.08 (35.23)                                        
  8 Losey, Erica        11 SAIL-NC              1:21.18    1:07.13 BB       1  
                  32.43     1:07.13 (34.70)                                        
  9 Scotto, Hailey      12 MSA-NC               1:17.96    1:07.70 BB     
                  32.68     1:07.70 (35.02)                                        
 10 Francis, Sophie     11 TEAM-NC              1:13.87    1:08.80 B      
                  32.81     1:08.80 (35.99)                                        
 11 Scotto, Brianna     12 MSA-NC               1:16.15    1:09.79 B      
                  32.44     1:09.79 (37.35)                                        
 12 Boone, Savannah     12 TEAM-NC                   NT    1:10.31 B      
                  33.84     1:10.31 (36.47)                                        
 13 Beck, Carly         12 TEAM-NC              1:22.14    1:11.92 B      
                  33.83     1:11.92 (38.09)                                        
 14 Everhart, Sydney    12 MSA-NC                    NT    1:12.10 B      
                  33.95     1:12.10 (38.15)                                        
 15 Berkey, Anna        12 TEAM-NC              1:18.29    1:12.29 B      
                  33.97     1:12.29 (38.32)                                        
 16 Broadway, Averi     11 TEAM-NC                   NT    1:13.01 B      
                  34.95     1:13.01 (38.06)                                        
 17 Thomas, Lilly       12 ATOM-NC              1:14.02    1:13.38 B      
                  34.81     1:13.38 (38.57)                                        
 18 Federico, Alexa     11 SAIL-NC                   NT    1:14.02        
                  34.25     1:14.02 (39.77)                                        
 19 Freije, Katie       11 TEAM-NC              1:21.81    1:14.82        
                  36.00     1:14.82 (38.82)                                        
 20 Prager, Kate        11 SAIL-NC              1:23.42    1:15.74        
                  35.35     1:15.74 (40.39)                                        
 21 Gough, McKayla      12 MSA-NC                    NT    1:15.88        
                  36.06     1:15.88 (39.82)                                        
 22 Oxrider, Everett    12 ATOM-NC                   NT    1:16.21        
                  35.60     1:16.21 (40.61)                                        
 23 Sweitzer, Kirsten   11 TEAM-NC                   NT    1:16.41        
                  34.67     1:16.41 (41.74)                                        
 24 Cronin, Connor      12 MSA-NC                    NT    1:16.68        
                  38.05     1:16.68 (38.63)                                        
 25 Reibel, Jordan      11 ATOM-NC              1:19.40    1:17.09        
                  34.88     1:17.09 (42.21)                                        
 26 Meckler, Karli      12 MSA-NC                    NT    1:17.15        
                  35.45     1:17.15 (41.70)                                        
 27 Eudy, Malayna       11 SAIL-NC              1:24.49    1:18.24        
                  37.27     1:18.24 (40.97)                                        
 28 Brown, Abbie        11 MSA-NC                    NT    1:19.92        
                  37.40     1:19.92 (42.52)                                        
 29 Smith, Abbey        11 MSA-NC                    NT    1:20.70        
                  38.40     1:20.70 (42.30)                                        
 30 Nixon, Sandy        11 MSA-NC                    NT    1:23.04        
                  38.81     1:23.04 (44.23)                                        
 31 Prevost, Zoe        12 UN-GA                     NT    1:23.74        
                  38.73     1:23.74 (45.01)                                        
 32 Spizzo, Riley       11 MSA-NC                    NT    1:24.21        
                  38.48     1:24.21 (45.73)                                        
 33 McMillan, Catherin  12 MSA-NC                    NT    1:24.46        
                  37.89     1:24.46 (46.57)                                        
 34 Neely, Lauren       11 SAIL-NC                   NT    1:24.78        
                  38.02     1:24.78 (46.76)                                        
 35 Sessions, Hadiya    11 QCD-NC               1:28.50    1:25.42        
                  38.13     1:25.42 (47.29)                                        
 36 Sinclair, Julianne  12 MSA-NC                    NT    1:25.73        
                  39.67     1:25.73 (46.06)                                        
 37 Alzate, Carolina    12 MSA-NC                    NT    1:25.89        
                  38.55     1:25.89 (47.34)                                        
 38 Carroll, Katherine  11 ATOM-NC              1:37.80    1:30.76        
                  41.37     1:30.76 (49.39)                                        
 39 Hansen, Taylor      11 MSA-NC                    NT    1:32.98        
                  43.04     1:32.98 (49.94)                                        
 40 Clark, Julia        11 MSA-NC                    NT    1:37.21        
                  43.45     1:37.21 (53.76)                                        
 41 Adkins, Carson      11 SAIL-NC                   NT    1:40.51        
                  46.10     1:40.51 (54.41)                                        
 42 Smith, Kasey        11 QCD-NC                    NT    1:43.25        
                  45.45     1:43.25 (57.80)                                        
 -- Turley, Olivia      11 TEAM-NC              1:05.97         DQ        
      False start
                  31.64          DQ (32.90)                                        
 -- Desai, Rhea         11 ATOM-NC              1:18.42         DQ        
      False start
                  34.94          DQ (38.42)                                        
 -- Trautman, Savannah  11 SAIL-NC                   NT         NS        
 -- Pickett, Ryan       11 QCD-NC               2:09.71         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:02.39  AAAA
              2:08.19  AAA
              2:14.09  AA
              2:19.89  A
              2:31.49  BB
              2:43.19  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bartis, Olwyn       11 TEAM-NC              2:27.58    2:17.53 A        9  
                  31.76     1:07.30 (35.54)     1:43.04 (35.74)     2:17.53 (34.49)
  2 Blanchard, Allie    11 SAIL-NC              2:38.29    2:19.17 A        7  
                  31.74     1:08.39 (36.65)     1:45.85 (37.46)     2:19.17 (33.32)
  3 Webb, Rachel        12 TEAM-NC              2:25.93    2:23.14 BB       6  
                  32.15     1:08.49 (36.34)     1:46.32 (37.83)     2:23.14 (36.82)
  4 Turley, Olivia      11 TEAM-NC              2:32.45    2:23.34 BB       5  
                  31.94     1:08.99 (37.05)     1:48.00 (39.01)     2:23.34 (35.34)
  5 Francis, Sophie     11 TEAM-NC              2:38.52    2:31.00 BB       4  
                  34.98     1:14.46 (39.48)     1:53.81 (39.35)     2:31.00 (37.19)
  6 Woodard, Alexa      12 SAIL-NC              3:03.97    2:31.65 B        3  
                  33.46     1:12.16 (38.70)     1:52.27 (40.11)     2:31.65 (39.38)
  7 Scotto, Brianna     12 MSA-NC               2:50.34    2:34.46 B        2  
                  33.92     1:13.06 (39.14)     1:53.52 (40.46)     2:34.46 (40.94)
  8 Marquardt, Ellie    11 ATOM-NC              2:40.88    2:37.26 B        1  
                  33.32     1:12.75 (39.43)     1:55.46 (42.71)     2:37.26 (41.80)
  9 Scotto, Hailey      12 MSA-NC               2:49.66    2:37.91 B      
                  33.78     1:13.40 (39.62)     1:55.04 (41.64)     2:37.91 (42.87)
 10 Prager, Kate        11 SAIL-NC              3:04.01    2:39.98 B      
                  37.03     1:18.69 (41.66)     2:00.16 (41.47)     2:39.98 (39.82)
 11 Cronin, Connor      12 MSA-NC                    NT    2:40.56 B      
                  36.21     1:16.14 (39.93)     1:58.45 (42.31)     2:40.56 (42.11)
 12 Beck, Carly         12 TEAM-NC                   NT    2:43.45        
                  35.44     1:17.71 (42.27)     2:02.15 (44.44)     2:43.45 (41.30)
 13 Federico, Alexa     11 SAIL-NC                   NT    2:45.15        
                  35.40     1:16.63 (41.23)     2:01.39 (44.76)     2:45.15 (43.76)
 14 Eudy, Malayna       11 SAIL-NC              3:01.47    2:54.15        
                  37.52     1:22.94 (45.42)     2:09.84 (46.90)     2:54.15 (44.31)
 15 Trautman, Savannah  11 SAIL-NC                   NT    2:55.13        
                  52.24   1:53.15 (1:00.91)   3:24.29 (1:31.14)         2:55.13 ( )
 16 Neely, Lauren       11 SAIL-NC                   NT    3:24.58        
                  40.40     1:29.51 (49.11)   3:24.58 (1:55.07)                    
 -- Prevost, Zoe        12 UN-GA                     NT         DQ        
      No touch on turn
                  41.25     1:31.61 (50.36)        DQ (1:48.17)                    
 -- Reynolds, Josie     12 SAIL-NC                   NT         NS        
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:23.09  AAAA
              5:38.49  AAA
              5:53.89  AA
              6:09.29  A
              6:40.09  BB
              7:10.79  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Turley, Olivia      11 TEAM-NC              7:09.93    6:31.26 BB       9  
                  32.39     1:10.76 (38.37)     1:50.87 (40.11)     2:32.66 (41.79)
                                3:14.08 ( )     3:54.97 (40.89)     4:36.52 (41.55)
        5:17.30 (40.78)     5:57.23 (39.93)     6:31.26 (34.03)                    
  2 Beohler, Anna       12 SAIL-NC                   NT    6:31.50 BB       7  
                  30.79     1:06.53 (35.74)     1:44.90 (38.37)     2:24.72 (39.82)
                                3:05.54 ( )     3:46.36 (40.82)     4:27.55 (41.19)
        5:09.30 (41.75)     5:51.58 (42.28)     6:31.50 (39.92)                    
  3 Losey, Erica        11 SAIL-NC                   NT    7:27.39          6  
                  34.12     1:12.92 (38.80)     1:54.57 (41.65)     2:34.84 (40.27)
                                3:16.95 ( )     3:59.93 (42.98)     4:41.90 (41.97)
        5:24.43 (42.53)     6:06.50 (42.07)   7:27.39 (1:20.89)                    
  4 Federico, Alexa     11 SAIL-NC                   NT    7:33.41          5  
                  34.44     1:15.41 (40.97)     2:01.35 (45.94)   4:22.56 (2:21.21)
                                5:11.11 ( )                                        
                                                    5:58.80 ( )   7:33.41 (1:34.61)
  5 Clay, Taylor        10 UN-GA                     NT    8:37.24          4  
                  38.58     1:29.94 (51.36)     2:26.05 (56.11)     3:19.18 (53.13)
                                4:13.22 ( )     5:08.27 (55.05)     6:00.97 (52.70)
        6:54.44 (53.47)     7:48.31 (53.87)     8:37.24 (48.93)                    
 -- Prevost, Zoe        12 UN-GA                     NT        SCR        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                29.69  AAAA
                31.09  AAA
                32.49  AA
                33.89  A
                36.79  BB
                39.59  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Beohler, Anna       12 SAIL-NC                   NT      32.21 AA       9  
  2 Webb, Rachel        12 TEAM-NC                35.99      33.23 A        7  
  3 Turley, Olivia      11 TEAM-NC                35.94      33.24 A        6  
  4 Galioto, Julianna   12 TEAM-NC                35.65      33.88 A        4.5
  4 Sellars, Sydney     12 QCD-NC                 35.14      33.88 A        4.5
  6 Blanchard, Allie    11 SAIL-NC                39.56      35.63 BB       3  
  7 Scotto, Hailey      12 MSA-NC                 39.46      36.00 BB       2  
  8 Federico, Alexa     11 SAIL-NC                   NT      36.25 BB       1  
  9 Berkey, Anna        12 TEAM-NC                37.99      36.99 B      
 10 Losey, Erica        11 SAIL-NC                43.21      37.25 B      
 11 Oxrider, Everett    12 ATOM-NC                   NT      37.68 B      
 12 Beck, Carly         12 TEAM-NC                43.55      37.91 B      
 13 Cronin, Connor      12 MSA-NC                    NT      37.97 B      
 14 Freije, Katie       11 TEAM-NC                42.63      38.35 B      
 15 Desai, Rhea         11 ATOM-NC                39.15      38.71 B      
 16 Francis, Sophie     11 TEAM-NC                39.97      39.37 B      
 17 Eudy, Malayna       11 SAIL-NC                51.72      39.97        
 18 Spizzo, Riley       11 MSA-NC                    NT      40.19        
 19 Prager, Kate        11 SAIL-NC                48.79      40.21        
 20 Thomas, Lilly       12 ATOM-NC                41.98      40.24        
 21 Everhart, Sydney    12 MSA-NC                    NT      40.51        
 22 Meckler, Karli      12 MSA-NC                    NT      40.83        
 23 Prevost, Zoe        12 UN-GA                     NT      41.67        
 23 Alzate, Carolina    12 MSA-NC                    NT      41.67        
 25 Scotto, Brianna     12 MSA-NC                 42.14      41.86        
 26 Nixon, Sandy        11 MSA-NC                    NT      42.06        
 27 Neely, Lauren       11 SAIL-NC                   NT      42.10        
 28 Brown, Abbie        11 MSA-NC                    NT      43.52        
 29 Gough, McKayla      12 MSA-NC                    NT      43.73        
 30 Smith, Abbey        11 MSA-NC                    NT      43.98        
 31 Sessions, Hadiya    11 QCD-NC                 47.71      44.06        
 32 Carroll, Katherine  11 ATOM-NC                47.74      44.31        
 33 Sinclair, Julianne  12 MSA-NC                    NT      44.66        
 34 McMillan, Catherin  12 MSA-NC                    NT      45.45        
 35 Clark, Julia        11 MSA-NC                    NT      47.50        
 36 Adkins, Carson      11 SAIL-NC                   NT      49.51        
 37 Smith, Kasey        11 QCD-NC                    NT    1:01.41        
 -- Hansen, Taylor      11 MSA-NC                    NT         DQ        
      Not on back off wall
 -- Pickett, Ryan       11 QCD-NC                 52.41         NS        
 -- Trautman, Savannah  11 SAIL-NC                   NT        SCR        
 -- Bartis, Olwyn       11 TEAM-NC                38.22        SCR        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:03.79  AAAA
              1:07.29  AAA
              1:10.69  AA
              1:14.19  A
              1:21.09  BB
              1:27.99  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Beohler, Anna       12 SAIL-NC                   NT    1:11.56 A        9  
                  34.02     1:11.56 (37.54)                                        
  2 Bartis, Olwyn       11 TEAM-NC              1:17.48    1:13.61 A        7  
                  36.02     1:13.61 (37.59)                                        
  3 Sellars, Sydney     12 QCD-NC               1:17.50    1:14.35 BB       6  
                  35.48     1:14.35 (38.87)                                        
  4 Webb, Rachel        12 TEAM-NC              1:18.43    1:14.47 BB       5  
                  37.18     1:14.47 (37.29)                                        
  5 Galioto, Julianna   12 TEAM-NC              1:18.22    1:14.51 BB       4  
                  36.79     1:14.51 (37.72)                                        
  6 Blanchard, Allie    11 SAIL-NC              1:22.29    1:17.79 BB       3  
                  38.70     1:17.79 (39.09)                                        
  7 Federico, Alexa     11 SAIL-NC                   NT    1:18.58 BB       2  
                  38.88     1:18.58 (39.70)                                        
  8 Losey, Erica        11 SAIL-NC              1:29.63    1:21.27 B        1  
                  38.57     1:21.27 (42.70)                                        
  9 Berkey, Anna        12 TEAM-NC              1:23.27    1:21.57 B      
                  39.13     1:21.57 (42.44)                                        
 10 Scotto, Hailey      12 MSA-NC               1:27.47    1:21.59 B      
                  39.81     1:21.59 (41.78)                                        
 11 Marquardt, Ellie    11 ATOM-NC              1:21.80    1:22.93 B      
                  38.13     1:22.93 (44.80)                                        
 12 Freije, Katie       11 TEAM-NC              1:28.96    1:24.02 B      
                  40.85     1:24.02 (43.17)                                        
 13 Woodard, Alexa      12 SAIL-NC              1:28.33    1:26.05 B      
                  42.39     1:26.05 (43.66)                                        
 14 Meckler, Karli      12 MSA-NC                    NT    1:27.32 B      
                  42.83     1:27.32 (44.49)                                        
 15 Cronin, Connor      12 MSA-NC                    NT    1:27.53 B      
 16 Diamond, Kate       12 MSA-NC               1:42.48    1:28.62        
                  43.43     1:28.62 (45.19)                                        
 17 Scotto, Brianna     12 MSA-NC               1:29.06    1:28.75        
                  42.98     1:28.75 (45.77)                                        
 18 Everhart, Sydney    12 MSA-NC                    NT    1:29.14        
                  42.40     1:29.14 (46.74)                                        
 19 Spizzo, Riley       11 MSA-NC                    NT    1:30.03        
                  42.84     1:30.03 (47.19)                                        
 20 Nixon, Sandy        11 MSA-NC                    NT    1:32.97        
                  44.84     1:32.97 (48.13)                                        
 21 Smith, Abbey        11 MSA-NC                    NT    1:36.94        
                  46.56     1:36.94 (50.38)                                        
 22 Prevost, Zoe        12 UN-GA                     NT    1:37.47        
                  44.91     1:37.47 (52.56)                                        
 23 Neely, Lauren       11 SAIL-NC                   NT    1:38.73        
                  46.66     1:38.73 (52.07)                                        
 24 Sinclair, Julianne  12 MSA-NC                    NT    1:40.19        
                  45.13     1:40.19 (55.06)                                        
 25 Hansen, Taylor      11 MSA-NC                    NT    1:40.36        
                  47.63     1:40.36 (52.73)                                        
 26 Sessions, Hadiya    11 QCD-NC               1:47.83    1:40.94        
 27 Brown, Abbie        11 MSA-NC                    NT    1:40.98        
                  49.50     1:40.98 (51.48)                                        
 28 Lamb, Landree       12 SAIL-NC                   NT    1:43.76        
 29 Clark, Julia        11 MSA-NC                    NT    1:55.02        
                  52.54   1:55.02 (1:02.48)                                        
 30 Smith, Kasey        11 QCD-NC                    NT    2:10.19        
                  59.62   2:10.19 (1:10.57)                                        
 -- Gough, McKayla      12 MSA-NC                    NT         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  50.32          DQ (50.59)                                        
 -- Adkins, Carson      11 SAIL-NC                   NT         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
                  52.87          DQ (57.26)                                        
 -- Raath, Sophie       11 MSA-NC                    NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  43.02          DQ (55.32)                                        
 -- Reynolds, Josie     12 SAIL-NC                   NT         NS        
 -- Pickett, Ryan       11 QCD-NC               2:27.84         NS        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                33.09  AAAA
                34.59  AAA
                36.19  AA
                37.79  A
                40.89  BB
                44.09  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Beohler, Anna       12 SAIL-NC                   NT      38.70 BB       9  
  2 Turley, Olivia      11 TEAM-NC                39.96      39.54 BB       7  
  3 Boone, Savannah     12 TEAM-NC                   NT      41.51 B        6  
  4 Scotto, Brianna     12 MSA-NC                 48.11      41.61 B        5  
  5 Blanchard, Allie    11 SAIL-NC                47.57      41.77 B        4  
  6 Bartis, Olwyn       11 TEAM-NC                44.39      41.96 B        3  
  7 Thomas, Lilly       12 ATOM-NC                42.11      42.03 B        2  
  8 Francis, Sophie     11 TEAM-NC                43.01      42.43 B        1  
  9 Webb, Rachel        12 TEAM-NC                42.71      42.85 B      
 10 Freije, Katie       11 TEAM-NC                46.48      43.38 B      
 11 Broadway, Averi     11 TEAM-NC                   NT      43.73 B      
 12 Gough, McKayla      12 MSA-NC                    NT      43.99 B      
 13 Sweitzer, Kirsten   11 TEAM-NC                   NT      44.28        
 14 Scotto, Hailey      12 MSA-NC                 46.54      45.27        
 15 Eudy, Malayna       11 SAIL-NC                49.17      46.44        
 16 Prager, Kate        11 SAIL-NC                50.48      46.51        
 17 Reibel, Jordan      11 ATOM-NC                53.42      46.76        
 18 Losey, Erica        11 SAIL-NC                50.24      47.27        
 19 Federico, Alexa     11 SAIL-NC                   NT      47.30        
 20 McMillan, Catherin  12 MSA-NC                    NT      47.85        
 21 Brown, Abbie        11 MSA-NC                    NT      48.16        
 22 Nixon, Sandy        11 MSA-NC                    NT      48.25        
 23 Alzate, Carolina    12 MSA-NC                    NT      50.35        
 24 Meckler, Karli      12 MSA-NC                    NT      51.26        
 25 Hansen, Taylor      11 MSA-NC                    NT      51.42        
 26 Sessions, Hadiya    11 QCD-NC                 53.02      51.67        
 27 Clark, Julia        11 MSA-NC                    NT      51.73        
 28 Sinclair, Julianne  12 MSA-NC                    NT      51.85        
 29 Cronin, Connor      12 MSA-NC                    NT      52.73        
 30 Smith, Abbey        11 MSA-NC                    NT      53.22        
 31 Spizzo, Riley       11 MSA-NC                    NT      56.88        
 32 Adkins, Carson      11 SAIL-NC                   NT    1:12.66        
 -- Smith, Kasey        11 QCD-NC                    NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Trautman, Savannah  11 SAIL-NC                   NT         NS        
 -- Pickett, Ryan       11 QCD-NC                    NT         NS        
 -- Berkey, Anna        12 TEAM-NC                41.76        SCR        
 -- Galioto, Julianna   12 TEAM-NC                41.70        SCR        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:11.49  AAAA
              1:15.09  AAA
              1:18.59  AA
              1:22.19  A
              1:29.29  BB
              1:36.39  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Galioto, Julianna   12 TEAM-NC              1:28.34    1:25.33 BB       9  
                  40.57     1:25.33 (44.76)                                        
  2 Turley, Olivia      11 TEAM-NC              1:29.13    1:27.18 BB       7  
                  41.48     1:27.18 (45.70)                                        
  3 Beohler, Anna       12 SAIL-NC                   NT    1:27.57 BB       6  
                  41.07     1:27.57 (46.50)                                        
  4 Bartis, Olwyn       11 TEAM-NC              1:33.86    1:27.92 BB       5  
                  42.19     1:27.92 (45.73)                                        
  5 Berkey, Anna        12 TEAM-NC              1:32.60    1:31.65 B        4  
                  42.28     1:31.65 (49.37)                                        
  6 Broadway, Averi     11 TEAM-NC                   NT    1:33.43 B        3  
                  44.39     1:33.43 (49.04)                                        
  7 Beck, Carly         12 TEAM-NC              1:43.44    1:33.93 B        2  
                  43.69     1:33.93 (50.24)                                        
  8 Francis, Sophie     11 TEAM-NC              1:35.28    1:35.70 B        1  
                  44.99     1:35.70 (50.71)                                        
  9 Gough, McKayla      12 MSA-NC                    NT    1:36.14 B      
                  43.58     1:36.14 (52.56)                                        
 10 Sweitzer, Kirsten   11 TEAM-NC                   NT    1:36.36 B      
                  46.09     1:36.36 (50.27)                                        
 11 Losey, Erica        11 SAIL-NC              2:00.60    1:40.24        
                  46.93     1:40.24 (53.31)                                        
 12 Diamond, Kate       12 MSA-NC               1:58.54    1:40.64        
                  46.49     1:40.64 (54.15)                                        
 13 Prager, Kate        11 SAIL-NC              1:52.60    1:40.96        
                  47.25     1:40.96 (53.71)                                        
 14 Brown, Abbie        11 MSA-NC                    NT    1:41.04        
                  50.03     1:41.04 (51.01)                                        
 15 Eudy, Malayna       11 SAIL-NC              1:47.66    1:41.35        
                  47.71     1:41.35 (53.64)                                        
 16 Nixon, Sandy        11 MSA-NC                    NT    1:44.80        
                  49.94     1:44.80 (54.86)                                        
 17 Meckler, Karli      12 MSA-NC                    NT    1:46.93        
                  49.12     1:46.93 (57.81)                                        
 18 Raath, Sophie       11 MSA-NC                    NT    1:49.34        
                  51.94     1:49.34 (57.40)                                        
 19 Lamb, Landree       12 SAIL-NC                   NT    1:51.80        
                  53.43     1:51.80 (58.37)                                        
 20 Clark, Julia        11 MSA-NC                    NT    1:53.36        
                  53.02   1:53.36 (1:00.34)                                        
 21 Hansen, Taylor      11 MSA-NC                    NT    1:53.61        
                  54.21     1:53.61 (59.40)                                        
 22 Spizzo, Riley       11 MSA-NC                    NT    1:55.18        
                  56.82     1:55.18 (58.36)                                        
 23 Smith, Abbey        11 MSA-NC                    NT    1:55.65        
                  54.87   1:55.65 (1:00.78)                                        
 24 Sessions, Hadiya    11 QCD-NC               2:08.22    1:56.40        
                  53.30   1:56.40 (1:03.10)                                        
 25 Trautman, Savannah  11 SAIL-NC                   NT    2:03.38        
                1:01.89   2:03.38 (1:01.49)                                        
 26 Neely, Lauren       11 SAIL-NC                   NT    2:12.28        
                1:00.42   2:12.28 (1:11.86)                                        
 27 Adkins, Carson      11 SAIL-NC                   NT    2:31.54        
                1:11.24   2:31.54 (1:20.30)                                        
 -- Alzate, Carolina    12 MSA-NC                    NT         DQ        
      Alternating Kick
                  47.94          DQ (54.71)                                        
 -- Reynolds, Josie     12 SAIL-NC                   NT         NS        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                28.39  AAAA
                29.69  AAA
                31.09  AA
                32.39  A
                35.09  BB
                37.79  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Woodard, Alexa      12 SAIL-NC                38.48      33.72 BB       9  
  2 Galioto, Julianna   12 TEAM-NC                32.50      33.80 BB       7  
  3 Blanchard, Allie    11 SAIL-NC                39.79      33.81 BB       6  
  4 Webb, Rachel        12 TEAM-NC                35.28      34.11 BB       5  
  5 Turley, Olivia      11 TEAM-NC                32.34      34.88 BB       4  
  6 Berkey, Anna        12 TEAM-NC                36.55      35.11 B        3  
  7 Scotto, Hailey      12 MSA-NC                 38.99      35.36 B        2  
  8 Sellars, Sydney     12 QCD-NC                 34.01      36.01 B        1  
  9 Everhart, Sydney    12 MSA-NC                    NT      36.14 B      
 10 Scotto, Brianna     12 MSA-NC                 42.24      36.21 B      
 11 Federico, Alexa     11 SAIL-NC                   NT      36.92 B      
 12 Broadway, Averi     11 TEAM-NC                   NT      37.21 B      
 13 Beohler, Anna       12 SAIL-NC                   NT      37.75 B      
 14 Freije, Katie       11 TEAM-NC                38.77      37.91        
 15 Brown, Abbie        11 MSA-NC                    NT      38.85        
 16 Cronin, Connor      12 MSA-NC                    NT      39.26        
 17 Francis, Sophie     11 TEAM-NC                38.03      39.31        
 18 Alzate, Carolina    12 MSA-NC                    NT      41.19        
 19 Losey, Erica        11 SAIL-NC                40.60      41.36        
 20 Raath, Sophie       11 MSA-NC                    NT      41.63        
 21 Nixon, Sandy        11 MSA-NC                    NT      41.92        
 22 Gough, McKayla      12 MSA-NC                    NT      42.13        
 23 Diamond, Kate       12 MSA-NC                 43.93      42.21        
 24 Eudy, Malayna       11 SAIL-NC                46.56      43.50        
 25 Smith, Abbey        11 MSA-NC                    NT      44.19        
 26 Sinclair, Julianne  12 MSA-NC                    NT      44.25        
 27 Meckler, Karli      12 MSA-NC                    NT      44.40        
 28 Spizzo, Riley       11 MSA-NC                    NT      44.62        
 29 Prager, Kate        11 SAIL-NC                44.97      44.95        
 30 Sessions, Hadiya    11 QCD-NC                 44.82      48.54        
 31 Prevost, Zoe        12 UN-GA                     NT      50.03        
 32 Hansen, Taylor      11 MSA-NC                    NT      50.72        
 33 Clark, Julia        11 MSA-NC                    NT    1:13.48        
 34 Smith, Kasey        11 QCD-NC                    NT    1:14.53        
 -- Pickett, Ryan       11 QCD-NC                    NT         NS        
 -- Bartis, Olwyn       11 TEAM-NC                39.27        SCR        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:02.79  AAAA
              1:06.29  AAA
              1:09.79  AA
              1:13.19  A
              1:20.19  BB
              1:27.19  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Galioto, Julianna   12 TEAM-NC              1:11.45    1:15.19 BB       9  
                  35.63     1:15.19 (39.56)                                        
  2 Berkey, Anna        12 TEAM-NC              1:31.83    1:18.92 BB       7  
                  36.40     1:18.92 (42.52)                                        
  3 Bobbitt, Turner     12 ATOM-NC              1:19.68    1:19.80 BB       6  
                  36.57     1:19.80 (43.23)                                        
  4 Turley, Olivia      11 TEAM-NC              1:24.37    1:20.53 B        5  
                  37.17     1:20.53 (43.36)                                        
  5 Bartis, Olwyn       11 TEAM-NC                   NT    1:23.20 B        4  
                  38.55     1:23.20 (44.65)                                        
  6 Everhart, Sydney    12 MSA-NC                    NT    1:32.61          3  
                  38.31     1:32.61 (54.30)                                        
  7 Prevost, Zoe        12 UN-GA                     NT    1:59.28          2  
                  52.24   1:59.28 (1:07.04)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:04.69  AAAA
              1:07.79  AAA
              1:10.89  AA
              1:13.99  A
              1:20.09  BB
              1:26.29  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bobbitt, Turner     12 ATOM-NC              1:15.16    1:13.22 A        9  
                  33.63     1:13.22 (39.59)                                        
  2 Galioto, Julianna   12 TEAM-NC              1:12.86    1:15.00 BB       7  
                  35.10     1:15.00 (39.90)                                        
  3 Webb, Rachel        12 TEAM-NC              1:16.39    1:15.34 BB       6  
                  35.06     1:15.34 (40.28)                                        
  4 Beohler, Anna       12 SAIL-NC                   NT    1:15.37 BB       5  
                  33.95     1:15.37 (41.42)                                        
  5 Bartis, Olwyn       11 TEAM-NC              1:19.71    1:16.94 BB       4  
                  37.50     1:16.94 (39.44)                                        
  6 Blanchard, Allie    11 SAIL-NC              1:23.40    1:17.93 BB       3  
                  35.75     1:17.93 (42.18)                                        
  7 Berkey, Anna        12 TEAM-NC              1:21.74    1:19.42 BB       2  
                  37.53     1:19.42 (41.89)                                        
  8 Sellars, Sydney     12 QCD-NC               1:22.48    1:20.27 B        1  
                  35.48     1:20.27 (44.79)                                        
  9 Scotto, Hailey      12 MSA-NC               1:27.95    1:20.62 B      
                  37.75     1:20.62 (42.87)                                        
 10 Losey, Erica        11 SAIL-NC              1:33.53    1:21.30 B      
                  38.30     1:21.30 (43.00)                                        
 11 Desai, Rhea         11 ATOM-NC              1:26.22    1:21.46 B      
                  37.88     1:21.46 (43.58)                                        
 12 Francis, Sophie     11 TEAM-NC              1:21.56    1:23.02 B      
                  39.26     1:23.02 (43.76)                                        
 12 Reibel, Jordan      11 ATOM-NC              1:28.53    1:23.02 B      
                  37.08     1:23.02 (45.94)                                        
 14 Scotto, Brianna     12 MSA-NC               1:29.59    1:23.29 B      
                  39.75     1:23.29 (43.54)                                        
 15 Federico, Alexa     11 SAIL-NC                   NT    1:23.70 B      
                  36.38     1:23.70 (47.32)                                        
 16 Oxrider, Everett    12 ATOM-NC                   NT    1:26.96        
                  39.83     1:26.96 (47.13)                                        
 17 Prager, Kate        11 SAIL-NC              1:38.95    1:28.55        
                  41.60     1:28.55 (46.95)                                        
 18 Sweitzer, Kirsten   11 TEAM-NC                   NT    1:29.04        
                  44.74     1:29.04 (44.30)                                        
 19 Cronin, Connor      12 MSA-NC                    NT    1:30.07        
                  42.22     1:30.07 (47.85)                                        
 20 Everhart, Sydney    12 MSA-NC                    NT    1:30.38        
                  40.66     1:30.38 (49.72)                                        
 21 Nixon, Sandy        11 MSA-NC                    NT    1:30.73        
                  43.09     1:30.73 (47.64)                                        
 22 Eudy, Malayna       11 SAIL-NC              1:35.22    1:30.95        
                  42.76     1:30.95 (48.19)                                        
 23 Gough, McKayla      12 MSA-NC                    NT    1:31.34        
                  42.75     1:31.34 (48.59)                                        
 24 Brown, Abbie        11 MSA-NC                    NT    1:31.89        
                  47.03     1:31.89 (44.86)                                        
 25 Meckler, Karli      12 MSA-NC                    NT    1:32.32        
                  44.41     1:32.32 (47.91)                                        
 26 Alzate, Carolina    12 MSA-NC                    NT    1:34.11        
                  42.13     1:34.11 (51.98)                                        
 27 Spizzo, Riley       11 MSA-NC                    NT    1:35.88        
                  44.14     1:35.88 (51.74)                                        
 28 Sessions, Hadiya    11 QCD-NC               1:40.60    1:37.14        
                  45.40     1:37.14 (51.74)                                        
 29 Smith, Abbey        11 MSA-NC                    NT    1:37.50        
 30 McMillan, Catherin  12 MSA-NC                    NT    1:39.38        
 31 Prevost, Zoe        12 UN-GA                     NT    1:40.41        
                  44.82     1:40.41 (55.59)                                        
 32 Sinclair, Julianne  12 MSA-NC                    NT    1:40.71        
                  47.66     1:40.71 (53.05)                                        
 33 Hansen, Taylor      11 MSA-NC                    NT    1:41.32        
                  50.13     1:41.32 (51.19)                                        
 34 Neely, Lauren       11 SAIL-NC                   NT    1:51.67        
                  46.21   1:51.67 (1:05.46)                                        
 35 Clark, Julia        11 MSA-NC                    NT    1:56.00        
                  55.86   1:56.00 (1:00.14)                                        
 -- Boone, Savannah     12 TEAM-NC                   NT         DQ        
      Did not finish on back - back
                  40.65          DQ (40.82)                                        
 -- Smith, Kasey        11 QCD-NC                    NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                1:06.16        DQ (1:10.74)                                        
 -- Beck, Carly         12 TEAM-NC              1:34.46         NS        
 -- Pickett, Ryan       11 QCD-NC                    NT         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:17.89  AAAA
              2:24.39  AAA
              2:30.99  AA
              2:37.59  A
              2:50.69  BB
              3:03.79  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bartis, Olwyn       11 TEAM-NC              2:52.26    2:42.09 BB       9  
                  35.98     1:18.14 (42.16)     2:06.85 (48.71)     2:42.09 (35.24)
  2 Berkey, Anna        12 TEAM-NC                   NT    2:54.41 B        7  
                  36.23     1:21.67 (45.44)     2:12.50 (50.83)     2:54.41 (41.91)
  3 Francis, Sophie     11 TEAM-NC              2:58.80    2:55.16 B        6  
                  39.26     1:24.62 (45.36)     2:16.32 (51.70)     2:55.16 (38.84)
  4 Sessions, Hadiya    11 QCD-NC                    NT    3:39.43          5  
                  44.39     1:39.31 (54.92)   2:45.17 (1:05.86)     3:39.43 (54.26)
 -- Prevost, Zoe        12 UN-GA                     NT         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Team Charlotte Swimming-NC  'A'                  NT    1:57.93         18  
     1) Webb, Rachel 12                 2) Bartis, Olwyn 11               
     3) Galioto, Julianna 12            4) Turley, Olivia 11              
                  29.55       58.78 (29.23)     1:27.90 (29.12)     1:57.93 (30.03)
  2 Sailfish Aquatics-NC  'A'                        NT    2:02.46         14  
     1) Woodard, Alexa 12               2) Beohler, Anna 12               
     3) Federico, Alexa 11              4) Blanchard, Allie 11            
                  31.11       59.52 (28.41)     1:33.84 (34.32)     2:02.46 (28.62)
  3 Mecklenburg Swim Association-NC  'A'             NT    2:09.27         12  
     1) Scotto, Hailey 12               2) Scotto, Brianna 12             
     3) Diamond, Kate 12                4) Everhart, Sydney 12            
                  30.79     1:02.73 (31.94)     1:36.47 (33.74)     2:09.27 (32.80)
  4 Team Charlotte Swimming-NC  'B'                  NT    2:14.23         10  
     1) Francis, Sophie 11              2) Freije, Katie 11               
     3) Sweitzer, Kirsten 11            4) Broadway, Averi 11             
                  33.00     1:07.33 (34.33)     1:42.32 (34.99)     2:14.23 (31.91)
  5 Sailfish Aquatics-NC  'B'                        NT    2:30.69          8  
     1) Eudy, Malayna 11                2) Prager, Kate 11                
     3) Trautman, Savannah 11           4) Losey, Erica 11                
                  35.46     1:10.69 (35.23)     1:59.10 (48.41)     2:30.69 (31.59)
 -- Mecklenburg Swim Association-NC  'B'             NT        SCR        
 -- Sailfish Aquatics-NC  'C'                        NT        SCR        
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mecklenburg Swim Association-NC  'A'             NT    2:31.26         18  
     1) Cronin, Connor 12               2) Scotto, Brianna 12             
     3) Scotto, Hailey 12               4) Everhart, Sydney 12            
                  39.27     1:20.31 (41.04)     1:58.67 (38.36)     2:31.26 (32.59)
  2 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'A'         2:28.32    2:34.94         14  
     1) Carroll, Katherine 11           2) Thomas, Lilly 12               
     3) Reibel, Jordan 11               4) Bobbitt, Turner 12             
                  45.11     1:27.64 (42.53)     2:03.64 (36.00)     2:34.94 (31.30)
  3 Team Charlotte Swimming-NC  'B'                  NT    2:38.34         12  
     1) Boone, Savannah 12              2) Berkey, Anna 12                
     3) Broadway, Averi 11              4) Francis, Sophie 11             
                  43.83     1:27.51 (43.68)     2:07.45 (39.94)     2:38.34 (30.89)
  4 Sailfish Aquatics-NC  'B'                   3:00.00    2:54.36         10  
     1) Neely, Lauren 11                2) Eudy, Malayna 11               
     3) Federico, Alexa 11              4) Adkins, Carson 11              
                                1:30.84 ( )     2:08.09 (37.25)     2:54.36 (46.27)
 -- Sailfish Aquatics-NC  'A'                   2:42.00         DQ        
      Early take-off swimmer #4
     1) Blanchard, Allie 11             2) Prager, Kate 11                
     3) Losey, Erica 11                 4) Beohler, Anna 12               
                  51.36     1:23.21 (31.85)     2:03.47 (40.26)          DQ (27.92)
 -- Team Charlotte Swimming-NC  'A'                  NT         DQ        
      Early take-off swimmer #2
     1) Webb, Rachel 12                 2) Galioto, Julianna 12           
     3) Turley, Olivia 11               4) Bartis, Olwyn 11               
                  34.26     1:13.96 (39.70)     1:47.74 (33.78)          DQ (30.00)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.09  AAAA
                26.29  AAA
                27.49  AA
                28.69  A
                30.99  BB
                33.39  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Benson, Emily       13 MSA-NC                 25.99      25.55 AAA      9  
  2 Lancaster, Elizabe  14 TEAM-NC                26.46      27.44 AA       7  
  3 Carr, Annie         14 UA-NC                  27.61      27.46 AA       6  
  4 Ullius, Ansley      14 UN-02-NC                  NT      27.89 A        4.5
  4 Greiner, Caroline   13 TEAM-NC                26.71      27.89 A        4.5
  6 Starnes, Ellison    13 QCD-NC                 29.56      28.24 A        3  
  7 Spratley, Alex      14 TEAM-NC                29.31      28.59 A        2  
  8 Prager, Emma        14 SAIL-NC                31.51      29.54 BB       1  
  9 Strout, Julia       14 UA-NC                  30.87      29.79 BB     
 10 McDonald, Carly     13 MSA-NC                    NT      29.84 BB     
 11 Wagner, Ellie       14 MSA-NC                    NT      30.38 BB     
 12 Boger, Sara         14 SAIL-NC                30.98      30.66 BB     
 13 Hodas, Natasha      14 MSA-NC                 34.52      30.91 BB     
 14 Volz, Julia         13 SAIL-NC                31.18      31.18 B      
 15 Morris, Lauren      13 MSA-NC                    NT      31.64 B      
 16 Gribble, Abby       14 SAIL-NC                30.55      31.68 B      
 17 Mangan, Becca       13 SAIL-NC                32.13      31.91 B      
 18 Iverson, Ingrid     14 TEAM-NC                   NT      32.16 B      
 19 Losey, Jessica      13 SAIL-NC                33.28      32.23 B      
 20 Moten, Emma         13 MSA-NC                    NT      35.08        
 -- Au, Lindsay         13 ATOM-NC                   NT         NS        
 -- Sufnarski, Morgan   13 UA-NC                  27.86         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                54.39  AAAA
                56.99  AAA
                59.59  AA
              1:02.19  A
              1:07.39  BB
              1:12.49  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Benson, Emily       13 MSA-NC                 56.00      57.57 AA       9  
                  28.27       57.57 (29.30)                                        
  2 Lancaster, Elizabe  14 TEAM-NC                57.91      57.83 AA       7  
                  27.98       57.83 (29.85)                                        
  3 Knight, Kate        14 ATOM-NC                58.45      58.56 AA       6  
                  28.04       58.56 (30.52)                                        
  4 Carr, Annie         14 UA-NC                  59.93    1:01.01 A        5  
                  29.53     1:01.01 (31.48)                                        
  5 Greiner, Caroline   13 TEAM-NC                58.88    1:02.00 A        4  
                  29.82     1:02.00 (32.18)                                        
  6 Allen, Ashlyn       13 ATOM-NC                59.50    1:02.89 BB       3  
                  29.66     1:02.89 (33.23)                                        
  7 Ullius, Ansley      14 UN-02-NC                  NT    1:03.11 BB       2  
                  31.25     1:03.11 (31.86)                                        
  8 Helm, Catherine     13 UN-NC                1:00.85    1:03.17 BB       1  
                  29.88     1:03.17 (33.29)                                        
  9 Starnes, Ellison    13 QCD-NC               1:06.13    1:04.13 BB     
                  30.42     1:04.13 (33.71)                                        
 10 Turner, Audrey      13 ATOM-NC              1:03.39    1:04.51 BB     
                  30.60     1:04.51 (33.91)                                        
 11 Spratley, Alex      14 TEAM-NC              1:06.02    1:04.87 BB     
                  31.02     1:04.87 (33.85)                                        
 12 Prager, Emma        14 SAIL-NC              1:10.37    1:05.34 BB     
                  31.65     1:05.34 (33.69)                                        
 13 Hodas, Natasha      14 MSA-NC               1:12.77    1:05.90 BB     
                  32.07     1:05.90 (33.83)                                        
 14 Wagner, Ellie       14 MSA-NC                    NT    1:07.51 B      
                  31.81     1:07.51 (35.70)                                        
 15 Richter, Sophia     13 ATOM-NC              1:08.86    1:09.16 B      
                  32.92     1:09.16 (36.24)                                        
 16 Strout, Julia       14 UA-NC                1:08.56    1:09.17 B      
                  33.66     1:09.17 (35.51)                                        
 17 Morris, Lauren      13 MSA-NC                    NT    1:09.26 B      
                  33.99     1:09.26 (35.27)                                        
 18 Boger, Sara         14 SAIL-NC              1:11.86    1:10.29 B      
                  33.33     1:10.29 (36.96)                                        
 19 Iverson, Ingrid     14 TEAM-NC                   NT    1:10.30 B      
                  34.28     1:10.30 (36.02)                                        
 20 McDonald, Carly     13 MSA-NC                    NT    1:11.69 B      
                  32.53     1:11.69 (39.16)                                        
 21 Au, Lindsay         13 ATOM-NC                   NT    1:11.94 B      
                  34.49     1:11.94 (37.45)                                        
 22 Palmer, Catherine   13 MSA-NC               1:15.97    1:16.47        
                  35.52     1:16.47 (40.95)                                        
 23 Draper, Natalie     13 MSA-NC               1:20.95    1:16.95        
                  36.95     1:16.95 (40.00)                                        
 24 Moten, Emma         13 MSA-NC                    NT    1:18.82        
                  36.60     1:18.82 (42.22)                                        
 25 Muller, Emily       13 SAIL-NC                   NT    1:31.62        
                  41.59     1:31.62 (50.03)                                        
 -- Mangan, Becca       13 SAIL-NC              1:15.19         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:57.09  AAAA
              2:02.69  AAA
              2:08.19  AA
              2:13.79  A
              2:24.99  BB
              2:36.09  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lancaster, Elizabe  14 TEAM-NC              2:03.73    2:07.95 AA       9  
                  30.07     1:02.63 (32.56)     1:35.65 (33.02)     2:07.95 (32.30)
  2 Benson, Emily       13 MSA-NC               2:04.00    2:08.30 A        7  
                  31.65     1:04.68 (33.03)     1:37.96 (33.28)     2:08.30 (30.34)
  3 Greiner, Caroline   13 TEAM-NC              2:09.16    2:11.80 A        6  
                  29.75     1:03.26 (33.51)     1:37.75 (34.49)     2:11.80 (34.05)
  4 Ullius, Ansley      14 UN-02-NC                  NT    2:18.83 BB       5  
                  32.29     1:08.76 (36.47)     1:45.53 (36.77)     2:18.83 (33.30)
  5 Prager, Emma        14 SAIL-NC              2:25.33    2:19.78 BB       4  
                  34.33     1:10.04 (35.71)     1:45.37 (35.33)     2:19.78 (34.41)
  6 Spratley, Alex      14 TEAM-NC              2:24.53    2:24.21 BB       3  
                  32.79   2:24.21 (1:51.42)                                        
  7 Gribble, Abby       14 SAIL-NC              2:30.25    2:26.26 B        2  
                  33.42     1:10.05 (36.63)   2:26.26 (1:16.21)                    
  8 Hodas, Natasha      14 MSA-NC               2:41.19    2:28.82 B        1  
                  35.16     1:13.26 (38.10)     1:52.54 (39.28)     2:28.82 (36.28)
  9 Volz, Julia         13 SAIL-NC              2:38.63    2:30.50 B      
                  34.84     1:13.60 (38.76)     1:53.47 (39.87)     2:30.50 (37.03)
 10 Iverson, Ingrid     14 TEAM-NC                   NT    2:30.54 B      
                  34.14     1:12.94 (38.80)     1:53.54 (40.60)     2:30.54 (37.00)
 11 Starnes, Ellison    13 QCD-NC               2:19.36    2:30.70 B      
                  32.71     1:10.21 (37.50)   2:30.70 (1:20.49)                    
 12 Mangan, Becca       13 SAIL-NC              2:48.86    2:34.37 B      
                  35.36     1:15.17 (39.81)     1:55.88 (40.71)     2:34.37 (38.49)
 13 Morris, Lauren      13 MSA-NC                    NT    2:35.28 B      
                  34.41     1:13.72 (39.31)     1:55.53 (41.81)     2:35.28 (39.75)
 14 McDonald, Carly     13 MSA-NC                    NT    2:35.29 B      
                  34.83     1:15.17 (40.34)     1:57.50 (42.33)     2:35.29 (37.79)
 15 Boger, Sara         14 SAIL-NC              2:41.74    2:36.32        
 16 Losey, Jessica      13 SAIL-NC              2:39.94    2:38.21        
                  34.86     1:15.70 (40.84)   2:38.21 (1:22.51)                    
 17 Draper, Natalie     13 MSA-NC                    NT    2:46.45        
                  39.27     1:21.19 (41.92)     2:05.00 (43.81)     2:46.45 (41.45)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:08.79  AAAA
              5:23.49  AAA
              5:38.29  AA
              5:52.99  A
              6:22.39  BB
              6:51.79  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ward, Cassie        14 ATOM-NC              5:27.29    5:28.04 AA       9  
                  28.06       59.83 (31.77)     1:32.80 (32.97)     2:06.61 (33.81)
        2:40.69 (34.08)     3:14.86 (34.17)     3:48.51 (33.65)     4:22.51 (34.00)
        4:56.13 (33.62)     5:28.04 (31.91)                                        
  2 Prager, Emma        14 SAIL-NC              6:52.43    6:11.85 BB       7  
                  33.43     1:10.17 (36.74)     1:47.75 (37.58)     2:24.83 (37.08)
        3:03.17 (38.34)     3:41.32 (38.15)     4:19.96 (38.64)     4:57.56 (37.60)
        5:35.08 (37.52)     6:11.85 (36.77)                                        
  3 Turner, Audrey      13 ATOM-NC                   NT    6:21.04 BB       6  
                  33.91                             1:12.42 ( )     1:51.05 (38.63)
                                2:30.15 ( )                             3:09.73 ( )
        3:49.21 (39.48)                             4:29.20 ( )     5:07.83 (38.63)
                                5:45.65 ( )     6:21.04 (35.39)                    
  4 Bryant, Sophie      13 SAIL-NC              7:12.57    6:26.38 B        5  
                  34.19                             1:12.47 ( )     1:51.87 (39.40)
                                2:30.55 ( )                             3:11.12 ( )
        3:51.85 (40.73)                             4:30.15 ( )     5:10.90 (40.75)
                                5:49.86 ( )     6:26.38 (36.52)                    
  5 Helm, Catherine     13 UN-NC                7:03.21    6:26.88 B        4  
                  32.64     1:11.54 (38.90)     1:52.51 (40.97)     2:32.15 (39.64)
        3:11.98 (39.83)     3:51.88 (39.90)     4:32.66 (40.78)     5:12.70 (40.04)
        5:52.29 (39.59)     6:26.88 (34.59)                                        
  6 Mangan, Becca       13 SAIL-NC              7:13.89    6:44.31 B        3  
                  34.25     1:12.92 (38.67)     1:53.48 (40.56)     2:35.94 (42.46)
        3:17.85 (41.91)     4:00.19 (42.34)     4:42.33 (42.14)     5:24.05 (41.72)
        6:06.09 (42.04)     6:44.31 (38.22)                                        
  7 Losey, Jessica      13 SAIL-NC                   NT    6:57.86          2  
                  35.11                             1:57.85 ( )                    
                                2:40.90 ( )                             3:23.62 ( )
        4:06.63 (43.01)                             4:51.09 ( )     5:35.82 (44.73)
                                6:17.55 ( )     6:57.86 (40.31)                    
  8 Boger, Sara         14 SAIL-NC                   NT    7:07.99          1  
  9 Starnes, Ellison    13 QCD-NC               8:06.56    7:24.04        
                  34.31   6:42.64 (6:08.33)     7:24.04 (41.40)                    
 -- Richter, Sophia     13 ATOM-NC              6:35.40         NS        
 -- Knight, Kate        14 ATOM-NC              5:50.10        SCR        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                59.89  AAAA
              1:02.79  AAA
              1:05.59  AA
              1:08.49  A
              1:14.19  BB
              1:19.89  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Knight, Kate        14 ATOM-NC              1:06.13    1:06.68 A        9  
                  32.50     1:06.68 (34.18)                                        
  2 Benson, Emily       13 MSA-NC               1:04.00    1:07.95 A        7  
                  33.70     1:07.95 (34.25)                                        
  3 Allen, Ashlyn       13 ATOM-NC              1:06.43    1:08.51 BB       6  
                  33.52     1:08.51 (34.99)                                        
  4 Lancaster, Elizabe  14 TEAM-NC              1:07.25    1:08.88 BB       5  
                  33.57     1:08.88 (35.31)                                        
  5 Greiner, Caroline   13 TEAM-NC              1:03.20    1:09.27 BB       4  
                  33.75     1:09.27 (35.52)                                        
  6 Helm, Catherine     13 UN-NC                1:07.48    1:09.32 BB       3  
                  32.21     1:09.32 (37.11)                                        
  7 Turner, Audrey      13 ATOM-NC              1:10.37    1:12.20 BB       2  
                  35.89     1:12.20 (36.31)                                        
  8 Hodas, Natasha      14 MSA-NC               1:20.09    1:12.69 BB       1  
                  35.94     1:12.69 (36.75)                                        
  9 Spratley, Alex      14 TEAM-NC              1:14.38    1:12.99 BB     
                  35.52     1:12.99 (37.47)                                        
 10 Strout, Julia       14 UA-NC                1:19.98    1:13.78 BB     
                  35.76     1:13.78 (38.02)                                        
 11 Prager, Emma        14 SAIL-NC              1:22.04    1:15.41 B      
                  37.42     1:15.41 (37.99)                                        
 12 Ullius, Ansley      14 UN-02-NC                  NT    1:16.14 B      
                  37.44     1:16.14 (38.70)                                        
 13 Starnes, Ellison    13 QCD-NC               1:19.88    1:18.29 B      
                1:18.27      1:18.29 (0.02)                                        
 14 Wagner, Ellie       14 MSA-NC                    NT    1:18.99 B      
                  37.30     1:18.99 (41.69)                                        
 15 Boger, Sara         14 SAIL-NC              1:22.21    1:20.69        
                  38.20     1:20.69 (42.49)                                        
 16 Au, Lindsay         13 ATOM-NC                   NT    1:22.55        
                  38.83     1:22.55 (43.72)                                        
 17 Mangan, Becca       13 SAIL-NC              1:29.87    1:24.25        
                  40.82     1:24.25 (43.43)                                        
 18 Draper, Natalie     13 MSA-NC               1:30.81    1:25.56        
                1:25.44      1:25.56 (0.12)                                        
 19 McDonald, Carly     13 MSA-NC                    NT    1:26.33        
                  41.50     1:26.33 (44.83)                                        
 20 Palmer, Catherine   13 MSA-NC               1:27.33    1:27.27        
                  42.16     1:27.27 (45.11)                                        
 21 Morris, Lauren      13 MSA-NC                    NT    1:27.90        
                  43.12     1:27.90 (44.78)                                        
 22 Moten, Emma         13 MSA-NC                    NT    1:29.19        
                  42.45     1:29.19 (46.74)                                        
 23 Muller, Emily       13 SAIL-NC                   NT    1:42.20        
                  47.61     1:42.20 (54.59)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:08.89  AAAA
              2:14.99  AAA
              2:21.19  AA
              2:27.29  A
              2:39.59  BB
              2:51.79  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Benson, Emily       13 MSA-NC               2:33.82    2:24.07 A        9  
                  35.60                             1:13.19 ( )                    
            1:49.73 ( )     2:24.07 (34.34)                                        
  2 Greiner, Caroline   13 TEAM-NC              2:14.20    2:25.99 A        7  
                  34.10                             1:11.11 ( )                    
            1:48.78 ( )     2:25.99 (37.21)                                        
  3 Prager, Emma        14 SAIL-NC              3:02.12    2:39.59 BB       6  
                  37.85                             1:18.94 ( )                    
            1:59.49 ( )     2:39.59 (40.10)                                        
  4 Ullius, Ansley      14 UN-02-NC                  NT    2:40.94 B        5  
                  38.62                             1:19.15 ( )                    
            2:00.38 ( )     2:40.94 (40.56)                                        
  5 Gribble, Abby       14 SAIL-NC                   NT    2:42.93 B        4  
                  38.22                             1:19.70 ( )   2:42.93 (1:23.23)
  6 Boger, Sara         14 SAIL-NC              3:01.02    2:59.41          3  
  7 Losey, Jessica      13 SAIL-NC                   NT    2:59.54          2  
                                                    1:25.01 ( )                    
            2:12.73 ( )     2:59.54 (46.81)                                        
  8 Volz, Julia         13 SAIL-NC                   NT    3:06.66          1  
                  44.44                             1:31.85 ( )   3:06.66 (1:34.81)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:07.89  AAAA
              1:11.19  AAA
              1:14.39  AA
              1:17.59  A
              1:24.09  BB
              1:30.59  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Carr, Annie         14 UA-NC                1:08.15    1:10.97 AAA      9  
                  32.52     1:10.97 (38.45)                                        
  2 Prager, Emma        14 SAIL-NC              1:20.45    1:17.41 A        7  
                  37.12     1:17.41 (40.29)                                        
  3 Lancaster, Elizabe  14 TEAM-NC              1:18.45    1:17.79 BB       6  
                  36.49     1:17.79 (41.30)                                        
  4 Ullius, Ansley      14 UN-02-NC                  NT    1:20.74 BB       5  
                  38.76     1:20.74 (41.98)                                        
  5 Spratley, Alex      14 TEAM-NC              1:23.19    1:20.86 BB       4  
                  37.53     1:20.86 (43.33)                                        
  6 Iverson, Ingrid     14 TEAM-NC                   NT    1:21.66 BB       3  
                  38.45     1:21.66 (43.21)                                        
  7 Strout, Julia       14 UA-NC                1:24.11    1:26.27 B        2  
                  41.04     1:26.27 (45.23)                                        
  8 Starnes, Ellison    13 QCD-NC               1:28.08    1:26.31 B        1  
                  39.61     1:26.31 (46.70)                                        
  9 Wagner, Ellie       14 MSA-NC                    NT    1:26.45 B      
                  39.83     1:26.45 (46.62)                                        
 10 Boger, Sara         14 SAIL-NC              1:27.56    1:27.06 B      
                  40.87     1:27.06 (46.19)                                        
 11 Gribble, Abby       14 SAIL-NC              1:29.69    1:34.01        
                  45.02     1:34.01 (48.99)                                        
 12 Losey, Jessica      13 SAIL-NC              1:32.83    1:34.13        
                  44.05     1:34.13 (50.08)                                        
 13 Mangan, Becca       13 SAIL-NC              1:38.73    1:34.63        
                  44.52     1:34.63 (50.11)                                        
 14 Hodas, Natasha      14 MSA-NC               1:56.01    1:34.81        
                  45.84     1:34.81 (48.97)                                        
 15 McDonald, Carly     13 MSA-NC                    NT    1:35.74        
                  44.15     1:35.74 (51.59)                                        
 16 Moten, Emma         13 MSA-NC                    NT    1:35.85        
                  45.40     1:35.85 (50.45)                                        
 17 Draper, Natalie     13 MSA-NC                    NT    1:38.06        
                  46.29     1:38.06 (51.77)                                        
 18 Volz, Julia         13 SAIL-NC                   NT    1:38.50        
                  45.39     1:38.50 (53.11)                                        
 -- Au, Lindsay         13 ATOM-NC                   NT         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:25.89  AAAA
              2:32.89  AAA
              2:39.79  AA
              2:46.79  A
              3:00.69  BB
              3:14.59  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Carr, Annie         14 UA-NC                2:34.36    2:40.27 A        9  
                  35.16     1:16.47 (41.31)     2:00.19 (43.72)     2:40.27 (40.08)
  2 Prager, Emma        14 SAIL-NC              2:55.26    2:48.50 BB       7  
                  39.77     1:22.80 (43.03)     2:05.94 (43.14)     2:48.50 (42.56)
  3 Ullius, Ansley      14 UN-02-NC                  NT    2:54.10 BB       6  
                  39.33     1:23.85 (44.52)     2:09.48 (45.63)     2:54.10 (44.62)
  4 Iverson, Ingrid     14 TEAM-NC                   NT    2:56.59 BB       5  
                  38.32     1:22.78 (44.46)     2:10.13 (47.35)     2:56.59 (46.46)
  5 Spratley, Alex      14 TEAM-NC              3:03.62    3:01.30 B        4  
                  39.41     1:26.00 (46.59)     2:14.70 (48.70)     3:01.30 (46.60)
  6 Boger, Sara         14 SAIL-NC              3:09.10    3:08.58 B        3  
                  41.44     1:28.87 (47.43)     2:19.14 (50.27)     3:08.58 (49.44)
  7 Richter, Sophia     13 ATOM-NC              3:07.19    3:09.93 B        2  
                  42.50     1:32.14 (49.64)     2:20.60 (48.46)     3:09.93 (49.33)
  8 Muller, Emily       13 SAIL-NC                   NT    3:55.51          1  
                  51.11     1:50.65 (59.54)   2:54.49 (1:03.84)   3:55.51 (1:01.02)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                59.39  AAAA
              1:02.19  AAA
              1:04.99  AA
              1:07.79  A
              1:13.49  BB
              1:19.09  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Benson, Emily       13 MSA-NC               1:04.00    1:05.15 A        9  
                  30.83     1:05.15 (34.32)                                        
  2 Lancaster, Elizabe  14 TEAM-NC              1:05.70    1:07.08 A        7  
                  32.32     1:07.08 (34.76)                                        
  3 Greiner, Caroline   13 TEAM-NC              1:10.24    1:07.62 A        6  
                  30.60     1:07.62 (37.02)                                        
  4 Carr, Annie         14 UA-NC                     NT    1:09.58 BB       5  
                  31.77     1:09.58 (37.81)                                        
  5 Hodas, Natasha      14 MSA-NC               1:31.10    1:17.91 B        4  
                  36.83     1:17.91 (41.08)                                        
  6 Wagner, Ellie       14 MSA-NC                    NT    1:21.10          3  
                  37.08     1:21.10 (44.02)                                        
  7 Iverson, Ingrid     14 TEAM-NC                   NT    1:23.98          2  
                  38.11     1:23.98 (45.87)                                        
  8 Strout, Julia       14 UA-NC                     NT    1:25.07          1  
                  40.83     1:25.07 (44.24)                                        
  9 McDonald, Carly     13 MSA-NC                    NT    1:26.11        
                  38.74     1:26.11 (47.37)                                        
 10 Morris, Lauren      13 MSA-NC                    NT    1:26.57        
                  38.97     1:26.57 (47.60)                                        
 11 Draper, Natalie     13 MSA-NC                    NT    1:32.07        
                  42.50     1:32.07 (49.57)                                        
 -- Moten, Emma         13 MSA-NC                    NT         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:10.09  AAAA
              2:16.29  AAA
              2:22.39  AA
              2:28.59  A
              2:40.99  BB
              2:53.39  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Benson, Emily       13 MSA-NC                    NT    2:26.58 A        9  
                  32.17     1:10.39 (38.22)     1:49.30 (38.91)     2:26.58 (37.28)
  2 Lancaster, Elizabe  14 TEAM-NC                   NT    2:31.98 BB       7  
                  32.63     1:11.15 (38.52)     1:51.09 (39.94)     2:31.98 (40.89)
  3 Allen, Ashlyn       13 ATOM-NC              2:27.56    2:32.32 BB       6  
                  33.62     1:11.81 (38.19)     1:51.95 (40.14)     2:32.32 (40.37)
 -- Turner, Audrey      13 ATOM-NC              2:44.98         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:11.69  AAAA
              2:17.89  AAA
              2:24.19  AA
              2:30.49  A
              2:42.99  BB
              2:55.49  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Benson, Emily       13 MSA-NC               2:24.00    2:22.56 AA       9  
                  29.83     1:06.16 (36.33)     1:50.43 (44.27)     2:22.56 (32.13)
  2 Lancaster, Elizabe  14 TEAM-NC              2:22.49    2:25.76 A        7  
                  31.14     1:08.21 (37.07)     1:52.25 (44.04)     2:25.76 (33.51)
  3 Knight, Kate        14 ATOM-NC              2:27.27    2:26.96 A        6  
                  31.02     1:06.94 (35.92)     1:53.16 (46.22)     2:26.96 (33.80)
  4 Greiner, Caroline   13 TEAM-NC              2:25.34    2:28.11 A        5  
                  30.59     1:08.92 (38.33)     1:53.41 (44.49)     2:28.11 (34.70)
  5 Carr, Annie         14 UA-NC                2:30.59    2:29.04 A        4  
                  29.74     1:10.30 (40.56)     1:52.21 (41.91)     2:29.04 (36.83)
  6 Turner, Audrey      13 ATOM-NC              2:38.49    2:35.54 BB       3  
                  32.26     1:11.77 (39.51)     1:58.44 (46.67)     2:35.54 (37.10)
  7 Ullius, Ansley      14 UN-02-NC                  NT    2:36.58 BB       2  
                  34.39     1:14.33 (39.94)     2:00.33 (46.00)     2:36.58 (36.25)
  8 Helm, Catherine     13 UN-NC                2:36.88    2:36.65 BB       1  
                  32.56     1:11.02 (38.46)     2:01.38 (50.36)     2:36.65 (35.27)
  9 Prager, Emma        14 SAIL-NC              2:53.85    2:37.29 BB     
                  37.41     1:19.49 (42.08)     2:02.08 (42.59)     2:37.29 (35.21)
 10 Spratley, Alex      14 TEAM-NC              2:43.64    2:39.58 BB     
                  35.31     1:15.33 (40.02)     2:02.87 (47.54)     2:39.58 (36.71)
 11 Hodas, Natasha      14 MSA-NC               2:55.01    2:41.50 BB     
                  34.82     1:14.55 (39.73)     2:04.79 (50.24)     2:41.50 (36.71)
 12 Starnes, Ellison    13 QCD-NC               2:51.47    2:43.88 B      
                  32.48     1:13.47 (40.99)     2:04.92 (51.45)     2:43.88 (38.96)
 13 Strout, Julia       14 UA-NC                3:00.73    2:44.79 B      
                  38.24     1:21.44 (43.20)     2:09.00 (47.56)     2:44.79 (35.79)
 14 Richter, Sophia     13 ATOM-NC              2:45.15    2:45.31 B      
                  35.09     1:18.30 (43.21)     2:06.49 (48.19)     2:45.31 (38.82)
 15 Iverson, Ingrid     14 TEAM-NC                   NT    2:47.21 B      
                  35.75     1:18.94 (43.19)     2:06.82 (47.88)     2:47.21 (40.39)
 16 Mangan, Becca       13 SAIL-NC              3:19.61    2:52.84 B      
                  38.99     1:23.55 (44.56)     2:14.02 (50.47)     2:52.84 (38.82)
 17 Wagner, Ellie       14 MSA-NC                    NT    2:55.35 B      
                  35.75     1:20.30 (44.55)     2:14.38 (54.08)     2:55.35 (40.97)
 18 McDonald, Carly     13 MSA-NC                    NT    2:55.49 B      
                  34.86     1:21.84 (46.98)     2:15.83 (53.99)     2:55.49 (39.66)
 19 Morris, Lauren      13 MSA-NC                    NT    2:56.98        
                  37.32     1:26.12 (48.80)     2:16.51 (50.39)     2:56.98 (40.47)
 20 Palmer, Catherine   13 MSA-NC               3:10.51    3:12.15        
                  38.80     1:27.50 (48.70)   2:29.48 (1:01.98)     3:12.15 (42.67)
 -- Draper, Natalie     13 MSA-NC                    NT         DQ        
      One hand touch - fly
                  39.88     1:28.36 (48.48)     2:27.49 (59.13)        DQ (1:18.46)
 -- Moten, Emma         13 MSA-NC                    NT         NS        
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:38.09  AAAA
              4:51.29  AAA
              5:04.59  AA
              5:17.79  A
              5:44.29  BB
              6:10.79  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ward, Cassie        14 ATOM-NC              4:48.79    4:53.86 AA       9  
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mecklenburg Swim Association-NC  'A'             NT    1:53.17         18  
     1) McDonald, Carly 13              2) Wagner, Ellie 14               
     3) Hodas, Natasha 14               4) Benson, Emily 13               
                  30.18     1:00.31 (30.13)     1:26.68 (26.37)     1:53.17 (26.49)
  2 Sailfish Aquatics-NC  'A'                   2:07.57    2:05.00         14  
     1) Boger, Sara 14                  2) Mangan, Becca 13               
     3) Volz, Julia 13                  4) Losey, Jessica 13              
                  31.23     1:02.43 (31.20)     1:33.19 (30.76)     2:05.00 (31.81)
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'A'         2:05.82    2:10.06         18  
     1) Richter, Sophia 13              2) Turner, Audrey 13              
     3) Allen, Ashlyn 13                4) Knight, Kate 14                
                  33.43     1:13.91 (40.48)     1:43.49 (29.58)     2:10.06 (26.57)
  2 Mecklenburg Swim Association-NC  'A'             NT    2:13.01         14  
     1) Benson, Emily 13                2) Hodas, Natasha 14              
     3) Wagner, Ellie 14                4) McDonald, Carly 13             
                  34.66     1:12.95 (38.29)     1:47.56 (34.61)     2:13.01 (25.45)
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Benson, Samantha    16 MSA-NC                 25.50      26.79          9  
  2 Carr, Allison       17 UA-NC                  26.22      27.09          7  
  3 Warlick, Erin       15 TEAM-NC                26.24      27.14          6  
  4 Dunn, Jahari        16 QCD-NC                 26.20      27.40          5  
  5 Lindsey, Elizabeth  35 SAIL-NC             31:00.00      27.45          4  
  6 Marbury, Hannah     15 MSA-NC                 28.50      27.70          3  
  7 Sneden, Julia       15 TEAM-NC                26.99      27.91          2  
  8 Jacobs, Hannah      17 MSA-NC                 28.99      28.24          1  
  9 Freeman, Jillian    15 SAIL-NC                27.83      28.31        
 10 Gilene, Kathryn     16 MSA-NC                    NT      28.33        
 11 Enriquez, Corrine   16 SAIL-NC                28.04      28.87        
 12 Thomas, Charisma    16 QCD-NC                 28.35      28.92        
 13 Robinson, Emily     15 SAIL-NC                28.66      29.10        
 14 Flynn, Katie        15 MSA-NC                 29.50      30.05        
 15 Roeth, AJ           15 TEAM-NC                30.41      30.08        
 16 Goers, Madison/Mad  15 SAIL-NC                29.30      30.19        
 17 Jackson, Lindsey    17 UN-01-NC               29.00      30.28        
 18 Schuster, Nadine    15 MSA-NC                    NT      30.49        
 19 Wlezniak, Carly     16 MSA-NC                 32.13      31.24        
 20 Shue, Taylor        15 SAIL-NC                   NT      36.45        
 21 Eaves, Kelsey       16 QCD-NC                    NT      40.06        
 -- Kruse, Caroline     17 SAIL-NC                29.73         NS        
 -- George, Kylah       16 UA-NC                  26.06         NS        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Benson, Samantha    16 MSA-NC                 54.50      57.68          9  
                  28.02       57.68 (29.66)                                        
  2 McCutchan, Emily    17 TEAM-NC                56.13      58.01          7  
                  27.94       58.01 (30.07)                                        
  3 Carr, Allison       17 UA-NC                  56.63      58.42          6  
                  28.21       58.42 (30.21)                                        
  4 Warlick, Erin       15 TEAM-NC                58.74    1:00.04          5  
                  28.62     1:00.04 (31.42)                                        
  5 Marbury, Hannah     15 MSA-NC               1:01.00    1:00.10          4  
                  28.87     1:00.10 (31.23)                                        
  6 Sneden, Julia       15 TEAM-NC                59.67    1:00.59          3  
                  29.36     1:00.59 (31.23)                                        
  7 Lindsey, Elizabeth  35 SAIL-NC              1:08.00    1:00.62          2  
                  29.25     1:00.62 (31.37)                                        
  8 Freeman, Jillian    15 SAIL-NC              1:05.25    1:00.90          1  
                  29.76     1:00.90 (31.14)                                        
  9 Dunn, Jahari        16 QCD-NC                 58.83    1:00.93        
                  29.31     1:00.93 (31.62)                                        
 10 Enriquez, Corrine   16 SAIL-NC              1:01.60    1:01.10        
                  29.60     1:01.10 (31.50)                                        
 11 Parrott, Shelby     15 ATOM-NC                57.74    1:01.29        
                  29.69     1:01.29 (31.60)                                        
 12 Jackson, Lindsey    17 UN-01-NC             1:01.00    1:02.65        
                  29.97     1:02.65 (32.68)                                        
 13 Jacobs, Hannah      17 MSA-NC               1:03.50    1:02.79        
                  29.91     1:02.79 (32.88)                                        
 14 Au, Jennifer        16 ATOM-NC                59.90    1:03.11        
                  29.24     1:03.11 (33.87)                                        
 15 Gilene, Kathryn     16 MSA-NC                    NT    1:03.44        
                  30.84     1:03.44 (32.60)                                        
 16 Robinson, Emily     15 SAIL-NC              1:02.69    1:03.45        
                  30.29     1:03.45 (33.16)                                        
 17 Goers, Madison/Mad  15 SAIL-NC              1:03.35    1:03.93        
                  30.69     1:03.93 (33.24)                                        
 18 Flynn, Katie        15 MSA-NC               1:03.50    1:04.15        
                  30.52     1:04.15 (33.63)                                        
 19 Croy, Madison       16 ATOM-NC              1:01.48    1:06.36        
                  30.38     1:06.36 (35.98)                                        
 20 Roeth, AJ           15 TEAM-NC              1:07.10    1:06.72        
                  31.94     1:06.72 (34.78)                                        
 21 Thomas, Charisma    16 QCD-NC               1:04.95    1:08.20        
                  31.66     1:08.20 (36.54)                                        
 22 Schuster, Nadine    15 MSA-NC                    NT    1:09.39        
                  32.71     1:09.39 (36.68)                                        
 23 Wlezniak, Carly     16 MSA-NC               1:09.42    1:09.63        
                  33.68     1:09.63 (35.95)                                        
 24 Shue, Taylor        15 SAIL-NC                   NT    1:21.53        
                  38.18     1:21.53 (43.35)                                        
 25 Eaves, Kelsey       16 QCD-NC                    NT    1:33.23        
                  43.59     1:33.23 (49.64)                                        
 -- Kruse, Caroline     17 SAIL-NC              1:04.89         NS        
 -- George, Kylah       16 UA-NC                  58.97         NS        
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Benson, Samantha    16 MSA-NC               1:56.87    2:04.74          9  
                  29.53     1:00.76 (31.23)     1:32.74 (31.98)     2:04.74 (32.00)
  2 Enriquez, Corrine   16 SAIL-NC              2:20.93    2:11.46          7  
  3 Robinson, Emily     15 SAIL-NC              2:18.74    2:12.85          6  
                  30.32     1:04.14 (33.82)     1:38.92 (34.78)     2:12.85 (33.93)
  4 Marbury, Hannah     15 MSA-NC               2:17.00    2:13.11          5  
                  30.41     1:03.67 (33.26)     1:38.36 (34.69)     2:13.11 (34.75)
  5 Lindsey, Elizabeth  35 SAIL-NC              2:20.00    2:15.00          4  
  6 Freeman, Jillian    15 SAIL-NC                   NT    2:15.60          3  
  7 Jackson, Lindsey    17 UN-01-NC             2:08.00    2:16.14          2  
                  30.90     1:05.57 (34.67)     1:41.04 (35.47)     2:16.14 (35.10)
  8 Flynn, Katie        15 MSA-NC               2:15.00    2:16.45          1  
                  31.29     1:05.89 (34.60)     1:41.57 (35.68)     2:16.45 (34.88)
  9 Gilene, Kathryn     16 MSA-NC                    NT    2:17.30        
                  32.72     1:07.72 (35.00)     1:43.62 (35.90)     2:17.30 (33.68)
 10 Jacobs, Hannah      17 MSA-NC               2:19.00    2:17.67        
                  31.08     1:05.60 (34.52)     1:41.73 (36.13)     2:17.67 (35.94)
 11 Goers, Madison/Mad  15 SAIL-NC              2:16.15    2:19.93        
                  31.36     1:06.57 (35.21)     1:42.93 (36.36)     2:19.93 (37.00)
 12 Dunn, Jahari        16 QCD-NC               2:19.27    2:24.61        
                  31.40     1:06.65 (35.25)     1:44.03 (37.38)     2:24.61 (40.58)
 13 Roeth, AJ           15 TEAM-NC              2:29.33    2:25.50        
 14 Thomas, Charisma    16 QCD-NC               2:25.35    2:26.37        
 15 Wlezniak, Carly     16 MSA-NC               2:31.42    2:27.71        
 16 Schuster, Nadine    15 MSA-NC                    NT    2:35.04        
                  34.62     1:14.52 (39.90)     1:55.92 (41.40)     2:35.04 (39.12)
 17 Shue, Taylor        15 SAIL-NC                   NT    2:48.08        
                  38.38     1:21.63 (43.25)     2:04.97 (43.34)     2:48.08 (43.11)
 18 Eaves, Kelsey       16 QCD-NC                    NT    3:19.27        
                  43.69     1:34.61 (50.92)     2:28.62 (54.01)     3:19.27 (50.65)
 -- Kruse, Caroline     17 SAIL-NC              2:25.34         NS        
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Parrott, Shelby     15 ATOM-NC              5:27.06    5:40.67          9  
                                1:04.14 ( )     1:38.36 (34.22)     2:13.34 (34.98)
        2:48.34 (35.00)     3:23.35 (35.01)     3:58.11 (34.76)     4:32.28 (34.17)
        5:06.65 (34.37)     5:40.67 (34.02)                                        
  2 Emerson, Carly      16 ATOM-NC              5:44.05    5:51.30          7  
                  31.06     1:05.17 (34.11)     1:40.01 (34.84)     2:15.46 (35.45)
        2:51.07 (35.61)     3:27.18 (36.11)     4:03.35 (36.17)     4:39.78 (36.43)
        5:16.22 (36.44)     5:51.30 (35.08)                                        
  3 Robinson, Emily     15 SAIL-NC              6:06.86    5:54.48          6  
                  31.67     1:06.65 (34.98)     1:42.73 (36.08)     2:19.34 (36.61)
        2:55.84 (36.50)     3:32.14 (36.30)     4:08.13 (35.99)     4:44.08 (35.95)
        5:20.11 (36.03)     5:54.48 (34.37)                                        
  4 Enriquez, Corrine   16 SAIL-NC              6:30.00    5:55.07          5  
                  31.86     1:07.63 (35.77)     1:43.71 (36.08)     2:20.01 (36.30)
        2:56.72 (36.71)     3:33.02 (36.30)     4:09.37 (36.35)     4:45.28 (35.91)
        5:20.83 (35.55)     5:55.07 (34.24)                                        
  5 Neumann, Katie      15 ATOM-NC              6:07.59    6:03.27          4  
                  33.29     1:09.28 (35.99)     1:46.23 (36.95)     2:23.01 (36.78)
        2:59.09 (36.08)     3:35.22 (36.13)     4:12.19 (36.97)     4:49.70 (37.51)
        5:26.93 (37.23)     6:03.27 (36.34)                                        
  6 Warlick, Erin       15 TEAM-NC              6:08.11    6:04.96          3  
                  31.20     1:06.00 (34.80)     1:42.47 (36.47)     2:19.21 (36.74)
        2:56.56 (37.35)     3:34.61 (38.05)     4:12.91 (38.30)     4:50.65 (37.74)
        5:28.61 (37.96)     6:04.96 (36.35)                                        
  7 Freeman, Jillian    15 SAIL-NC                   NT    6:05.96          2  
                  31.70                                                            
                                3:40.41 ( )   4:55.33 (1:14.92)   6:05.96 (1:10.63)
  8 Goers, Madison/Mad  15 SAIL-NC              6:10.33    6:09.51          1  
                  32.89     1:09.30 (36.41)     1:46.68 (37.38)     2:24.13 (37.45)
        3:01.91 (37.78)     3:39.97 (38.06)     4:18.01 (38.04)     4:55.59 (37.58)
        5:33.34 (37.75)     6:09.51 (36.17)                                        
  9 Croy, Madison       16 ATOM-NC              5:45.26    6:15.00        
                  31.68     1:06.90 (35.22)     1:43.86 (36.96)     2:21.34 (37.48)
        2:57.83 (36.49)     3:36.31 (38.48)     4:14.91 (38.60)     4:55.70 (40.79)
        5:35.46 (39.76)     6:15.00 (39.54)                                        
 10 Rauch, Katie        10 ATOM-NC                   NT    6:41.73        
                  34.31     1:12.76 (38.45)                             1:52.36 ( )
        2:32.72 (40.36)                             3:14.30 ( )     3:56.73 (42.43)
        4:38.37 (41.64)                             5:20.10 ( )     6:02.34 (42.24)
        6:41.73 (39.39)                                                            
 11 Dunn, Jahari        16 QCD-NC               6:33.87    7:00.59        
                  31.96     1:08.78 (36.82)                             1:47.57 ( )
        2:28.40 (40.83)                             3:10.66 ( )     3:54.57 (43.91)
        4:40.44 (45.87)                             5:27.50 ( )     6:14.28 (46.78)
        7:00.59 (46.31)                                                            
 12 Shue, Taylor        15 SAIL-NC                   NT    7:28.29        
                  38.38     1:21.28 (42.90)                             2:05.93 ( )
        2:51.88 (45.95)                             3:37.82 ( )     4:24.59 (46.77)
        5:10.49 (45.90)                             5:57.45 ( )     6:43.67 (46.22)
        7:28.29 (44.62)                                                            
 
Girls 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Goers, Madison/Mad  15 SAIL-NC                   NT   13:05.69          9  
                  34.58     1:13.56 (38.98)     1:53.74 (40.18)     2:33.65 (39.91)
        3:13.68 (40.03)     3:53.19 (39.51)     4:33.35 (40.16)     5:13.24 (39.89)
        5:53.30 (40.06)     6:33.24 (39.94)     7:13.25 (40.01)     7:52.83 (39.58)
        8:32.72 (39.89)     9:12.81 (40.09)     9:52.39 (39.58)    10:31.87 (39.48)
       11:11.30 (39.43)    11:50.03 (38.73)    12:28.73 (38.70)    13:05.69 (36.96)
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McCutchan, Emily    17 TEAM-NC              1:02.98    1:06.45          9  
                  32.54     1:06.45 (33.91)                                        
  2 Sneden, Julia       15 TEAM-NC              1:07.60    1:07.72          7  
                  32.74     1:07.72 (34.98)                                        
  3 Robinson, Emily     15 SAIL-NC              1:10.97    1:08.22          6  
                  33.44     1:08.22 (34.78)                                        
  4 Warlick, Erin       15 TEAM-NC              1:08.10    1:08.83          5  
                  33.36     1:08.83 (35.47)                                        
  5 Enriquez, Corrine   16 SAIL-NC              1:08.31    1:08.90          4  
                  33.98     1:08.90 (34.92)                                        
  6 Carr, Allison       17 UA-NC                1:07.46    1:09.28          3  
                  33.61     1:09.28 (35.67)                                        
  7 Freeman, Jillian    15 SAIL-NC                   NT    1:10.76          2  
                  34.44     1:10.76 (36.32)                                        
  8 Jackson, Lindsey    17 UN-01-NC             1:07.80    1:11.02          1  
                  34.54     1:11.02 (36.48)                                        
  9 Marbury, Hannah     15 MSA-NC               1:13.00    1:11.79        
                  35.28     1:11.79 (36.51)                                        
 10 Jacobs, Hannah      17 MSA-NC               1:15.00    1:12.48        
                  35.18     1:12.48 (37.30)                                        
 11 Parrott, Shelby     15 ATOM-NC              1:08.59    1:12.72        
                  35.77     1:12.72 (36.95)                                        
 12 Dunn, Jahari        16 QCD-NC               1:12.08    1:12.93        
                  35.49     1:12.93 (37.44)                                        
 13 Flynn, Katie        15 MSA-NC               1:12.00    1:13.34        
                  35.95     1:13.34 (37.39)                                        
 14 Lindsey, Elizabeth  35 SAIL-NC              1:20.00    1:13.62        
                  35.79     1:13.62 (37.83)                                        
 15 Au, Jennifer        16 ATOM-NC              1:10.92    1:14.21        
                  34.86     1:14.21 (39.35)                                        
 16 Croy, Madison       16 ATOM-NC              1:11.85    1:16.13        
                  36.08     1:16.13 (40.05)                                        
 17 Gilene, Kathryn     16 MSA-NC                    NT    1:17.09        
                  38.13     1:17.09 (38.96)                                        
 18 Goers, Madison/Mad  15 SAIL-NC              1:23.50    1:17.32        
                  38.23     1:17.32 (39.09)                                        
 19 Roeth, AJ           15 TEAM-NC                   NT    1:19.39        
                  38.68     1:19.39 (40.71)                                        
 20 Wlezniak, Carly     16 MSA-NC               1:21.88    1:19.71        
                  39.64     1:19.71 (40.07)                                        
 21 Thomas, Charisma    16 QCD-NC               1:18.04    1:21.56        
                  39.03     1:21.56 (42.53)                                        
 22 Shue, Taylor        15 SAIL-NC                   NT    1:32.72        
                  45.48     1:32.72 (47.24)                                        
 23 Eaves, Kelsey       16 QCD-NC                    NT    1:44.91        
                  50.16     1:44.91 (54.75)                                        
 -- Schuster, Nadine    15 MSA-NC                    NT         NS        
 -- George, Kylah       16 UA-NC                1:02.58         NS        
 -- Kruse, Caroline     17 SAIL-NC              1:13.13         NS        
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Robinson, Emily     15 SAIL-NC              2:26.39    2:24.96          9  
                  34.78     1:11.19 (36.41)     1:48.55 (37.36)     2:24.96 (36.41)
  2 Enriquez, Corrine   16 SAIL-NC                   NT    2:27.03          7  
                  35.29     1:12.03 (36.74)     1:49.32 (37.29)     2:27.03 (37.71)
  3 Freeman, Jillian    15 SAIL-NC                   NT    2:31.04          6  
                  35.35     1:13.87 (38.52)     1:53.20 (39.33)     2:31.04 (37.84)
  4 Jackson, Lindsey    17 UN-01-NC             2:24.00    2:31.60          5  
                  35.68     1:14.40 (38.72)     1:53.66 (39.26)     2:31.60 (37.94)
  5 Marbury, Hannah     15 MSA-NC               2:39.00    2:34.07          4  
                  36.55     1:15.14 (38.59)     1:55.57 (40.43)     2:34.07 (38.50)
  6 Flynn, Katie        15 MSA-NC               2:30.00    2:34.86          3  
                  37.11     1:15.79 (38.68)     1:56.12 (40.33)     2:34.86 (38.74)
  7 Jacobs, Hannah      17 MSA-NC               2:33.82    2:37.90          2  
                  38.07     1:17.89 (39.82)     1:58.30 (40.41)     2:37.90 (39.60)
  8 Gilene, Kathryn     16 MSA-NC                    NT    2:44.68          1  
                  38.31     1:19.77 (41.46)     2:02.96 (43.19)     2:44.68 (41.72)
 -- Kruse, Caroline     17 SAIL-NC              2:41.84         NS        
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Carr, Allison       17 UA-NC                1:09.49    1:11.13          9  
                  33.74     1:11.13 (37.39)                                        
  2 Benson, Samantha    16 MSA-NC               1:15.29    1:13.09          7  
                  34.40     1:13.09 (38.69)                                        
  3 Sneden, Julia       15 TEAM-NC              1:09.48    1:15.17          6  
                  35.28     1:15.17 (39.89)                                        
  4 Robinson, Emily     15 SAIL-NC              1:24.08    1:18.34          5  
                  37.12     1:18.34 (41.22)                                        
  5 Warlick, Erin       15 TEAM-NC              1:22.42    1:21.47          4  
                  37.38     1:21.47 (44.09)                                        
  6 Dunn, Jahari        16 QCD-NC               1:20.13    1:24.06          3  
                  39.08     1:24.06 (44.98)                                        
  7 Roeth, AJ           15 TEAM-NC              1:34.43    1:29.29          2  
                  41.34     1:29.29 (47.95)                                        
  8 Wlezniak, Carly     16 MSA-NC               1:38.35    1:31.52          1  
                  43.11     1:31.52 (48.41)                                        
  9 Schuster, Nadine    15 MSA-NC                    NT    1:32.54        
                  42.81     1:32.54 (49.73)                                        
 10 Goers, Madison/Mad  15 SAIL-NC              1:33.33    1:32.66        
                  43.95     1:32.66 (48.71)                                        
 11 Shue, Taylor        15 SAIL-NC                   NT    1:33.27        
                  45.59     1:33.27 (47.68)                                        
 -- Freeman, Jillian    15 SAIL-NC                   NT         NS        
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Benson, Samantha    16 MSA-NC               2:40.18    2:36.96          9  
                  37.10     1:16.65 (39.55)     1:56.75 (40.10)     2:36.96 (40.21)
  2 Boland, Kathryn     15 ATOM-NC              2:33.75    2:38.50          7  
                  35.11     1:15.08 (39.97)     1:56.43 (41.35)     2:38.50 (42.07)
  3 Robinson, Emily     15 SAIL-NC              2:59.44    2:47.64          6  
                  37.69     1:20.91 (43.22)     2:04.71 (43.80)     2:47.64 (42.93)
  4 Shue, Taylor        15 SAIL-NC                   NT    3:19.41          5  
                  46.64     1:37.07 (50.43)     2:27.97 (50.90)     3:19.41 (51.44)
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Benson, Samantha    16 MSA-NC                 59.00    1:01.84          9  
                  29.10     1:01.84 (32.74)                                        
  2 Carr, Allison       17 UA-NC                1:05.28    1:04.53          7  
                  30.56     1:04.53 (33.97)                                        
  3 Jacobs, Hannah      17 MSA-NC               1:08.00    1:05.63          6  
                  30.07     1:05.63 (35.56)                                        
  4 Sneden, Julia       15 TEAM-NC              1:02.12    1:06.14          5  
                  30.79     1:06.14 (35.35)                                        
  5 Enriquez, Corrine   16 SAIL-NC              1:07.35    1:07.54          4  
                  31.68     1:07.54 (35.86)                                        
  6 Warlick, Erin       15 TEAM-NC              1:10.97    1:10.75          3  
                  31.88     1:10.75 (38.87)                                        
  7 Marbury, Hannah     15 MSA-NC               1:15.00    1:11.06          2  
                  33.29     1:11.06 (37.77)                                        
  8 Jackson, Lindsey    17 UN-01-NC             1:09.00    1:12.03          1  
                  33.28     1:12.03 (38.75)                                        
  9 Gilene, Kathryn     16 MSA-NC                    NT    1:12.99        
                  35.67     1:12.99 (37.32)                                        
 10 Dunn, Jahari        16 QCD-NC               1:13.53    1:16.10        
                  32.96     1:16.10 (43.14)                                        
 11 Flynn, Katie        15 MSA-NC               1:15.75    1:17.47        
                  35.31     1:17.47 (42.16)                                        
 12 Roeth, AJ           15 TEAM-NC                   NT    1:18.58        
                  34.27     1:18.58 (44.31)                                        
 13 Schuster, Nadine    15 MSA-NC                    NT    1:19.03        
                  35.18     1:19.03 (43.85)                                        
 14 Wlezniak, Carly     16 MSA-NC               1:22.38    1:19.48        
                  37.02     1:19.48 (42.46)                                        
 15 Thomas, Charisma    16 QCD-NC               1:20.58    1:22.13        
                  36.05     1:22.13 (46.08)                                        
 16 Shue, Taylor        15 SAIL-NC                   NT    1:36.41        
                  44.42     1:36.41 (51.99)                                        
 17 Eaves, Kelsey       16 QCD-NC                    NT    1:59.55        
                  54.93   1:59.55 (1:04.62)                                        
 -- George, Kylah       16 UA-NC                  59.95         NS        
 -- Kruse, Caroline     17 SAIL-NC                   NT         NS        
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Benson, Samantha    16 MSA-NC               2:15.93    2:28.75          9  
                  32.41     1:08.76 (36.35)     1:48.47 (39.71)     2:28.75 (40.28)
  2 Jacobs, Hannah      17 MSA-NC               2:49.54    2:33.20          7  
                  32.46     1:09.53 (37.07)     1:50.62 (41.09)     2:33.20 (42.58)
 -- Boland, Kathryn     15 ATOM-NC              2:26.28         NS        
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Benson, Samantha    16 MSA-NC               2:13.05    2:17.70          9  
                  28.94     1:04.88 (35.94)     1:45.48 (40.60)     2:17.70 (32.22)
  2 Boland, Kathryn     15 ATOM-NC              2:15.65    2:21.50          7  
                  30.67     1:06.34 (35.67)     1:47.12 (40.78)     2:21.50 (34.38)
  3 Sneden, Julia       15 TEAM-NC              2:22.89    2:25.41          6  
                  30.98     1:07.97 (36.99)     1:50.33 (42.36)     2:25.41 (35.08)
  4 McCutchan, Emily    17 TEAM-NC              2:22.77    2:27.37          5  
                  32.29     1:09.40 (37.11)     1:53.10 (43.70)     2:27.37 (34.27)
  5 Carr, Allison       17 UA-NC                2:25.04    2:27.65          4  
                  30.86     1:08.58 (37.72)     1:51.43 (42.85)     2:27.65 (36.22)
  6 Enriquez, Corrine   16 SAIL-NC              2:27.48    2:28.07          3  
                  31.61     1:08.53 (36.92)     1:54.46 (45.93)     2:28.07 (33.61)
  7 Robinson, Emily     15 SAIL-NC              2:31.90    2:28.18          2  
                  33.97     1:11.33 (37.36)     1:55.22 (43.89)     2:28.18 (32.96)
  8 Marbury, Hannah     15 MSA-NC               2:37.00    2:31.34          1  
                  32.35     1:10.80 (38.45)     1:56.86 (46.06)     2:31.34 (34.48)
  9 Jacobs, Hannah      17 MSA-NC               2:35.00    2:32.24        
                  30.97     1:10.23 (39.26)     1:56.92 (46.69)     2:32.24 (35.32)
 10 Au, Jennifer        16 ATOM-NC              2:27.53    2:33.24        
                  31.33     1:11.15 (39.82)     1:56.44 (45.29)     2:33.24 (36.80)
 11 Freeman, Jillian    15 SAIL-NC                   NT    2:33.90        
                  32.71     1:10.92 (38.21)     1:58.07 (47.15)     2:33.90 (35.83)
 12 Flynn, Katie        15 MSA-NC               2:40.00    2:33.94        
                  32.21     1:11.70 (39.49)     1:59.34 (47.64)     2:33.94 (34.60)
 13 Parrott, Shelby     15 ATOM-NC              2:24.78    2:34.49        
                  31.86     1:11.69 (39.83)     2:00.56 (48.87)     2:34.49 (33.93)
 14 Gilene, Kathryn     16 MSA-NC                    NT    2:34.99        
                  33.98     1:13.61 (39.63)     2:02.12 (48.51)     2:34.99 (32.87)
 15 Jackson, Lindsey    17 UN-01-NC             2:26.00    2:35.49        
                  33.01     1:12.06 (39.05)     2:00.19 (48.13)     2:35.49 (35.30)
 16 Dunn, Jahari        16 QCD-NC               2:34.75    2:39.23        
                  33.26     1:12.61 (39.35)     2:00.45 (47.84)     2:39.23 (38.78)
 17 Goers, Madison/Mad  15 SAIL-NC              2:42.46    2:41.59        
                  35.41     1:16.45 (41.04)     2:06.22 (49.77)     2:41.59 (35.37)
 18 Roeth, AJ           15 TEAM-NC              2:48.35    2:47.35        
                  34.17     1:18.81 (44.64)     2:08.60 (49.79)     2:47.35 (38.75)
 19 Croy, Madison       16 ATOM-NC              2:32.36    2:50.66        
                  37.89     1:20.65 (42.76)     2:12.04 (51.39)     2:50.66 (38.62)
 20 Wlezniak, Carly     16 MSA-NC               2:57.81    2:51.09        
                  35.11     1:20.27 (45.16)     2:13.75 (53.48)     2:51.09 (37.34)
 21 Thomas, Charisma    16 QCD-NC               2:18.34    2:53.99        
                  36.46     1:21.56 (45.10)     2:13.44 (51.88)     2:53.99 (40.55)
 22 Schuster, Nadine    15 MSA-NC                    NT    2:54.66        
                  35.01     1:20.64 (45.63)     2:11.99 (51.35)     2:54.66 (42.67)
 23 Shue, Taylor        15 SAIL-NC                   NT    3:10.60        
                  43.34     1:33.79 (50.45)     2:27.13 (53.34)     3:10.60 (43.47)
 24 Eaves, Kelsey       16 QCD-NC                    NT    3:54.23        
                  50.73     1:43.78 (53.05)   3:06.68 (1:22.90)     3:54.23 (47.55)
 -- Kruse, Caroline     17 SAIL-NC                   NT         NS        
 
Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Boland, Kathryn     15 ATOM-NC              4:47.85    4:59.10          9  
  2 Enriquez, Corrine   16 SAIL-NC              5:31.18    5:12.25          7  
                  32.48     1:10.44 (37.96)     1:49.47 (39.03)     2:28.11 (38.64)
        3:15.64 (47.53)     4:01.97 (46.33)     4:36.86 (34.89)     5:12.25 (35.39)
 -- Robinson, Emily     15 SAIL-NC              5:38.43         DQ        
      One hand touch - breast
                  33.96     1:15.57 (41.61)     1:53.75 (38.18)     2:31.21 (37.46)
        3:18.05 (46.84)     4:04.34 (46.29)     4:39.83 (35.49)          DQ (35.41)
 
Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mecklenburg Swim Association-NC  'A'             NT    1:53.51         18  
     1) Benson, Samantha 16             2) Jacobs, Hannah 17              
     3) Gilene, Kathryn 16              4) Schuster, Nadine 15            
                  28.18       56.39 (28.21)     1:27.59 (31.20)     1:53.51 (25.92)
  2 Sailfish Aquatics-NC  'A'                   1:53.83    1:55.85         14  
     1) Enriquez, Corrine 16            2) Goers, Madison/Maddy 15        
     3) Robinson, Emily 15              4) Freeman, Jillian 15            
                  29.31       59.98 (30.67)     1:28.86 (28.88)     1:55.85 (26.99)
  3 Sailfish Aquatics-NC  'B'                   2:03.00    2:06.38         12  
     1) Kruse, Caroline 17              2) Shue, Taylor 15                
     3) Prager, Emma 14                 4) Gribble, Abby 14               
                  27.82   1:34.39 (1:06.57)     2:06.38 (31.99)                    
 
Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'A'         2:04.59    2:05.93         18  
     1) Croy, Madison 16                2) Boland, Kathryn 15             
     3) Au, Jennifer 16                 4) Parrott, Shelby 15             
                  33.93     1:08.14 (34.21)     1:38.49 (30.35)     2:05.93 (27.44)
  2 Sailfish Aquatics-NC  'A'                   2:24.78    2:07.55         14  
     1) Robinson, Emily 15              2) Prager, Emma 14                
     3) Enriquez, Corrine 16            4) Freeman, Jillian 15            
                  32.64     1:08.97 (36.33)     1:39.66 (30.69)     2:07.55 (27.89)
  3 Mecklenburg Swim Association-NC  'A'             NT    2:12.17         12  
     1) Benson, Samantha 16             2) Jacobs, Hannah 17              
     3) Gilene, Kathryn 16              4) Wlezniak, Carly 16             
                  32.52     1:13.79 (41.27)     1:43.68 (29.89)     2:12.17 (28.49)
  4 Sailfish Aquatics-NC  'B'                   2:35.00    2:23.83         10  
     1) Boger, Sara 14                  2) Shue, Taylor 15                
     3) Goers, Madison/Maddy 15         4) Lindsey, Elizabeth 35          
                  38.15     1:21.94 (43.79)     1:56.47 (34.53)     2:23.83 (27.36)
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brashear, Michael    8 ATOM-NC                18.09      16.45          9  
  2 Lucky, Matthew       8 SAIL-NC                   NT      17.17          7  
  3 Ingalls, Patrick     8 ATOM-NC                   NT      17.48          6  
  4 Northington, James   8 TEAM-NC                   NT      17.90          5  
  5 Caravaca, Diego      8 ATOM-NC                19.76      18.36          4  
  6 Davis, Thomas        8 TEAM-NC                18.82      18.81          3  
  7 Ranier, Harrison     8 SAIL-NC                   NT      20.08          2  
  8 Morris, Khalil       8 UN-GA                     NT      20.63          1  
  9 Skufca, Alan         8 TEAM-NC                   NT      20.71        
 10 Barber, James        8 ATOM-NC                   NT      21.09        
 11 Harrison, Zahir      7 UN-GA                  20.06      25.12        
 12 Stone-Davis, Kam     8 QCD-NC                    NT      25.19        
 13 Engel, Connor        7 ATOM-NC                   NT      25.43        
 14 Green, Mason         7 QCD-NC                    NT      26.19        
 15 Harrison, Nasir      5 UN-GA                  25.60      26.77        
 16 Rogers, Xavier       8 QCD-NC                    NT      28.50        
 17 King, Spectacular    6 UN-GA                  27.80      28.99        
 18 Sellars, Elijah      4 QCD-NC                    NT      59.76        
 -- Weston, Zach         8 SAIL-NC                   NT         NS        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brashear, Michael    8 ATOM-NC                20.64      19.74          9  
  2 Lucky, Matthew       8 SAIL-NC                   NT      20.75          7  
  3 Northington, James   8 TEAM-NC                   NT      20.83          6  
  4 Davis, Thomas        8 TEAM-NC                27.46      21.05          5  
  5 Ranier, Harrison     8 SAIL-NC                   NT      21.77          4  
  6 Caravaca, Diego      8 ATOM-NC                24.04      21.97          3  
  7 Ingalls, Patrick     8 ATOM-NC                   NT      22.25          2  
  8 Skufca, Alan         8 TEAM-NC                   NT      23.52          1  
  9 Barber, James        8 ATOM-NC                   NT      23.68        
 10 Morris, Khalil       8 UN-GA                     NT      24.01        
 11 Harrison, Nasir      5 UN-GA                  29.78      24.51        
 12 Engel, Connor        7 ATOM-NC                   NT      24.69        
 13 Harrison, Zahir      7 UN-GA                  30.06      26.66        
 14 Green, Mason         7 QCD-NC                    NT      26.75        
 15 King, Spectacular    6 UN-GA                  35.19      30.77        
 16 Rogers, Xavier       8 QCD-NC                    NT      32.01        
 -- Sellars, Elijah      4 QCD-NC                    NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Stone-Davis, Kam     8 QCD-NC                    NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Weston, Zach         8 SAIL-NC                   NT         NS        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lucky, Matthew       8 SAIL-NC                   NT      22.08          9  
  2 Northington, James   8 TEAM-NC                   NT      23.96          7  
  3 Ranier, Harrison     8 SAIL-NC                   NT      25.07          6  
  4 Ingalls, Patrick     8 ATOM-NC                   NT      25.42          5  
  5 Caravaca, Diego      8 ATOM-NC                31.06      26.73          4  
  6 Skufca, Alan         8 TEAM-NC                   NT      27.34          3  
  7 Brashear, Michael    8 ATOM-NC                28.94      27.38          2  
  8 Davis, Thomas        8 TEAM-NC                27.59      27.44          1  
  9 King, Spectacular    6 UN-GA                  33.31      29.82        
 -- Engel, Connor        7 ATOM-NC                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Barber, James        8 ATOM-NC                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Morris, Khalil       8 UN-GA                     NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Harrison, Zahir      7 UN-GA                  30.12         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Weston, Zach         8 SAIL-NC                   NT         NS        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brashear, Michael    8 ATOM-NC                21.85      19.18          9  
  2 Lucky, Matthew       8 SAIL-NC                   NT      21.24          7  
  3 Caravaca, Diego      8 ATOM-NC                23.88      21.74          6  
  4 Ingalls, Patrick     8 ATOM-NC                   NT      22.43          5  
  5 Morris, Khalil       8 UN-GA                     NT      24.59          4  
  6 Skufca, Alan         8 TEAM-NC                   NT      24.67          3  
  7 Ranier, Harrison     8 SAIL-NC                   NT      25.41          2  
  8 Davis, Thomas        8 TEAM-NC                   NT      25.91          1  
  9 Barber, James        8 ATOM-NC                   NT      27.66        
 10 Harrison, Nasir      5 UN-GA                     NT      32.11        
 -- Engel, Connor        7 ATOM-NC                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- King, Spectacular    6 UN-GA                     NT         DQ        
      One hand touch
 -- Harrison, Zahir      7 UN-GA                     NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Weston, Zach         8 SAIL-NC                   NT         NS        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Unattached-HLHK-GA  'A'                          NT    1:38.44         18  
     1) Harrison, Nasir 5               2) Harrison, Zahir 7              
     3) King, Spectacular 6             4) Morris, Khalil 8               
                  54.43     1:38.44 (44.01)                                        
 -- Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'A'              NT         DQ        
      Early take-off swimmer #2
     1) Ingalls, Patrick 8              2) Caravaca, Diego 8              
     3) Barber, James 8                 4) Brashear, Michael 8            
                  38.67          DQ (37.85)                                        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Unattached-HLHK-GA  'A'                          NT    1:55.21         18  
     1) Harrison, Nasir 5               2) Harrison, Zahir 7              
     3) King, Spectacular 6             4) Morris, Khalil 8               
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.99  AAAA
                29.19  AAA
                30.39  AA
                31.59  A
                35.19  BB
                38.89  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lucky, Andrew       10 SAIL-NC                   NT      33.67 BB       9  
  2 Primm, Rocky        10 TEAM-NC                37.04      34.13 BB       7  
  3 Scotto, Gavin       10 MSA-NC                 36.22      35.16 BB       6  
  4 Taylor, Parris      10 SAIL-NC                   NT      35.63 B        5  
  5 Sellars, Ethan       9 QCD-NC                 36.08      35.65 B        4  
  6 Lamb, Xander         8 SAIL-NC                   NT      36.97 B        3  
  7 Brashear, Michael    8 ATOM-NC                42.81      37.49 B        2  
  8 Thompson, Billy      9 MSA-NC                    NT      37.82 B        1  
  9 Sessions, Malachi    9 QCD-NC                 42.65      37.98 B      
 10 Marquardt, Wesley    9 ATOM-NC                   NT      38.25 B      
 11 Davis, Jayden       10 QCD-NC                 40.10      38.44 B      
 12 Wilkerson, Jack      9 ATOM-NC                   NT      38.96        
 13 Beohler, Andrew      9 SAIL-NC                   NT      40.04        
 14 Caravaca, Diego      8 ATOM-NC                43.32      40.76        
 15 Howard, John        10 TEAM-NC                   NT      41.21        
 16 Royster, Jake        9 MSA-NC                    NT      41.98        
 17 Skufca, Alan         8 TEAM-NC                   NT      43.87        
 18 Sanchez, Armon       9 SAIL-NC                44.02      43.95        
 19 Niculescu, A        10 SAIL-NC                   NT      45.58        
 20 Wrigley, Ben         8 MSA-NC                    NT      47.25        
 21 Morris, Khalil       8 UN-GA                     NT      50.51        
 22 Harrison, Zahir      7 UN-GA                     NT      53.50        
 23 Rogers, Xavier       8 QCD-NC                    NT      54.83        
 24 Green, Mason         7 QCD-NC                    NT      54.86        
 25 Heisig, Charlie      7 MSA-NC                    NT      54.96        
 26 Branch, Mark        10 QCD-NC                    NT      55.71        
 27 Stone-Davis, Kam     8 QCD-NC                    NT      58.46        
 28 Harrison, Nasir      5 UN-GA                     NT      59.14        
 29 King, Spectacular    6 UN-GA                     NT    1:04.81        
 30 Sellars, Elijah      4 QCD-NC                    NT    1:35.48        
 -- Raykovicz, Luke      9 MSA-NC                    NT         NS        
 -- Davis, Jackson      10 TEAM-NC                32.93         NS        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:01.49  AAAA
              1:04.59  AAA
              1:07.69  AA
              1:10.79  A
              1:19.99  BB
              1:29.19  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Davis, Jackson      10 TEAM-NC              1:12.39    1:15.16 BB       9  
                  35.09     1:15.16 (40.07)                                        
  2 Boone, Garrett       9 TEAM-NC                   NT    1:15.17 BB       7  
                  34.51     1:15.17 (40.66)                                        
  3 Reiger, Sam          9 ATOM-NC              1:23.62    1:17.71 BB       6  
                  35.20     1:17.71 (42.51)                                        
  4 Ensey, Jake         10 MSA-NC                    NT    1:18.14 BB       5  
                  35.33     1:18.14 (42.81)                                        
  5 Sellars, Ethan       9 QCD-NC               1:21.08    1:22.96 B        4  
                  38.88     1:22.96 (44.08)                                        
  6 Brashear, Michael    8 ATOM-NC              1:35.44    1:24.10 B        3  
                  37.02     1:24.10 (47.08)                                        
  7 Sessions, Malachi    9 QCD-NC               1:40.29    1:25.98 B        2  
                  40.55     1:25.98 (45.43)                                        
  8 Davis, Jayden       10 QCD-NC               1:43.94    1:26.34 B        1  
                  40.77     1:26.34 (45.57)                                        
  9 Meehan, Jack        10 ATOM-NC              1:32.16    1:26.44 B      
                  38.52     1:26.44 (47.92)                                        
 10 Caravaca, Diego      8 ATOM-NC                   NT    1:26.87 B      
                  42.57     1:26.87 (44.30)                                        
 11 Lucky, Matthew       8 SAIL-NC                   NT    1:27.09 B      
                  41.51     1:27.09 (45.58)                                        
 12 Lafferty, Jacob     10 SAIL-NC              1:32.34    1:28.02 B      
                  39.77     1:28.02 (48.25)                                        
 13 Howard, John        10 TEAM-NC                   NT    1:29.26        
                  40.86     1:29.26 (48.40)                                        
 14 Thompson, Billy      9 MSA-NC                    NT    1:30.34        
                  40.45     1:30.34 (49.89)                                        
 15 Taylor, Parris      10 SAIL-NC                   NT    1:30.68        
                  39.04     1:30.68 (51.64)                                        
 16 Mills, Corban       10 SAIL-NC                   NT    1:32.28        
                  42.63     1:32.28 (49.65)                                        
 17 Powers, Graham       8 SAIL-NC                   NT    1:37.08        
                  43.79     1:37.08 (53.29)                                        
 18 Ranier, Harrison     8 SAIL-NC                   NT    1:40.10        
                  45.06     1:40.10 (55.04)                                        
 19 Simmons, Victor     10 ATOM-NC              1:43.80    1:40.29        
                  46.67     1:40.29 (53.62)                                        
 20 Ernst, Mason         9 ATOM-NC                   NT    1:40.81        
                  43.56     1:40.81 (57.25)                                        
 21 Schroeder, Lucas    10 MSA-NC                    NT    1:43.71        
                  47.74     1:43.71 (55.97)                                        
 22 Niculescu, A        10 SAIL-NC                   NT    1:45.50        
                  47.24     1:45.50 (58.26)                                        
 23 Bahr, Carson         9 ATOM-NC                   NT    1:51.35        
                  47.93   1:51.35 (1:03.42)                                        
 24 Beasley, Vladik      9 QCD-NC               2:04.79    1:53.22        
                  51.83   1:53.22 (1:01.39)                                        
 25 Morris, Khalil       8 UN-GA                     NT    2:00.13        
                  48.87   2:00.13 (1:11.26)                                        
 26 Stone-Davis, Kam     8 QCD-NC                    NT    2:01.29        
                  57.64   2:01.29 (1:03.65)                                        
 27 Branch, Mark        10 QCD-NC                    NT    2:04.01        
                  57.15   2:04.01 (1:06.86)                                        
 28 Heisig, Charlie      7 MSA-NC                    NT    2:19.07        
                1:05.66   2:19.07 (1:13.41)                                        
 29 Harrison, Zahir      7 UN-GA                     NT    2:21.10        
                1:04.28   2:21.10 (1:16.82)                                        
 30 Harrison, Nasir      5 UN-GA                     NT    2:38.21        
                1:09.32   2:38.21 (1:28.89)                                        
 -- Lucky, Andrew       10 SAIL-NC                   NT         NS        
 -- Scotto, Gavin       10 MSA-NC               1:27.21         NS        
 -- Wilkerson, Jack      9 ATOM-NC                   NT         NS        
 -- Weston, Zach         8 SAIL-NC                   NT         NS        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:12.89  AAAA
              2:19.29  AAA
              2:25.59  AA
              2:31.89  A
              2:50.89  BB
              3:09.89  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lucky, Andrew       10 SAIL-NC                   NT    2:55.33 B        9  
                  38.02     1:23.56 (45.54)     2:10.48 (46.92)     2:55.33 (44.85)
  2 Scotto, Gavin       10 MSA-NC               3:26.23    3:04.74 B        7  
                  39.77     1:27.40 (47.63)     2:15.41 (48.01)     3:04.74 (49.33)
  3 Brashear, Michael    8 ATOM-NC                   NT    3:10.47          6  
                  41.69     1:30.49 (48.80)     2:22.39 (51.90)     3:10.47 (48.08)
  4 Taylor, Parris      10 SAIL-NC                   NT    3:19.80          5  
                  39.50     1:28.23 (48.73)     2:20.63 (52.40)     3:19.80 (59.17)
  5 Sanchez, Armon       9 SAIL-NC                   NT    3:58.79          4  
                  43.48     1:41.42 (57.94)   2:52.71 (1:11.29)   3:58.79 (1:06.08)
  6 Niculescu, A        10 SAIL-NC                   NT    3:59.03          3  
                  47.38   1:48.29 (1:00.91)   2:53.09 (1:04.80)   3:59.03 (1:05.94)
  7 Morris, Khalil       8 UN-GA                     NT    4:21.46          2  
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.79  AAAA
                34.59  AAA
                36.49  AA
                38.29  A
                43.69  BB
                49.19  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Davis, Jackson      10 TEAM-NC                35.37      36.81 A        9  
  2 Sellars, Ethan       9 QCD-NC                 40.97      40.69 BB       7  
  3 Lucky, Andrew       10 SAIL-NC                   NT      40.95 BB       6  
  4 Taylor, Parris      10 SAIL-NC                   NT      41.26 BB       5  
  5 Lafferty, Jacob     10 SAIL-NC                41.04      41.79 BB       4  
  6 Brashear, Michael    8 ATOM-NC                47.60      43.37 BB       3  
  7 Meehan, Jack        10 ATOM-NC                48.65      44.10 B        2  
  8 Simmons, Victor     10 ATOM-NC                47.06      44.91 B        1  
  9 Scotto, Gavin       10 MSA-NC                 48.80      45.18 B      
 10 Howard, John        10 TEAM-NC                   NT      45.20 B      
 11 Caravaca, Diego      8 ATOM-NC                49.01      45.28 B      
 12 Sessions, Malachi    9 QCD-NC                 50.25      46.33 B      
 13 Wilkerson, Jack      9 ATOM-NC                   NT      46.40 B      
 14 Lucky, Matthew       8 SAIL-NC                   NT      46.59 B      
 15 Davis, Jayden       10 QCD-NC                 50.86      47.50 B      
 16 Niculescu, A        10 SAIL-NC                   NT      47.88 B      
 17 Schroeder, Lucas    10 MSA-NC                    NT      48.54 B      
 18 Powers, Graham       8 SAIL-NC                   NT      48.88 B      
 19 Wrigley, Ben         8 MSA-NC                    NT      51.53        
 20 Ranier, Harrison     8 SAIL-NC                   NT      51.74        
 21 Mills, Corban       10 SAIL-NC                   NT      51.90        
 22 Bahr, Carson         9 ATOM-NC                   NT      53.21        
 23 Morris, Khalil       8 UN-GA                     NT      54.87        
 24 Beasley, Vladik      9 QCD-NC               1:03.23      56.87        
 25 Ernst, Mason         9 ATOM-NC                   NT      57.36        
 26 Green, Mason         7 QCD-NC                    NT      57.70        
 27 Harrison, Zahir      7 UN-GA                     NT    1:04.52        
 28 Harrison, Nasir      5 UN-GA                     NT    1:10.16        
 29 King, Spectacular    6 UN-GA                     NT    1:14.13        
 -- Heisig, Charlie      7 MSA-NC                    NT         DQ        
      Did not finish on back
 -- Sellars, Elijah      4 QCD-NC                    NT         DQ        
      Did not finish on back
 -- Royster, Jake        9 MSA-NC                    NT         DQ        
      Did not finish on back
 -- Branch, Mark        10 QCD-NC                    NT         DQ        
      Did not finish on back
 -- Thompson, Billy      9 MSA-NC                    NT         DQ        
      Did not finish on back
 -- Stone-Davis, Kam     8 QCD-NC                    NT         DQ        
      Did not finish on back
 -- Weston, Zach         8 SAIL-NC                   NT         NS        
 -- Ensey, Jake         10 MSA-NC                    NT         NS        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:10.49  AAAA
              1:14.09  AAA
              1:17.69  AA
              1:21.29  A
              1:32.09  BB
              1:42.89  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Primm, Rocky        10 TEAM-NC              1:52.77    1:31.52 BB       9  
                  43.96     1:31.52 (47.56)                                        
  2 Sellars, Ethan       9 QCD-NC                    NT    1:32.27 B        7  
                  43.87     1:32.27 (48.40)                                        
  3 Lucky, Andrew       10 SAIL-NC                   NT    1:32.60 B        6  
  4 Brashear, Michael    8 ATOM-NC              1:38.74    1:35.14 B        5  
                  44.46     1:35.14 (50.68)                                        
  5 Scotto, Gavin       10 MSA-NC               1:43.10    1:39.09 B        4  
                  48.63     1:39.09 (50.46)                                        
  6 Howard, John        10 TEAM-NC                   NT    1:39.20 B        3  
  7 Wilkerson, Jack      9 ATOM-NC                   NT    1:41.38 B        2  
                  48.20     1:41.38 (53.18)                                        
  8 Davis, Jayden       10 QCD-NC               1:49.35    1:45.83          1  
                  50.24     1:45.83 (55.59)                                        
  9 Beohler, Andrew      9 SAIL-NC                   NT    1:49.99        
                  50.81     1:49.99 (59.18)                                        
 10 Marquardt, Wesley    9 ATOM-NC                   NT    1:53.22        
                  55.01     1:53.22 (58.21)                                        
 11 Niculescu, A        10 SAIL-NC                   NT    2:02.73        
                  59.11   2:02.73 (1:03.62)                                        
 12 Branch, Mark        10 QCD-NC                    NT    2:26.36        
                1:09.69   2:26.36 (1:16.67)                                        
 13 Stone-Davis, Kam     8 QCD-NC                    NT    2:41.90        
                1:15.66   2:41.90 (1:26.24)                                        
 14 Rogers, Xavier       8 QCD-NC                    NT    2:47.46        
                1:24.61   2:47.46 (1:22.85)                                        
 -- Sessions, Malachi    9 QCD-NC               1:51.96         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  49.36          DQ (52.54)                                        
 -- Thompson, Billy      9 MSA-NC                    NT         DQ        
      No touch at turn
                  51.98          DQ (57.67)                                        
 -- Taylor, Parris      10 SAIL-NC                   NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  43.88          DQ (46.99)                                        
 -- Sanchez, Armon       9 SAIL-NC                   NT         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  55.83          DQ (59.61)                                        
 -- Heisig, Charlie      7 MSA-NC                    NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                1:04.75        DQ (1:16.22)                                        
 -- Lamb, Xander         8 SAIL-NC                   NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  52.92        DQ (1:02.88)                                        
 -- Morris, Khalil       8 UN-GA                     NT         DQ        
      Not on back off wall
                1:04.35        DQ (1:14.24)                                        
 -- Raykovicz, Luke      9 MSA-NC                    NT         NS        
 -- Davis, Jackson      10 TEAM-NC              1:20.75         NS        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.49  AAAA
                38.39  AAA
                40.29  AA
                42.19  A
                47.89  BB
                53.59  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Reiger, Sam          9 ATOM-NC                50.45      44.25 BB       9  
  2 Meehan, Jack        10 ATOM-NC                48.95      46.94 BB       7  
  3 Lucky, Andrew       10 SAIL-NC                   NT      48.43 B        6  
  4 Simmons, Victor     10 ATOM-NC                59.08      49.25 B        5  
  5 Boone, Garrett       9 TEAM-NC                   NT      49.65 B        4  
  6 Lucky, Matthew       8 SAIL-NC                   NT      49.72 B        3  
  7 Lafferty, Jacob     10 SAIL-NC              1:00.35      50.52 B        2  
  8 Thompson, Billy      9 MSA-NC                    NT      51.28 B        1  
  9 Davis, Jackson      10 TEAM-NC                49.71      52.56 B      
 10 Mills, Corban       10 SAIL-NC                   NT      55.75        
 11 Howard, John        10 TEAM-NC                   NT      56.04        
 12 Ranier, Harrison     8 SAIL-NC                   NT      57.05        
 13 Schroeder, Lucas    10 MSA-NC                    NT    1:01.12        
 14 Caravaca, Diego      8 ATOM-NC              1:10.44    1:02.96        
 15 Davis, Jayden       10 QCD-NC               1:13.98    1:05.34        
 16 Bahr, Carson         9 ATOM-NC                   NT    1:05.78        
 17 Wrigley, Ben         8 MSA-NC                    NT    1:07.22        
 18 King, Spectacular    6 UN-GA                     NT    1:07.78        
 19 Beasley, Vladik      9 QCD-NC               1:15.06    1:08.33        
 20 Harrison, Zahir      7 UN-GA                     NT    1:12.11        
 -- Taylor, Parris      10 SAIL-NC                   NT         DQ        
      One hand touch
 -- Ernst, Mason         9 ATOM-NC                   NT         DQ        
      One hand touch
 -- Royster, Jake        9 MSA-NC                    NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Scotto, Gavin       10 MSA-NC                 49.85         NS        
 -- Weston, Zach         8 SAIL-NC                   NT         NS        
 -- Ensey, Jake         10 MSA-NC                    NT         NS        
 -- Wilkerson, Jack      9 ATOM-NC                   NT         NS        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:19.79  AAAA
              1:23.79  AAA
              1:27.79  AA
              1:31.79  A
              1:43.69  BB
              1:55.69  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lucky, Andrew       10 SAIL-NC                   NT    1:45.00 B        9  
                  48.61     1:45.00 (56.39)                                        
  2 Primm, Rocky        10 TEAM-NC              2:00.61    1:48.40 B        7  
                  52.36     1:48.40 (56.04)                                        
  3 Thompson, Billy      9 MSA-NC                    NT    1:51.30 B        6  
                  51.88     1:51.30 (59.42)                                        
  4 Howard, John        10 TEAM-NC                   NT    2:02.60          5  
                  57.02   2:02.60 (1:05.58)                                        
  5 Beohler, Andrew      9 SAIL-NC                   NT    2:03.65          4  
                  57.02   2:03.65 (1:06.63)                                        
  6 Sanchez, Armon       9 SAIL-NC              2:00.39    2:04.31          3  
                  56.93   2:04.31 (1:07.38)                                        
  7 Lamb, Xander         8 SAIL-NC                   NT    2:10.45          2  
                  56.73   2:10.45 (1:13.72)                                        
  8 Wrigley, Ben         8 MSA-NC                    NT    2:23.72          1  
                1:05.43   2:23.72 (1:18.29)                                        
  9 King, Spectacular    6 UN-GA                     NT    2:45.70        
                1:19.36   2:45.70 (1:26.34)                                        
 -- Taylor, Parris      10 SAIL-NC                   NT         DQ        
      One hand touch
                  56.34        DQ (1:07.41)                                        
 -- Raykovicz, Luke      9 MSA-NC                    NT         NS        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                31.29  AAAA
                33.09  AAA
                34.89  AA
                36.69  A
                41.99  BB
                47.29  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sessions, Malachi    9 QCD-NC                 59.49      45.52 B        9  
  2 Scotto, Gavin       10 MSA-NC                 46.99      45.78 B        7  
  3 Sellars, Ethan       9 QCD-NC                 43.55      46.76 B        6  
  4 Caravaca, Diego      8 ATOM-NC                   NT      50.15          5  
  5 Niculescu, A        10 SAIL-NC                   NT      54.52          4  
  6 Marquardt, Wesley    9 ATOM-NC                   NT      56.50          3  
  7 Royster, Jake        9 MSA-NC                    NT      57.62          2  
  8 Thompson, Billy      9 MSA-NC                    NT      58.49          1  
  9 Wrigley, Ben         8 MSA-NC                    NT    1:12.94        
 10 King, Spectacular    6 UN-GA                     NT    1:43.81        
 -- Morris, Khalil       8 UN-GA                     NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Heisig, Charlie      7 MSA-NC                    NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Raykovicz, Luke      9 MSA-NC                    NT         NS        
 -- Howard, John        10 TEAM-NC                   NT         NS        
 -- Davis, Jackson      10 TEAM-NC                35.47         NS        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:10.79  AAAA
              1:15.69  AAA
              1:20.59  AA
              1:25.59  A
              1:40.39  BB
              1:55.19  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Reiger, Sam          9 ATOM-NC                   NT    1:28.94 BB       9  
                  40.26     1:28.94 (48.68)                                        
  2 Sellars, Ethan       9 QCD-NC                    NT    1:55.07 B        7  
                  49.26   1:55.07 (1:05.81)                                        
 -- Morris, Khalil       8 UN-GA                     NT         DQ        
                1:08.01        DQ (1:36.89)                                        
 -- Meehan, Jack        10 ATOM-NC                   NT        SCR        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:10.89  AAAA
              1:14.29  AAA
              1:17.69  AA
              1:21.09  A
              1:31.19  BB
              1:41.29  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Reiger, Sam          9 ATOM-NC                   NT    1:24.79 BB       9  
                  38.41     1:24.79 (46.38)                                        
  2 Davis, Jackson      10 TEAM-NC              1:26.51    1:27.18 BB       7  
                  37.44     1:27.18 (49.74)                                        
  3 Lucky, Andrew       10 SAIL-NC                   NT    1:29.03 BB       6  
                  41.50     1:29.03 (47.53)                                        
  4 Taylor, Parris      10 SAIL-NC                   NT    1:32.51 B        5  
                  40.89     1:32.51 (51.62)                                        
  5 Scotto, Gavin       10 MSA-NC               1:39.38    1:34.19 B        4  
                  41.97     1:34.19 (52.22)                                        
  6 Sellars, Ethan       9 QCD-NC               1:31.80    1:35.03 B        3  
                  45.71     1:35.03 (49.32)                                        
  7 Lafferty, Jacob     10 SAIL-NC              1:47.39    1:35.32 B        2  
                  42.83     1:35.32 (52.49)                                        
  8 Meehan, Jack        10 ATOM-NC              1:40.44    1:37.19 B        1  
                  45.35     1:37.19 (51.84)                                        
  9 Sessions, Malachi    9 QCD-NC               1:57.75    1:42.86        
                  47.82     1:42.86 (55.04)                                        
 10 Howard, John        10 TEAM-NC                   NT    1:43.40        
                  49.25     1:43.40 (54.15)                                        
 11 Caravaca, Diego      8 ATOM-NC              1:52.86    1:44.04        
                  47.53     1:44.04 (56.51)                                        
 12 Simmons, Victor     10 ATOM-NC                   NT    1:48.04        
                  50.97     1:48.04 (57.07)                                        
 13 Bahr, Carson         9 ATOM-NC                   NT    2:07.96        
                  56.88   2:07.96 (1:11.08)                                        
 14 Niculescu, A        10 SAIL-NC                   NT    2:08.57        
                  51.77   2:08.57 (1:16.80)                                        
 15 Harrison, Zahir      7 UN-GA                     NT    2:29.06        
                1:08.45   2:29.06 (1:20.61)                                        
 16 King, Spectacular    6 UN-GA                     NT    2:39.52        
                1:18.15   2:39.52 (1:21.37)                                        
 -- Schroeder, Lucas    10 MSA-NC                    NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  57.89        DQ (1:00.99)                                        
 -- Mills, Corban       10 SAIL-NC                   NT         DQ        
      One hand touch - breast
                  51.70          DQ (56.88)                                        
 -- Thompson, Billy      9 MSA-NC                    NT         DQ        
      Did not finish on back - back
                  53.04          DQ (55.10)                                        
 -- Morris, Khalil       8 UN-GA                     NT         DQ        
      Did not finish on back - back
                1:00.40        DQ (1:26.18)                                        
 -- Boone, Garrett       9 TEAM-NC                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  40.08          DQ (48.60)                                        
 -- Powers, Graham       8 SAIL-NC                   NT         DQ        
      One hand touch - breast
 -- Ensey, Jake         10 MSA-NC                    NT         NS        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'A'              NT    2:38.55         18  
     1) Wilkerson, Jack 9               2) Caravaca, Diego 8              
     3) Marquardt, Wesley 9             4) Brashear, Michael 8            
                  39.52     1:18.87 (39.35)     2:02.06 (43.19)     2:38.55 (36.49)
  2 Sailfish Aquatics-NC  'A'                        NT    2:40.67         14  
     1) Taylor, Parris 10               2) Sanchez, Armon 9               
     3) Niculescu, A 10                 4) Lucky, Andrew 10               
                  36.46     1:22.10 (45.64)     2:08.32 (46.22)     2:40.67 (32.35)
  3 Mecklenburg Swim Association-NC  'A'             NT    2:54.46         12  
     1) Thompson, Billy 9               2) Scotto, Gavin 10               
     3) Royster, Jake 9                 4) Wrigley, Ben 8                 
                  38.88     1:28.58 (49.70)     2:19.87 (51.29)     2:54.46 (34.59)
 
Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'A'              NT    2:49.37         18  
     1) Simmons, Victor 10              2) Meehan, Jack 10                
     3) Reiger, Sam 9                   4) Brashear, Michael 8            
                  47.66     1:34.89 (47.23)     2:13.28 (38.39)     2:49.37 (36.09)
  2 Sailfish Aquatics-NC  'A'                        NT    3:06.54         14  
     1) Taylor, Parris 10               2) Lucky, Matthew 8               
     3) Lucky, Andrew 10                4) Niculescu, A 10                
                  42.74                             2:19.93 ( )     3:06.54 (46.61)
 -- Sailfish Aquatics-NC  'B'                        NT         DQ        
     1) Powers, Graham 8                2) Ranier, Harrison 8             
     3) Lafferty, Jacob 10              4) Mills, Corban 10               
                  51.96     1:51.88 (59.92)     2:34.86 (42.98)          DQ (42.14)
 -- Mecklenburg Swim Association-NC  'A'             NT         NS        
     1) Scotto, Gavin 10                2) Thompson, Billy 9              
     3) Royster, Jake 9                 4) Schroeder, Lucas 10            
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.09  AAAA
                26.19  AAA
                27.39  AA
                28.59  A
                30.99  BB
                33.39  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vendal, Ty          12 TEAM-NC                31.42      30.70 BB       9  
  2 Sneden, Adam        12 TEAM-NC                   NT      31.94 B        7  
  3 Pradhan, Anshool    12 MSA-NC                    NT      32.66 B        6  
  4 Oriaku, Obi         11 MSA-NC                    NT      32.85 B        5  
  5 Enriquez, Edward    11 SAIL-NC                36.35      33.07 B        4  
  6 Ford, Hayden        11 TEAM-NC                34.01      33.15 B        3  
  7 Adams, Brett        11 MSA-NC                    NT      33.30 B        1.5
  7 Schulze, Luke       12 SAIL-NC                35.04      33.30 B        1.5
  9 Kunesh, Isaac       12 SAIL-NC                   NT      33.96        
 10 Skufca, Dane        11 TEAM-NC                35.35      34.11        
 11 Roeth, Liam         12 TEAM-NC                35.57      34.74        
 12 Hank, Kenny         12 MSA-NC                    NT      34.85        
 13 Strickland, Craig   12 TEAM-NC                   NT      35.44        
 14 Simmon, James       12 UN-GA                  40.53      35.54        
 15 Hernandez, Justin   11 MSA-NC                 41.07      35.67        
 16 Watson, Vegas       11 QCD-NC                    NT      36.33        
 17 Blanton, Zach       11 MSA-NC                    NT      37.03        
 18 Strickland, Clay    12 TEAM-NC                   NT      37.62        
 19 Puckett, Jason      11 SAIL-NC                   NT      37.74        
 20 Luther, Glenn       12 SAIL-NC                   NT      37.90        
 21 Thomas, Seth        11 SAIL-NC                45.23      37.99        
 22 Veerman, Ryan       11 UN-01-NC               40.75      39.37        
 23 Frattaroli, Anthon  11 ATOM-NC                46.36      41.43        
 24 Houston, Travis     11 QCD-NC                    NT      43.89        
 25 Jackson, Roz        11 QCD-NC                    NT      44.16        
 -- Marsh, Brandon      12 MSA-NC                    NT         NS        
 -- Wallace, Joshua     12 MSA-NC                    NT         NS        
 -- Kury, Drew          12 MSA-NC                 34.84         NS        
 -- Daniel, Malachi     11 MSA-NC                    NT         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                54.79  AAAA
                57.39  AAA
                59.99  AA
              1:02.69  A
              1:07.89  BB
              1:13.09  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fajtek, Alex        12 SAIL-NC              1:06.31    1:03.45 BB       9  
                  30.50     1:03.45 (32.95)                                        
  2 O'Connell, Cade     12 SAIL-NC              1:05.60    1:04.69 BB       7  
                  30.76     1:04.69 (33.93)                                        
  3 Wallace, Joshua     12 MSA-NC                    NT    1:08.88 B        6  
                  32.03     1:08.88 (36.85)                                        
  4 Vendal, Ty          12 TEAM-NC              1:15.72    1:09.84 B        5  
                  33.21     1:09.84 (36.63)                                        
  5 Enriquez, Edward    11 SAIL-NC              1:18.26    1:10.95 B        4  
                  34.52     1:10.95 (36.43)                                        
  6 Sneden, Adam        12 TEAM-NC                   NT    1:12.28 B        3  
                  34.16     1:12.28 (38.12)                                        
  7 Marsh, Brandon      12 MSA-NC                    NT    1:12.38 B        2  
                  34.65     1:12.38 (37.73)                                        
  8 Schulze, Luke       12 SAIL-NC              1:19.53    1:13.68          1  
                  35.30     1:13.68 (38.38)                                        
  9 Ford, Hayden        11 TEAM-NC              1:16.47    1:14.23        
                  35.78     1:14.23 (38.45)                                        
 10 Caravaca, Jacques   11 ATOM-NC              1:14.27    1:15.33        
                  35.11     1:15.33 (40.22)                                        
 11 Pradhan, Anshool    12 MSA-NC                    NT    1:16.23        
                  36.47     1:16.23 (39.76)                                        
 12 Bowers, Joe         11 ATOM-NC                   NT    1:16.61        
                  34.85     1:16.61 (41.76)                                        
 13 Strickland, Craig   12 TEAM-NC                   NT    1:17.80        
                  35.49     1:17.80 (42.31)                                        
 14 Hernandez, Justin   11 MSA-NC               1:36.84    1:20.61        
                  36.87     1:20.61 (43.74)                                        
 15 Strickland, Clay    12 TEAM-NC                   NT    1:22.60        
                  38.75     1:22.60 (43.85)                                        
 16 Luther, Glenn       12 SAIL-NC                   NT    1:22.96        
                  39.42     1:22.96 (43.54)                                        
 17 Simmon, James       12 UN-GA                     NT    1:23.69        
                  38.71     1:23.69 (44.98)                                        
 18 Thomas, Seth        11 SAIL-NC              1:43.33    1:25.33        
      Did not finish
                  40.13     1:25.33 (45.20)                                        
 19 Caudle, Bryce       11 SAIL-NC                   NT    1:25.46        
                  39.38     1:25.46 (46.08)                                        
 20 Veerman, Ryan       11 UN-01-NC             1:33.71    1:28.06        
                  40.05     1:28.06 (48.01)                                        
 21 Puckett, Jason      11 SAIL-NC                   NT    1:28.13        
                  41.32     1:28.13 (46.81)                                        
 22 Frattaroli, Anthon  11 ATOM-NC              1:46.38    1:37.89        
                  45.00     1:37.89 (52.89)                                        
 23 Houston, Travis     11 QCD-NC                    NT    1:44.16        
                  45.50     1:44.16 (58.66)                                        
 -- Roux, Zach          11 SAIL-NC                   NT         DQ        
      False start
                  39.37          DQ (46.06)                                        
 -- Kunesh, Isaac       12 SAIL-NC                   NT         DQ        
 -- Daniel, Malachi     11 MSA-NC                    NT         NS        
 -- Oriaku, Obi         11 MSA-NC                    NT         NS        
 -- Blanton, Zach       11 MSA-NC                    NT         NS        
 -- Kury, Drew          12 MSA-NC               1:18.75         NS        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:59.19  AAAA
              2:04.89  AAA
              2:10.49  AA
              2:16.19  A
              2:27.49  BB
              2:38.89  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Enriquez, Edward    11 SAIL-NC              2:49.09    2:37.14 B        9  
                  36.90     1:17.40 (40.50)     1:59.39 (41.99)     2:37.14 (37.75)
  2 Marquardt, Jack     11 ATOM-NC              2:45.62    2:39.51          7  
                  36.15     1:17.59 (41.44)     1:59.36 (41.77)     2:39.51 (40.15)
  3 Ford, Hayden        11 TEAM-NC                   NT    2:43.91          6  
                  38.40     1:21.76 (43.36)     2:03.95 (42.19)     2:43.91 (39.96)
  4 Schulze, Luke       12 SAIL-NC              2:59.19    2:45.04          5  
                  38.17     1:21.45 (43.28)   2:45.04 (1:23.59)                    
  5 Roeth, Liam         12 TEAM-NC                   NT    2:45.64          4  
                  39.27     1:23.01 (43.74)     2:07.97 (44.96)     2:45.64 (37.67)
  6 Kunesh, Isaac       12 SAIL-NC                   NT    2:52.86          3  
                  39.63     1:23.76 (44.13)     2:11.85 (48.09)     2:52.86 (41.01)
  7 Adams, Brett        11 MSA-NC                    NT    2:53.74          2  
                  37.40     1:20.10 (42.70)     2:03.05 (42.95)     2:53.74 (50.69)
  8 Sneden, Adam        12 TEAM-NC                   NT    2:54.16          1  
                  38.18     1:22.63 (44.45)     2:10.53 (47.90)     2:54.16 (43.63)
  9 Hernandez, Justin   11 MSA-NC               3:14.14    2:58.74        
                  37.33     1:22.56 (45.23)     2:11.86 (49.30)     2:58.74 (46.88)
 10 Simmon, James       12 UN-GA                     NT    2:58.94        
                  38.48     1:24.68 (46.20)     2:12.87 (48.19)     2:58.94 (46.07)
 11 Bernard, Donovan    11 SAIL-NC                   NT    2:59.07        
                  40.71     1:27.58 (46.87)     2:14.87 (47.29)     2:59.07 (44.20)
 12 Thomas, Seth        11 SAIL-NC                   NT    3:00.14        
                  42.62     1:29.79 (47.17)     2:16.42 (46.63)     3:00.14 (43.72)
 13 Oriaku, Obi         11 MSA-NC                    NT    3:02.15        
                  37.69     1:25.19 (47.50)     2:17.65 (52.46)     3:02.15 (44.50)
 14 Puckett, Jason      11 SAIL-NC                   NT    3:04.11        
                                                    1:29.17 ( )     2:18.44 (49.27)
        3:04.11 (45.67)                                                            
 15 Veerman, Ryan       11 UN-01-NC             3:29.53    3:05.53        
                  41.49     1:27.52 (46.03)     2:17.90 (50.38)     3:05.53 (47.63)
 16 Luther, Glenn       12 SAIL-NC                   NT    3:11.73        
                  44.46   3:11.73 (2:27.27)                                        
 -- Kury, Drew          12 MSA-NC               2:49.89         NS        
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:19.09  AAAA
              5:34.29  AAA
              5:49.49  AA
              6:04.69  A
              6:35.09  BB
              7:05.49  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Simmon, James       12 UN-GA                     NT    8:03.82          9  
                  38.59                             1:24.82 ( )     2:15.22 (50.40)
                                3:05.18 ( )                             3:54.28 ( )
        4:46.14 (51.86)                             5:35.76 ( )     6:26.22 (50.46)
                                7:15.96 ( )     8:03.82 (47.86)                    
  2 Bernard, Donovan    11 SAIL-NC                   NT    8:12.39          7  
                  42.46                             1:31.31 ( )     2:21.45 (50.14)
                                3:12.63 ( )                             4:04.76 ( )
        4:55.29 (50.53)                             5:46.00 ( )     6:38.23 (52.23)
                                7:27.49 ( )     8:12.39 (44.90)                    
  3 Puckett, Jason      11 SAIL-NC                   NT    8:29.04          6  
                                                    1:32.96 ( )     2:23.27 (50.31)
                                                    7:41.13 ( )     8:29.04 (47.91)
 -- Kunesh, Isaac       12 SAIL-NC                   NT         NS        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                28.99  AAAA
                30.49  AAA
                31.99  AA
                33.49  A
                36.49  BB
                39.49  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fajtek, Alex        12 SAIL-NC                35.71      33.62 BB       9  
  2 Sneden, Adam        12 TEAM-NC                   NT      37.22 B        7  
  3 Vendal, Ty          12 TEAM-NC                41.19      37.72 B        6  
  4 Caravaca, Jacques   11 ATOM-NC                39.60      37.74 B        5  
  5 Schulze, Luke       12 SAIL-NC                42.48      37.79 B        4  
  6 Marsh, Brandon      12 MSA-NC                    NT      37.92 B        3  
  7 Enriquez, Edward    11 SAIL-NC                42.88      38.06 B        2  
  8 Bowers, Joe         11 ATOM-NC                   NT      38.16 B        1  
  9 Pradhan, Anshool    12 MSA-NC                    NT      38.30 B      
 10 Wallace, Joshua     12 MSA-NC                    NT      38.52 B      
 11 Ford, Hayden        11 TEAM-NC                40.17      39.58        
 12 Thomas, Seth        11 SAIL-NC                53.45      41.86        
 13 Hernandez, Justin   11 MSA-NC                 48.85      42.02        
 14 Luther, Glenn       12 SAIL-NC                   NT      44.33        
 15 Roux, Zach          11 SAIL-NC                   NT      44.64        
 16 Veerman, Ryan       11 UN-01-NC               52.40      44.68        
 17 Puckett, Jason      11 SAIL-NC                   NT      45.01        
 18 Caudle, Bryce       11 SAIL-NC                   NT      45.15        
 19 Blanton, Zach       11 MSA-NC                    NT      45.78        
 20 Kunesh, Isaac       12 SAIL-NC                   NT      45.81        
 21 Houston, Travis     11 QCD-NC                    NT      49.19        
 22 Frattaroli, Anthon  11 ATOM-NC                50.17      49.39        
 -- Oriaku, Obi         11 MSA-NC                    NT         NS        
 -- Kury, Drew          12 MSA-NC                 41.99         NS        
 -- Daniel, Malachi     11 MSA-NC                    NT        SCR        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:02.19  AAAA
              1:05.59  AAA
              1:08.89  AA
              1:12.29  A
              1:19.09  BB
              1:25.79  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Connell, Cade     12 SAIL-NC              1:19.62    1:17.48 BB       9  
                  37.06     1:17.48 (40.42)                                        
  2 Vendal, Ty          12 TEAM-NC              1:27.66    1:21.41 B        7  
                  39.98     1:21.41 (41.43)                                        
  3 Enriquez, Edward    11 SAIL-NC              1:30.17    1:24.68 B        6  
                  41.07     1:24.68 (43.61)                                        
  4 Schulze, Luke       12 SAIL-NC              1:33.79    1:26.43          5  
  5 Skufca, Dane        11 TEAM-NC              1:29.37    1:28.11          4  
  6 Pradhan, Anshool    12 MSA-NC                    NT    1:29.52          3  
                  43.16     1:29.52 (46.36)                                        
  7 Bernard, Donovan    11 SAIL-NC              1:44.89    1:37.38          2  
                  47.49     1:37.38 (49.89)                                        
  8 Veerman, Ryan       11 UN-01-NC                  NT    1:40.31          1  
                  46.85     1:40.31 (53.46)                                        
  9 Hank, Kenny         12 MSA-NC                    NT    1:41.86        
 10 Watson, Vegas       11 QCD-NC                    NT    1:43.07        
                  47.88     1:43.07 (55.19)                                        
 11 Blanton, Zach       11 MSA-NC                    NT    1:43.20        
                  48.85     1:43.20 (54.35)                                        
 12 Houston, Travis     11 QCD-NC                    NT    1:56.93        
                  52.65   1:56.93 (1:04.28)                                        
 -- Adams, Brett        11 MSA-NC                    NT         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  46.36          DQ (53.07)                                        
 -- Frattaroli, Anthon  11 ATOM-NC                   NT         DQ        
      Non-continuous turning action
                  51.20          DQ (59.81)                                        
 -- Jackson, Roz        11 QCD-NC                    NT         DQ        
      Not on back off wall
                1:01.72        DQ (1:06.24)                                        
 -- Hernandez, Justin   11 MSA-NC               1:44.24         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  49.87          DQ (52.84)                                        
 -- Thomas, Seth        11 SAIL-NC              1:52.93         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  46.38          DQ (46.03)                                        
 -- Kury, Drew          12 MSA-NC               1:26.47         NS        
 -- Marsh, Brandon      12 MSA-NC                    NT         NS        
 -- Wallace, Joshua     12 MSA-NC                    NT         NS        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                32.09  AAAA
                33.79  AAA
                35.59  AA
                37.29  A
                40.79  BB
                44.29  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fajtek, Alex        12 SAIL-NC                40.12      38.86 BB       9  
  2 Enriquez, Edward    11 SAIL-NC                47.12      42.55 B        7  
  3 Wallace, Joshua     12 MSA-NC                    NT      44.57          6  
  4 Puckett, Jason      11 SAIL-NC                   NT      45.54          5  
  5 Pradhan, Anshool    12 MSA-NC                    NT      45.71          4  
  6 Bowers, Joe         11 ATOM-NC                   NT      45.90          3  
  7 Caravaca, Jacques   11 ATOM-NC                47.43      46.37          2  
  8 Thomas, Seth        11 SAIL-NC                52.41      46.43          1  
  9 Kunesh, Isaac       12 SAIL-NC                   NT      47.46        
 10 Roux, Zach          11 SAIL-NC                   NT      48.00        
 11 Sneden, Adam        12 TEAM-NC                   NT      48.07        
 12 Luther, Glenn       12 SAIL-NC                   NT      49.02        
 13 Strickland, Craig   12 TEAM-NC                   NT      49.33        
 14 Caudle, Bryce       11 SAIL-NC                   NT      49.38        
 15 Simmon, James       12 UN-GA                  56.32      49.44        
 16 Houston, Travis     11 QCD-NC                    NT      51.73        
 17 Blanton, Zach       11 MSA-NC                    NT      52.17        
 18 Strickland, Clay    12 TEAM-NC                   NT      52.94        
 19 Hernandez, Justin   11 MSA-NC                 59.10      54.52        
 20 Veerman, Ryan       11 UN-01-NC               56.55      54.70        
 21 Frattaroli, Anthon  11 ATOM-NC                59.25      55.72        
 22 Schulze, Luke       12 SAIL-NC                58.76    1:01.10        
 -- Kury, Drew          12 MSA-NC                 49.59         NS        
 -- Daniel, Malachi     11 MSA-NC                    NT         NS        
 -- Oriaku, Obi         11 MSA-NC                    NT        SCR        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:09.69  AAAA
              1:13.29  AAA
              1:16.89  AA
              1:20.49  A
              1:27.79  BB
              1:35.09  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Marquardt, Jack     11 ATOM-NC              1:29.92    1:24.32 BB       9  
                  40.87     1:24.32 (43.45)                                        
  2 O'Connell, Cade     12 SAIL-NC              1:28.28    1:28.97 B        7  
                  42.70     1:28.97 (46.27)                                        
  3 Skufca, Dane        11 TEAM-NC              1:29.39    1:29.97 B        6  
                  43.32     1:29.97 (46.65)                                        
  4 Enriquez, Edward    11 SAIL-NC              1:43.17    1:32.04 B        5  
                  43.51     1:32.04 (48.53)                                        
  5 Roeth, Liam         12 TEAM-NC              1:46.80    1:36.66          4  
                  45.99     1:36.66 (50.67)                                        
  6 Puckett, Jason      11 SAIL-NC                   NT    1:38.99          3  
                  46.90     1:38.99 (52.09)                                        
  7 Pradhan, Anshool    12 MSA-NC                    NT    1:41.24          2  
                  47.96     1:41.24 (53.28)                                        
  8 Thomas, Seth        11 SAIL-NC              1:55.16    1:42.09          1  
                  49.43     1:42.09 (52.66)                                        
  9 Ford, Hayden        11 TEAM-NC              1:44.64    1:42.42        
                  49.87     1:42.42 (52.55)                                        
 10 Kunesh, Isaac       12 SAIL-NC                   NT    1:44.31        
                  50.58     1:44.31 (53.73)                                        
 11 Hank, Kenny         12 MSA-NC                    NT    1:44.97        
                  49.20     1:44.97 (55.77)                                        
 12 Simmon, James       12 UN-GA                     NT    1:49.22        
                  51.60     1:49.22 (57.62)                                        
 13 Bernard, Donovan    11 SAIL-NC              1:57.37    1:49.84        
                  52.53     1:49.84 (57.31)                                        
 14 Strickland, Craig   12 TEAM-NC                   NT    1:51.13        
                  51.54     1:51.13 (59.59)                                        
 15 Luther, Glenn       12 SAIL-NC                   NT    1:51.91        
                  52.57     1:51.91 (59.34)                                        
 16 Strickland, Clay    12 TEAM-NC                   NT    1:55.21        
                  54.56   1:55.21 (1:00.65)                                        
 17 Houston, Travis     11 QCD-NC                    NT    1:55.28        
                  53.06   1:55.28 (1:02.22)                                        
 18 Watson, Vegas       11 QCD-NC                    NT    1:58.75        
                  52.71   1:58.75 (1:06.04)                                        
 19 Frattaroli, Anthon  11 ATOM-NC              2:05.51    2:00.26        
                  56.64   2:00.26 (1:03.62)                                        
 20 Jackson, Roz        11 QCD-NC                    NT    2:06.20        
                  58.28   2:06.20 (1:07.92)                                        
 -- Wallace, Joshua     12 MSA-NC                    NT         NS        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                27.59  AAAA
                29.09  AAA
                30.59  AA
                32.09  A
                35.19  BB
                38.19  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vendal, Ty          12 TEAM-NC                39.28      35.46 B        9  
  2 Marquardt, Jack     11 ATOM-NC                35.17      35.71 B        7  
  3 Ford, Hayden        11 TEAM-NC                36.81      35.98 B        6  
  4 Sneden, Adam        12 TEAM-NC                   NT      37.61 B        5  
  5 Skufca, Dane        11 TEAM-NC                38.87      39.49          4  
  6 Adams, Brett        11 MSA-NC                    NT      43.11          3  
  7 Schulze, Luke       12 SAIL-NC                44.95      43.34          2  
  8 Hernandez, Justin   11 MSA-NC                 46.78      44.13          1  
  9 Pradhan, Anshool    12 MSA-NC                    NT      44.31        
 10 Bernard, Donovan    11 SAIL-NC                45.72      46.64        
 11 Watson, Vegas       11 QCD-NC                    NT      46.80        
 12 Oriaku, Obi         11 MSA-NC                    NT      46.97        
 13 Veerman, Ryan       11 UN-01-NC               48.06      47.13        
 14 Blanton, Zach       11 MSA-NC                    NT      48.94        
 15 Simmon, James       12 UN-GA                     NT      54.63        
 16 Jackson, Roz        11 QCD-NC                    NT    1:03.14        
 -- Houston, Travis     11 QCD-NC                    NT         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Daniel, Malachi     11 MSA-NC                    NT         NS        
 -- Kury, Drew          12 MSA-NC                 51.50         NS        
 -- Marsh, Brandon      12 MSA-NC                    NT         NS        
 -- Wallace, Joshua     12 MSA-NC                    NT         NS        
 -- Hank, Kenny         12 MSA-NC                    NT         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.09  AAAA
              1:04.59  AAA
              1:08.19  AA
              1:11.69  A
              1:18.69  BB
              1:25.79  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Marsh, Brandon      12 MSA-NC                    NT    1:24.63 B        9  
  2 Ford, Hayden        11 TEAM-NC              1:28.20    1:29.08          7  
                  40.51     1:29.08 (48.57)                                        
  3 Simmon, James       12 UN-GA                     NT    1:56.25          6  
                  50.69   1:56.25 (1:05.56)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:02.39  AAAA
              1:05.39  AAA
              1:08.49  AA
              1:11.49  A
              1:17.59  BB
              1:23.69  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fajtek, Alex        12 SAIL-NC              1:13.50    1:14.66 BB       9  
                  34.58     1:14.66 (40.08)                                        
  2 Wallace, Joshua     12 MSA-NC                    NT    1:18.91 B        7  
                  35.41     1:18.91 (43.50)                                        
  3 O'Connell, Cade     12 SAIL-NC              1:17.92    1:19.35 B        6  
                  37.11     1:19.35 (42.24)                                        
  4 Enriquez, Edward    11 SAIL-NC              1:29.92    1:24.08          5  
                  40.86     1:24.08 (43.22)                                        
  5 Sneden, Adam        12 TEAM-NC                   NT    1:24.19          4  
                  38.48     1:24.19 (45.71)                                        
  6 Vendal, Ty          12 TEAM-NC              1:29.55    1:24.44          3  
                  38.55     1:24.44 (45.89)                                        
  7 Marsh, Brandon      12 MSA-NC                    NT    1:25.01          2  
  8 Caravaca, Jacques   11 ATOM-NC              1:25.50    1:25.39          1  
                  39.07     1:25.39 (46.32)                                        
  9 Ford, Hayden        11 TEAM-NC              1:26.03    1:26.61        
                  40.02     1:26.61 (46.59)                                        
 10 Pradhan, Anshool    12 MSA-NC                    NT    1:29.92        
                  40.67     1:29.92 (49.25)                                        
 11 Kunesh, Isaac       12 SAIL-NC                   NT    1:32.78        
                  45.92     1:32.78 (46.86)                                        
 12 Schulze, Luke       12 SAIL-NC                   NT    1:33.33        
                  41.07     1:33.33 (52.26)                                        
 13 Strickland, Craig   12 TEAM-NC                   NT    1:35.21        
                  47.18     1:35.21 (48.03)                                        
 14 Hernandez, Justin   11 MSA-NC                    NT    1:35.70        
                  42.77     1:35.70 (52.93)                                        
 15 Luther, Glenn       12 SAIL-NC                   NT    1:36.12        
                  46.58     1:36.12 (49.54)                                        
 16 Roux, Zach          11 SAIL-NC                   NT    1:36.41        
                  47.41     1:36.41 (49.00)                                        
 17 Strickland, Clay    12 TEAM-NC                   NT    1:36.93        
                  44.39     1:36.93 (52.54)                                        
 18 Thomas, Seth        11 SAIL-NC              1:53.07    1:36.99        
                  47.21     1:36.99 (49.78)                                        
 19 Blanton, Zach       11 MSA-NC                    NT    1:40.51        
                  48.68     1:40.51 (51.83)                                        
 20 Veerman, Ryan       11 UN-01-NC             1:47.75    1:41.49        
                  46.08     1:41.49 (55.41)                                        
 21 Houston, Travis     11 QCD-NC                    NT    1:55.31        
                  53.73   1:55.31 (1:01.58)                                        
 -- Simmon, James       12 UN-GA                1:54.20         DQ        
      Did not finish on back - back
 -- Kury, Drew          12 MSA-NC               1:34.58         NS        
 -- Oriaku, Obi         11 MSA-NC                    NT         NS        
 -- Daniel, Malachi     11 MSA-NC                    NT        SCR        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:14.99  AAAA
              2:21.79  AAA
              2:28.69  AA
              2:35.59  A
              2:49.39  BB
              3:03.09  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ford, Hayden        11 TEAM-NC              3:03.48    3:00.44 B        9  
                  37.54     1:23.62 (46.08)     2:20.19 (56.57)     3:00.44 (40.25)
  2 Skufca, Dane        11 TEAM-NC              3:02.40    3:04.34          7  
                  40.85     1:30.35 (49.50)     2:21.44 (51.09)     3:04.34 (42.90)
  3 Simmon, James       12 UN-GA                     NT    3:19.96          6  
                  47.64     1:38.99 (51.35)     2:34.59 (55.60)     3:19.96 (45.37)
 -- Sellars, Ethan       9 QCD-NC                    NT   X3:31.88        
                  48.61     1:41.87 (53.26)   2:44.40 (1:02.53)     3:31.88 (47.48)
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sailfish Aquatics-NC  'A'                   2:19.03    2:10.30         18  
     1) Schulze, Luke 12                2) Bernard, Donovan 11            
     3) Enriquez, Edward 11             4) O'Connell, Cade 12             
                  33.76     1:07.68 (33.92)     1:41.11 (33.43)     2:10.30 (29.19)
  2 Team Charlotte Swimming-NC  'A'                  NT    2:12.03         14  
     1) Ford, Hayden 11                 2) Roeth, Liam 12                 
     3) Skufca, Dane 11                 4) Sneden, Adam 12                
                  33.18     1:06.94 (33.76)     1:40.93 (33.99)     2:12.03 (31.10)
  3 Mecklenburg Swim Association-NC  'A'             NT    2:17.83         12  
     1) Oriaku, Obi 11                  2) Pradhan, Anshool 12            
     3) Hernandez, Justin 11            4) Hank, Kenny 12                 
                  33.46     1:08.01 (34.55)     1:41.46 (33.45)     2:17.83 (36.37)
  4 Sailfish Aquatics-NC  'B'                   2:55.00    2:31.99         10  
     1) Puckett, Jason 11               2) Thomas, Seth 11                
     3) Luther, Glenn 12                4) Kunesh, Isaac 12               
                  38.75                             1:58.35 ( )     2:31.99 (33.64)
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sailfish Aquatics-NC  'A'                   2:30.37    2:27.14         18  
     1) O'Connell, Cade 12              2) Enriquez, Edward 11            
     3) Fajtek, Alex 12                 4) Schulze, Luke 12               
                  35.86     1:18.22 (42.36)     1:53.93 (35.71)     2:27.14 (33.21)
  2 Team Charlotte Swimming-NC  'A'                  NT    2:44.45         14  
     1) Strickland, Clay 12             2) Strickland, Craig 12           
     3) Ford, Hayden 11                 4) Vendal, Ty 12                  
                  47.56     1:46.12 (58.56)     2:14.09 (27.97)     2:44.45 (30.36)
  3 Sailfish Aquatics-NC  'B'                        NT    3:04.81         12  
     1) Caudle, Bryce 11                2) Thomas, Seth 11                
     3) Kunesh, Isaac 12                4) Puckett, Jason 11              
                  46.98     1:36.10 (49.12)     2:24.68 (48.58)     3:04.81 (40.13)
 -- Mecklenburg Swim Association-NC  'A'             NT         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #3: One hand touch - fly
     1) Pradhan, Anshool 12             2) Marsh, Brandon 12              
     3) Wallace, Joshua 12              4) Hernandez, Justin 11           
                  49.19     1:25.84 (36.65)     1:59.90 (34.06)          DQ (35.46)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                22.99  AAAA
                24.09  AAA
                25.19  AA
                26.29  A
                28.49  BB
                30.69  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cooper, Graham      14 TEAM-NC                25.51      25.11 AA       9  
  2 Weston, Jacob       14 SAIL-NC                27.88      26.41 BB       7  
  3 Paque, James        14 UN-01-NC               27.35      27.37 BB       6  
  4 Crew, Henry         13 TEAM-NC                29.09      27.64 BB       5  
  5 Evans, Kyle         13 SAIL-NC                   NT      27.84 BB       4  
  6 Leigh, Sam          14 TEAM-NC                29.55      28.00 BB       3  
  7 Warlick, Drew       13 TEAM-NC                31.53      28.07 BB       2  
  8 Fant, Tyler         13 MSA-NC                 28.54      28.27 BB       1  
  9 Freije, Peter       14 TEAM-NC                29.91      28.51 B      
 10 Southern, Jake      14 SAIL-NC                   NT      28.98 B      
 11 Dixon, Jonathon     13 UN-GA                  34.69      29.40 B      
 12 Arnold, Nathaniel   14 MSA-NC                    NT      29.50 B      
 13 White, Jason        13 SAIL-NC                29.37      29.53 B      
 14 Johnson, Ryan       13 QCD-NC                 30.07      30.04 B      
 15 Schwartz, Kyle      13 MSA-NC                    NT      30.53 B      
 16 Walton, Samuel      13 MSA-NC                    NT      31.53        
 17 Eberhardt, Coleman  13 MSA-NC                    NT      31.82        
 18 Hawes, Noah         14 SAIL-NC                42.23      32.08        
 19 Runkel, Jack        14 MSA-NC                    NT      32.10        
 20 Van Buren, JP       13 TEAM-NC                   NT      34.71        
 21 Alston, Eli         14 QCD-NC                 42.58      40.29        
 22 Hicks, Brad         13 MSA-NC                    NT      45.92        
 -- Gordon, Brandon     13 MSA-NC                    NT         NS        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                50.29  AAAA
                52.69  AAA
                55.09  AA
                57.39  A
              1:02.19  BB
              1:06.99  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cooper, Graham      14 TEAM-NC                53.98      54.10 AA       9  
                  26.34       54.10 (27.76)                                        
  2 Paque, James        14 UN-01-NC               59.91      59.52 BB       7  
                  29.22       59.52 (30.30)                                        
  3 Warlick, Drew       13 TEAM-NC              1:09.83    1:00.07 BB       6  
                  28.92     1:00.07 (31.15)                                        
  4 Crew, Henry         13 TEAM-NC              1:07.79    1:00.70 BB       5  
                  28.94     1:00.70 (31.76)                                        
  5 McCutchan, Tyler    14 TEAM-NC              1:01.72    1:00.78 BB       4  
                  29.41     1:00.78 (31.37)                                        
  6 Weston, Jacob       14 SAIL-NC              1:02.62    1:00.87 BB       3  
                  29.78     1:00.87 (31.09)                                        
  7 Freije, Peter       14 TEAM-NC              1:06.00    1:00.88 BB       2  
                  29.25     1:00.88 (31.63)                                        
  8 Heishman, Jason     14 ATOM-NC              1:02.79    1:01.73 BB       1  
                  29.36     1:01.73 (32.37)                                        
  9 Fant, Tyler         13 MSA-NC               1:04.21    1:02.70 B      
                  30.05     1:02.70 (32.65)                                        
 10 White, Jason        13 SAIL-NC              1:02.25    1:02.92 B      
                  30.11     1:02.92 (32.81)                                        
 11 Leigh, Sam          14 TEAM-NC              1:05.14    1:03.32 B      
                  30.96     1:03.32 (32.36)                                        
 12 Evans, Kyle         13 SAIL-NC                   NT    1:04.24 B      
                  30.08     1:04.24 (34.16)                                        
 13 Dixon, Jonathon     13 UN-GA                     NT    1:06.23 B      
                  30.75     1:06.23 (35.48)                                        
 14 Arnold, Nathaniel   14 MSA-NC                    NT    1:06.62 B      
                  32.97     1:06.62 (33.65)                                        
 15 Johnson, Ryan       13 QCD-NC               1:07.91    1:07.03        
                  31.74     1:07.03 (35.29)                                        
 16 Southern, Jake      14 SAIL-NC                   NT    1:07.11        
                  31.38     1:07.11 (35.73)                                        
 17 Schwartz, Kyle      13 MSA-NC                    NT    1:08.06        
                  32.72     1:08.06 (35.34)                                        
 18 Beck, Patrick       14 TEAM-NC              1:12.76    1:09.71        
                  32.17     1:09.71 (37.54)                                        
 19 Walton, Samuel      13 MSA-NC                    NT    1:10.20        
                  32.33     1:10.20 (37.87)                                        
 20 Runkel, Jack        14 MSA-NC                    NT    1:11.30        
                  34.35     1:11.30 (36.95)                                        
 21 Gordon, Brandon     13 MSA-NC                    NT    1:14.75        
                  33.59     1:14.75 (41.16)                                        
 22 Hawes, Noah         14 SAIL-NC              1:39.72    1:17.44        
                  35.57     1:17.44 (41.87)                                        
 23 Eberhardt, Coleman  13 MSA-NC                    NT    1:17.89        
                  34.68     1:17.89 (43.21)                                        
 24 Alston, Eli         14 QCD-NC               1:41.62    1:31.21        
                  43.39     1:31.21 (47.82)                                        
 25 Hicks, Brad         13 MSA-NC                    NT    1:44.78        
                  48.04     1:44.78 (56.74)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:49.59  AAAA
              1:54.79  AAA
              1:59.99  AA
              2:05.29  A
              2:15.69  BB
              2:26.09  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cooper, Graham      14 TEAM-NC              1:52.19    1:56.70 AA       9  
                  26.90       56.94 (30.04)     1:27.37 (30.43)     1:56.70 (29.33)
  2 Paque, James        14 UN-01-NC             2:09.71    2:06.98 BB       7  
                  30.06     1:02.27 (32.21)     1:35.11 (32.84)     2:06.98 (31.87)
  3 White, Jason        13 SAIL-NC              2:14.90    2:13.36 BB       6  
                  30.06     1:03.48 (33.42)     1:38.04 (34.56)     2:13.36 (35.32)
  4 Freije, Peter       14 TEAM-NC              2:22.35    2:16.52 B        5  
                  30.55     1:05.55 (35.00)     1:41.65 (36.10)     2:16.52 (34.87)
  5 Weston, Jacob       14 SAIL-NC              2:20.21    2:19.87 B        4  
                  31.67     1:07.52 (35.85)     1:44.21 (36.69)     2:19.87 (35.66)
  6 Southern, Jake      14 SAIL-NC                   NT    2:20.71 B        3  
                  31.76     1:07.46 (35.70)     1:45.45 (37.99)     2:20.71 (35.26)
  7 Evans, Kyle         13 SAIL-NC                   NT    2:23.95 B        2  
                  31.54     1:09.77 (38.23)     1:49.14 (39.37)     2:23.95 (34.81)
  8 Johnson, Ryan       13 QCD-NC               2:49.60    2:26.03 B        1  
                  31.94     1:08.45 (36.51)     1:47.11 (38.66)     2:26.03 (38.92)
  9 Dixon, Jonathon     13 UN-GA                     NT    2:26.74        
                  31.33     1:08.70 (37.37)     1:49.10 (40.40)     2:26.74 (37.64)
 10 Beck, Patrick       14 TEAM-NC                   NT    2:36.64        
                  34.11     1:14.32 (40.21)     1:56.66 (42.34)     2:36.64 (39.98)
 11 Runkel, Jack        14 MSA-NC                    NT    2:41.15        
                  36.01     1:15.94 (39.93)     1:59.26 (43.32)     2:41.15 (41.89)
 12 Hawes, Noah         14 SAIL-NC                   NT    2:47.99        
                  36.14     1:18.06 (41.92)     2:03.43 (45.37)     2:47.99 (44.56)
 13 Eberhardt, Coleman  13 MSA-NC                    NT    3:00.40        
                  36.15     1:20.77 (44.62)     2:11.12 (50.35)     3:00.40 (49.28)
 14 Alston, Eli         14 QCD-NC                    NT    3:20.90        
                  44.33     1:36.71 (52.38)     2:29.90 (53.19)     3:20.90 (51.00)
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              4:53.29  AAAA
              5:07.29  AAA
              5:21.29  AA
              5:35.19  A
              6:03.19  BB
              6:31.09  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 White, Jason        13 SAIL-NC              6:04.22    5:55.34 BB       9  
                  30.91     1:05.38 (34.47)     1:40.16 (34.78)                    
            2:16.59 ( )     2:52.84 (36.25)     3:29.66 (36.82)                    
            4:06.34 ( )     4:43.04 (36.70)     5:19.84 (36.80)     5:55.34 (35.50)
  2 Weston, Jacob       14 SAIL-NC                   NT    6:12.56 B        7  
                  32.80     1:09.74 (36.94)                                        
                                                    3:02.14 ( )                    
                                4:20.10 ( )   6:12.56 (1:52.46)                    
  3 Southern, Jake      14 SAIL-NC                   NT    6:29.88 B        6  
                  32.81     1:09.63 (36.82)     1:49.89 (40.26)                    
            2:29.98 ( )     3:10.31 (40.33)     3:51.06 (40.75)                    
            4:32.70 ( )     5:12.84 (40.14)     5:53.86 (41.02)     6:29.88 (36.02)
  4 Dixon, Jonathon     13 UN-GA                     NT    6:30.88 B        5  
                  32.73     1:10.09 (37.36)     1:49.94 (39.85)                    
            2:29.71 ( )     3:10.49 (40.78)     3:50.09 (39.60)                    
            4:31.54 ( )     5:12.50 (40.96)     5:53.96 (41.46)     6:30.88 (36.92)
  5 Evans, Kyle         13 SAIL-NC                   NT    6:44.15          4  
                  31.93     1:10.29 (38.36)     1:50.76 (40.47)                    
            2:31.76 ( )     3:14.69 (42.93)     3:57.36 (42.67)                    
            4:40.44 ( )     5:23.89 (43.45)     6:06.63 (42.74)     6:44.15 (37.52)
  6 Johnson, Ryan       13 QCD-NC                    NT    6:46.50          3  
                  32.47     1:10.07 (37.60)     1:50.49 (40.42)                    
            2:32.03 ( )     3:14.14 (42.11)     3:56.66 (42.52)                    
            4:40.44 ( )     5:23.61 (43.17)     6:06.80 (43.19)     6:46.50 (39.70)
 -- Dixon, DJ           15 UN-GA                     NT         DQ        
      False start
                  35.69     1:17.67 (41.98)                                        
            2:48.48 ( )     3:33.44 (44.96)   5:04.60 (1:31.16)                    
            5:51.49 ( )     6:37.64 (46.15)          DQ (46.45)                    
 -- Parrott, Jake       17 ATOM-NC              4:52.44        SCR        
 
Boys 13-14 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
             10:09.39  AAAA
             10:38.39  AAA
             11:07.39  AA
             11:36.39  A
             12:34.39  BB
             13:32.49  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dixon, Jonathon     13 UN-GA                     NT   16:49.27          9  
                  32.76     1:12.98 (40.22)     1:55.10 (42.12)     2:37.67 (42.57)
        3:22.72 (45.05)     4:05.68 (42.96)     4:49.29 (43.61)     5:32.57 (43.28)
        6:16.18 (43.61)     7:00.62 (44.44)     7:44.51 (43.89)     8:28.79 (44.28)
        9:13.69 (44.90)     9:58.59 (44.90)    10:42.44 (43.85)    11:27.15 (44.71)
       12:11.22 (44.07)    12:55.52 (44.30)    13:40.13 (44.61)  16:49.27 (3:09.14)
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                56.19  AAAA
                58.89  AAA
              1:01.49  AA
              1:04.19  A
              1:09.59  BB
              1:14.89  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cooper, Graham      14 TEAM-NC              1:01.98    1:01.95 A        9  
                  30.30     1:01.95 (31.65)                                        
  2 Paque, James        14 UN-01-NC             1:09.02    1:07.01 BB       7  
                  32.85     1:07.01 (34.16)                                        
  3 Warlick, Drew       13 TEAM-NC              1:18.42    1:08.87 BB       6  
                  32.58     1:08.87 (36.29)                                        
  4 McCutchan, Tyler    14 TEAM-NC              1:11.41    1:09.40 BB       5  
                  34.63     1:09.40 (34.77)                                        
  5 Weston, Jacob       14 SAIL-NC              1:14.27    1:09.56 BB       4  
                  34.84     1:09.56 (34.72)                                        
  6 Fant, Tyler         13 MSA-NC               1:11.81    1:09.63 B        3  
                  33.56     1:09.63 (36.07)                                        
  7 Freije, Peter       14 TEAM-NC              1:16.15    1:11.89 B        2  
                  34.65     1:11.89 (37.24)                                        
  8 White, Jason        13 SAIL-NC              1:11.21    1:12.00 B        1  
                  35.76     1:12.00 (36.24)                                        
  9 Southern, Jake      14 SAIL-NC                   NT    1:12.81 B      
                  35.36     1:12.81 (37.45)                                        
 10 Dixon, Jonathon     13 UN-GA                     NT    1:16.40        
                  36.45     1:16.40 (39.95)                                        
 11 Leigh, Sam          14 TEAM-NC              1:22.36    1:17.91        
 12 Evans, Kyle         13 SAIL-NC                   NT    1:18.27        
                  37.87     1:18.27 (40.40)                                        
 13 Hawes, Noah         14 SAIL-NC              1:59.32    1:22.92        
 14 Schwartz, Kyle      13 MSA-NC                    NT    1:25.98        
                  41.42     1:25.98 (44.56)                                        
 15 Johnson, Ryan       13 QCD-NC               1:26.77    1:26.99        
 16 Walton, Samuel      13 MSA-NC                    NT    1:28.41        
                  42.28     1:28.41 (46.13)                                        
 17 Eberhardt, Coleman  13 MSA-NC                    NT    1:30.04        
                  41.78     1:30.04 (48.26)                                        
 18 Gordon, Brandon     13 MSA-NC                    NT    1:32.45        
                  43.81     1:32.45 (48.64)                                        
 19 Alston, Eli         14 QCD-NC               2:16.04    1:50.32        
 -- Hicks, Brad         13 MSA-NC                    NT         DQ        
      Not on back off wall
                  47.34          DQ (59.60)                                        
 -- Runkel, Jack        14 MSA-NC                    NT         DQ        
      Not on back off wall
 -- Arnold, Nathaniel   14 MSA-NC                    NT         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:00.99  AAAA
              2:06.69  AAA
              2:12.49  AA
              2:18.19  A
              2:29.79  BB
              2:41.29  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 White, Jason        13 SAIL-NC              2:42.73    2:30.75 B        9  
                  35.39     1:13.61 (38.22)     1:52.22 (38.61)     2:30.75 (38.53)
  2 Freije, Peter       14 TEAM-NC              2:41.77    2:33.88 B        7  
                  36.25     1:15.21 (38.96)   2:33.88 (1:18.67)                    
  3 Leigh, Sam          14 TEAM-NC                   NT    2:51.98          6  
                                                    2:08.74 ( )     2:51.98 (43.24)
  4 Evans, Kyle         13 SAIL-NC                   NT    2:55.06          5  
                  38.74     1:23.44 (44.70)     2:10.47 (47.03)     2:55.06 (44.59)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:03.09  AAAA
              1:06.09  AAA
              1:09.09  AA
              1:12.09  A
              1:18.09  BB
              1:24.09  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weston, Jacob       14 SAIL-NC              1:15.72    1:11.06 A        9  
                  34.02     1:11.06 (37.04)                                        
  2 Paque, James        14 UN-01-NC             1:19.27    1:14.13 BB       7  
                  35.19     1:14.13 (38.94)                                        
  3 Crew, Henry         13 TEAM-NC              1:25.25    1:21.48 B        6  
                  37.70     1:21.48 (43.78)                                        
  4 Leigh, Sam          14 TEAM-NC              1:21.23    1:21.86 B        5  
                  38.17     1:21.86 (43.69)                                        
  5 Southern, Jake      14 SAIL-NC                   NT    1:21.98 B        4  
                  38.64     1:21.98 (43.34)                                        
  6 Fant, Tyler         13 MSA-NC               1:40.36    1:22.74 B        3  
                  38.47     1:22.74 (44.27)                                        
  7 Warlick, Drew       13 TEAM-NC              1:57.28    1:22.84 B        2  
                  38.54     1:22.84 (44.30)                                        
  8 Beck, Patrick       14 TEAM-NC              1:33.16    1:23.64 B        1  
                  38.83     1:23.64 (44.81)                                        
  9 Evans, Kyle         13 SAIL-NC                   NT    1:27.46        
                  41.08     1:27.46 (46.38)                                        
 10 Eberhardt, Coleman  13 MSA-NC                    NT    1:29.98        
                  42.26     1:29.98 (47.72)                                        
 11 Johnson, Ryan       13 QCD-NC               2:16.00    1:30.76        
                  43.78     1:30.76 (46.98)                                        
 12 Walton, Samuel      13 MSA-NC                    NT    1:33.84        
                  42.82     1:33.84 (51.02)                                        
 13 Van Buren, JP       13 TEAM-NC                   NT    1:34.27        
                  43.66     1:34.27 (50.61)                                        
 14 Arnold, Nathaniel   14 MSA-NC                    NT    1:34.94        
                  44.91     1:34.94 (50.03)                                        
 15 Schwartz, Kyle      13 MSA-NC                    NT    1:39.59        
                  46.65     1:39.59 (52.94)                                        
 16 Runkel, Jack        14 MSA-NC                    NT    1:39.76        
                  46.60     1:39.76 (53.16)                                        
 17 Hawes, Noah         14 SAIL-NC              2:24.21    1:46.03        
                  49.19     1:46.03 (56.84)                                        
 18 Hicks, Brad         13 MSA-NC                    NT    2:20.94        
                1:03.24   2:20.94 (1:17.70)                                        
 -- Gordon, Brandon     13 MSA-NC                    NT         DQ        
                  44.94          DQ (52.60)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:16.79  AAAA
              2:23.29  AAA
              2:29.79  AA
              2:36.29  A
              2:49.39  BB
              3:02.39  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Heishman, Jason     14 ATOM-NC              2:43.02    2:34.12 A        9  
                  34.09     1:14.92 (40.83)     1:56.09 (41.17)     2:34.12 (38.03)
  2 Weston, Jacob       14 SAIL-NC              2:41.76    2:34.76 A        7  
                  36.18     1:15.85 (39.67)     1:55.86 (40.01)     2:34.76 (38.90)
  3 Paque, James        14 UN-01-NC             2:45.83    2:40.69 BB       6  
                  36.06     1:16.66 (40.60)     1:58.94 (42.28)     2:40.69 (41.75)
  4 Beck, Patrick       14 TEAM-NC              3:17.26    2:57.65 B        5  
                  39.00     1:23.52 (44.52)     2:10.80 (47.28)     2:57.65 (46.85)
  5 Leigh, Sam          14 TEAM-NC              3:01.75    3:02.54          4  
                  39.94     1:27.75 (47.81)     2:15.96 (48.21)     3:02.54 (46.58)
  6 White, Jason        13 SAIL-NC                   NT    3:02.91          3  
                  41.77     1:28.63 (46.86)     2:16.91 (48.28)     3:02.91 (46.00)
  7 Hawes, Noah         14 SAIL-NC                   NT    3:45.61          2  
                  48.62     1:46.86 (58.24)     2:46.58 (59.72)     3:45.61 (59.03)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                54.99  AAAA
                57.59  AAA
              1:00.29  AA
              1:02.89  A
              1:08.09  BB
              1:13.29  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cooper, Graham      14 TEAM-NC                57.14      58.12 AA       9  
                  27.30       58.12 (30.82)                                        
  2 Warlick, Drew       13 TEAM-NC              1:17.97    1:08.53 B        7  
                  31.67     1:08.53 (36.86)                                        
  3 Paque, James        14 UN-01-NC             1:13.40    1:10.39 B        6  
                  33.86     1:10.39 (36.53)                                        
  4 Weston, Jacob       14 SAIL-NC              1:24.06    1:10.41 B        5  
                  31.84     1:10.41 (38.57)                                        
  5 Fant, Tyler         13 MSA-NC               1:24.73    1:12.81 B        4  
                  33.70     1:12.81 (39.11)                                        
  6 Dixon, Jonathon     13 UN-GA                     NT    1:16.15          3  
                  34.80     1:16.15 (41.35)                                        
  7 White, Jason        13 SAIL-NC              1:21.56    1:19.20          2  
                  35.57     1:19.20 (43.63)                                        
  8 Johnson, Ryan       13 QCD-NC               1:28.46    1:21.92          1  
                  35.92     1:21.92 (46.00)                                        
  9 Schwartz, Kyle      13 MSA-NC                    NT    1:26.24        
                  39.75     1:26.24 (46.49)                                        
 10 Eberhardt, Coleman  13 MSA-NC                    NT    1:26.59        
                  36.95     1:26.59 (49.64)                                        
 11 Runkel, Jack        14 MSA-NC                    NT    1:27.19        
                  39.47     1:27.19 (47.72)                                        
 12 Arnold, Nathaniel   14 MSA-NC                    NT    1:30.47        
                  40.47     1:30.47 (50.00)                                        
 13 Walton, Samuel      13 MSA-NC                    NT    1:31.18        
                  38.90     1:31.18 (52.28)                                        
 14 Gordon, Brandon     13 MSA-NC                    NT    1:35.07        
                  40.74     1:35.07 (54.33)                                        
 15 Alston, Eli         14 QCD-NC                    NT    1:46.81        
                  49.51     1:46.81 (57.30)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:02.79  AAAA
              2:08.59  AAA
              2:14.39  AA
              2:20.29  A
              2:31.99  BB
              2:43.69  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Warlick, Drew       13 TEAM-NC                   NT    2:41.31 B        9  
                  33.56     1:15.01 (41.45)     1:57.64 (42.63)     2:41.31 (43.67)
  2 Dixon, Jonathon     13 UN-GA                     NT    3:03.18          7  
                  36.35     1:21.79 (45.44)     2:11.85 (50.06)     3:03.18 (51.33)
 -- Heishman, Jason     14 ATOM-NC                   NT         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:02.79  AAAA
              2:08.59  AAA
              2:14.39  AA
              2:20.29  A
              2:31.99  BB
              2:43.69  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weston, Jacob       14 SAIL-NC              2:35.07    2:22.38 BB       9  
                  31.89     1:10.14 (38.25)     1:49.62 (39.48)     2:22.38 (32.76)
  2 Paque, James        14 UN-01-NC             2:27.59    2:23.20 BB       7  
                  33.35     1:09.24 (35.89)     1:50.83 (41.59)     2:23.20 (32.37)
  3 Heishman, Jason     14 ATOM-NC              2:32.52    2:25.45 BB       6  
                  31.52     1:10.82 (39.30)     1:51.45 (40.63)     2:25.45 (34.00)
  4 McCutchan, Tyler    14 TEAM-NC              2:36.31    2:31.26 BB       5  
                  34.02     1:11.50 (37.48)     1:58.07 (46.57)     2:31.26 (33.19)
  5 Fant, Tyler         13 MSA-NC               2:40.84    2:31.68 BB       4  
                  31.52     1:10.17 (38.65)     1:56.21 (46.04)     2:31.68 (35.47)
  6 Crew, Henry         13 TEAM-NC              2:46.23    2:32.42 B        3  
                  32.67     1:11.61 (38.94)     1:56.60 (44.99)     2:32.42 (35.82)
  7 White, Jason        13 SAIL-NC              2:40.15    2:33.28 B        2  
                  33.85     1:12.18 (38.33)     1:59.91 (47.73)     2:33.28 (33.37)
  8 Southern, Jake      14 SAIL-NC                   NT    2:40.14 B        1  
                  36.64     1:15.73 (39.09)     2:02.14 (46.41)     2:40.14 (38.00)
  9 Evans, Kyle         13 SAIL-NC                   NT    2:44.44        
                  33.33     1:17.45 (44.12)     2:06.72 (49.27)     2:44.44 (37.72)
 10 Dixon, Jonathon     13 UN-GA                     NT    2:50.46        
                  34.13     1:16.63 (42.50)     2:13.37 (56.74)     2:50.46 (37.09)
 11 Johnson, Ryan       13 QCD-NC                    NT    2:53.51        
                  37.02     1:24.13 (47.11)     2:14.52 (50.39)     2:53.51 (38.99)
 12 Arnold, Nathaniel   14 MSA-NC                    NT    3:01.59        
                  39.19     1:27.18 (47.99)     2:21.06 (53.88)     3:01.59 (40.53)
 13 Schwartz, Kyle      13 MSA-NC                    NT    3:03.25        
                  38.04     1:23.76 (45.72)     2:21.94 (58.18)     3:03.25 (41.31)
 14 Eberhardt, Coleman  13 MSA-NC                    NT    3:04.14        
                  34.50     1:19.49 (44.99)     2:18.02 (58.53)     3:04.14 (46.12)
 15 Runkel, Jack        14 MSA-NC                    NT    3:05.90        
                1:24.39     2:22.65 (58.26)     3:05.90 (43.25)                    
 16 Walton, Samuel      13 MSA-NC                    NT    3:07.44        
                  38.67     1:27.36 (48.69)     2:24.75 (57.39)     3:07.44 (42.69)
 17 Gordon, Brandon     13 MSA-NC                    NT    3:16.76        
                  38.66     1:30.13 (51.47)     2:29.51 (59.38)     3:16.76 (47.25)
 18 Alston, Eli         14 QCD-NC                    NT    3:44.42        
                  48.51     1:45.56 (57.05)   2:55.94 (1:10.38)     3:44.42 (48.48)
 -- Cooper, Graham      14 TEAM-NC              2:08.80         DQ        
      False start - Misc
                  27.28     1:01.76 (34.48)     1:40.59 (38.83)          DQ (30.01)
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:22.89  AAAA
              4:35.49  AAA
              4:47.99  AA
              5:00.49  A
              5:25.49  BB
              5:50.59  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Heishman, Jason     14 ATOM-NC              5:11.70    5:07.63 BB       9  
                  32.96     1:11.56 (38.60)     1:52.28 (40.72)     2:32.33 (40.05)
        3:14.79 (42.46)     3:57.87 (43.08)     4:33.89 (36.02)     5:07.63 (33.74)
  2 Leigh, Sam          14 TEAM-NC                   NT    5:52.61          7  
                  36.99     1:20.03 (43.04)   2:54.27 (1:34.24)     3:43.81 (49.54)
        4:34.05 (50.24)     5:13.56 (39.51)     5:52.61 (39.05)                    
 -- Dixon, Jonathon     13 UN-GA                     NT         DQ        
      Non-continuous turning action - back
                  33.86     1:17.93 (44.07)   2:48.87 (1:30.94)     3:47.34 (58.47)
      4:47.89 (1:00.55)     5:28.54 (40.65)          DQ (42.66)                    
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sailfish Aquatics-NC  'A'                        NT    1:51.54         18  
     1) White, Jason 13                 2) Southern, Jake 14              
     3) Evans, Kyle 13                  4) Weston, Jacob 14               
                  28.90       58.01 (29.11)     1:25.34 (27.33)     1:51.54 (26.20)
  2 Mecklenburg Swim Association-NC  'A'             NT    2:08.04         14  
     1) Schwartz, Kyle 13               2) Eberhardt, Coleman 13          
     3) Walton, Samuel 13               4) Gordon, Brandon 13             
                  34.20     1:05.86 (31.66)     1:37.49 (31.63)     2:08.04 (30.55)
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sailfish Aquatics-NC  'A'                   2:30.00    2:09.30         18  
     1) White, Jason 13                 2) Weston, Jacob 14               
     3) Evans, Kyle 13                  4) Southern, Jake 14              
                  34.59     1:13.93 (39.34)     1:38.85 (24.92)     2:09.30 (30.45)
 -- Mecklenburg Swim Association-NC  'A'             NT         NS        
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cooper, Matthew     16 TEAM-NC                23.25      23.47          9  
  2 Trei, Alex          18 MSA-NC                 23.75      24.11          7  
  3 Williamson, Shawn   18 QCD-NC                 22.97      24.22          6  
  4 McCarthy, Kiernan   17 TEAM-NC                23.99      24.24          5  
  5 Tully, Spencer      16 UN-01-NC               24.41      24.74          4  
  6 Hickson, Kai        19 QCD-NC                 24.47      24.92          3  
  7 Canale, Danny       15 MSA-NC                 25.77      25.29          2  
  8 Briese, Dylan       15 MSA-NC                 29.87      25.41          1  
  9 Spencer, Alaric     15 UN-01-NC               26.81      25.54        
  9 Zouhbi, Hassan      16 QCD-NC                 26.56      25.54        
 11 Paque, Johnathon    15 UN-01-NC               26.99      25.98        
 12 Simpson, Justin     16 QCD-NC                 25.23      26.01        
 13 Johnson, Blaine     15 TEAM-NC                27.60      26.71        
 14 Williams, Duke      16 QCD-NC                 32.02      26.82        
 15 Wright, Zach        16 MSA-NC                    NT      26.85        
 16 Smith, Danny        16 UN-01-NC                  NT      27.22        
 17 Hazan, Jack         15 MSA-NC                    NT      28.17        
 18 Smith, Ashton       16 MSA-NC                    NT      29.36        
 19 Pitt, Jared         15 MSA-NC                    NT      29.75        
 20 Mondshane, Alex     15 MSA-NC                    NT      31.47        
 21 Dixon, DJ           15 UN-GA                  36.50      32.73        
 -- Cooper, Mitchell    17 TEAM-NC                23.68         NS        
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Long, John          24 UN-NC                     NT      46.09          9  
                  22.46       46.09 (23.63)                                        
  2 Cooper, Mitchell    17 TEAM-NC                49.71      50.39          7  
                  24.61       50.39 (25.78)                                        
  3 McCarthy, Kiernan   17 TEAM-NC                52.00      52.06          6  
                  24.79       52.06 (27.27)                                        
  4 Trei, Alex          18 MSA-NC                 52.22      52.77          5  
                  24.86       52.77 (27.91)                                        
  5 Schmalz, Dakota     16 ATOM-NC                50.86      52.99          4  
                  25.35       52.99 (27.64)                                        
  6 Williamson, Shawn   18 QCD-NC                 50.98      53.27          3  
                  25.48       53.27 (27.79)                                        
  7 Anderson, Ben       17 ATOM-NC                56.23      53.36          2  
                  25.16       53.36 (28.20)                                        
  8 Tully, Spencer      16 UN-01-NC               53.88      53.58          1  
                  25.66       53.58 (27.92)                                        
  9 Hickson, Kai        19 QCD-NC                 53.57      54.62        
                  25.94       54.62 (28.68)                                        
 10 Briese, Dylan       15 MSA-NC               1:07.71      56.07        
                  26.88       56.07 (29.19)                                        
 11 Canale, Danny       15 MSA-NC                 58.00      56.10        
                  26.98       56.10 (29.12)                                        
 12 Paque, Johnathon    15 UN-01-NC               58.59      56.53        
                  27.67       56.53 (28.86)                                        
 13 Simpson, Justin     16 QCD-NC                 55.73      56.62        
                  26.74       56.62 (29.88)                                        
 14 Johnson, Evan       15 SAIL-NC                56.69      56.65        
                  27.00       56.65 (29.65)                                        
 15 Spencer, Alaric     15 UN-01-NC               58.28      59.33        
                  28.30       59.33 (31.03)                                        
 16 Smith, Danny        16 UN-01-NC                  NT    1:01.32        
                  29.80     1:01.32 (31.52)                                        
 17 Johnson, Blaine     15 TEAM-NC              1:00.93    1:01.84        
                  30.81     1:01.84 (31.03)                                        
 18 Zouhbi, Hassan      16 QCD-NC               1:00.89    1:02.05        
                  28.32     1:02.05 (33.73)                                        
 19 Wright, Zach        16 MSA-NC                    NT    1:02.23        
                  30.97     1:02.23 (31.26)                                        
 20 Hazan, Jack         15 MSA-NC                    NT    1:02.84        
                  29.73     1:02.84 (33.11)                                        
 21 Williams, Duke      16 QCD-NC                    NT    1:04.84        
                  32.93     1:04.84 (31.91)                                        
 22 Carriker, Noah      15 TEAM-NC                   NT    1:06.53        
                  31.63     1:06.53 (34.90)                                        
 23 Smith, Ashton       16 MSA-NC                    NT    1:07.11        
                  32.48     1:07.11 (34.63)                                        
 24 Pitt, Jared         15 MSA-NC                    NT    1:08.85        
                  34.08     1:08.85 (34.77)                                        
 25 Mondshane, Alex     15 MSA-NC                    NT    1:13.50        
                  35.03     1:13.50 (38.47)                                        
 26 Dixon, DJ           15 UN-GA                     NT    1:16.83        
                  35.72     1:16.83 (41.11)                                        
 -- Davis, Jayden       10 QCD-NC               1:43.94        SCR        
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Williamson, Shawn   18 QCD-NC               1:56.16    1:57.65          9  
                  26.16       55.24 (29.08)     1:26.66 (31.42)     1:57.65 (30.99)
  2 Tully, Spencer      16 UN-01-NC             1:55.67    1:59.10          7  
                  12.51       28.04 (15.53)       44.61 (16.57)   1:59.10 (1:14.49)
  3 Trei, Alex          18 MSA-NC               1:58.04    1:59.82          6  
                  27.95       58.43 (30.48)     1:29.19 (30.76)     1:59.82 (30.63)
  4 Paque, Johnathon    15 UN-01-NC             2:07.79    2:00.93          5  
                  28.27       59.39 (31.12)     1:30.75 (31.36)     2:00.93 (30.18)
  5 Hickson, Kai        19 QCD-NC               2:04.75    2:01.51          4  
                  27.18       57.89 (30.71)     1:29.99 (32.10)     2:01.51 (31.52)
  6 Canale, Danny       15 MSA-NC               2:06.75    2:04.12          3  
                  28.59     1:00.29 (31.70)     1:33.79 (33.50)     2:04.12 (30.33)
  7 Briese, Dylan       15 MSA-NC               2:36.32    2:05.10          2  
                  28.66     1:01.79 (33.13)     1:34.79 (33.00)     2:05.10 (30.31)
  8 Johnson, Evan       15 SAIL-NC              2:03.63    2:05.17          1  
                  27.77       59.02 (31.25)     1:32.13 (33.11)     2:05.17 (33.04)
  9 Spencer, Alaric     15 UN-01-NC             2:08.61    2:07.31        
                  29.34     1:01.92 (32.58)     1:35.06 (33.14)     2:07.31 (32.25)
 10 Simpson, Justin     16 QCD-NC               2:04.96    2:14.62        
                  29.83     1:03.56 (33.73)     1:39.45 (35.89)     2:14.62 (35.17)
 11 Johnson, Blaine     15 TEAM-NC              2:20.11    2:14.69        
                  31.72     1:05.78 (34.06)     1:40.96 (35.18)     2:14.69 (33.73)
 12 Zouhbi, Hassan      16 QCD-NC               2:16.03    2:22.07        
                  29.66     1:04.91 (35.25)     1:42.98 (38.07)     2:22.07 (39.09)
 13 Williams, Duke      16 QCD-NC               2:44.47    2:22.27        
                  32.21     1:07.73 (35.52)     1:45.64 (37.91)     2:22.27 (36.63)
 14 Smith, Ashton       16 MSA-NC                    NT    2:36.60        
                  36.01     1:15.16 (39.15)     1:57.80 (42.64)     2:36.60 (38.80)
 15 Dixon, DJ           15 UN-GA                     NT    2:48.75        
                  35.24     1:18.26 (43.02)     2:04.44 (46.18)     2:48.75 (44.31)
 -- Cooper, Mitchell    17 TEAM-NC              1:46.70         NS        
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Parrott, Jake       17 ATOM-NC              4:52.44    5:07.11          9  
                  26.40       55.80 (29.40)     1:26.01 (30.21)     1:57.09 (31.08)
        2:28.86 (31.77)     3:00.44 (31.58)     3:32.50 (32.06)     4:04.88 (32.38)
        4:36.48 (31.60)     5:07.11 (30.63)                                        
  2 Williamson, Shawn   18 QCD-NC               5:18.96    5:38.10          7  
                  26.69       56.90 (30.21)     1:29.53 (32.63)     2:04.37 (34.84)
        2:40.19 (35.82)     3:15.43 (35.24)     3:51.59 (36.16)     4:28.31 (36.72)
        5:03.30 (34.99)     5:38.10 (34.80)                                        
  3 Hickson, Kai        19 QCD-NC               5:31.11    5:46.89          6  
                  27.08       58.77 (31.69)     1:32.49 (33.72)     2:08.01 (35.52)
        2:44.13 (36.12)     3:20.70 (36.57)     3:58.39 (37.69)     4:36.05 (37.66)
        5:12.31 (36.26)     5:46.89 (34.58)                                        
  4 Freije, Peter       14 TEAM-NC              6:21.74    6:05.72          5  
                  30.68     1:06.01 (35.33)     1:42.33 (36.32)     2:19.84 (37.51)
        2:57.97 (38.13)     3:36.32 (38.35)     4:14.09 (37.77)     4:51.84 (37.75)
        5:29.09 (37.25)     6:05.72 (36.63)                                        
  5 Simpson, Justin     16 QCD-NC               5:56.95    6:29.78          4  
                  29.41     1:03.71 (34.30)     1:41.57 (37.86)     2:20.88 (39.31)
        3:01.43 (40.55)     3:42.41 (40.98)     4:24.37 (41.96)     5:06.70 (42.33)
        5:49.04 (42.34)     6:29.78 (40.74)                                        
  6 Williams, Duke      16 QCD-NC                    NT    6:54.07          3  
                  34.16     1:12.54 (38.38)     1:54.55 (42.01)     2:37.81 (43.26)
        3:20.62 (42.81)     4:02.79 (42.17)     4:46.32 (43.53)     5:30.82 (44.50)
        6:14.38 (43.56)     6:54.07 (39.69)                                        
  7 Zouhbi, Hassan      16 QCD-NC               6:16.95    7:04.12          2  
                  31.41     1:08.05 (36.64)     1:50.27 (42.22)     2:35.26 (44.99)
        3:21.11 (45.85)     4:06.23 (45.12)     4:51.75 (45.52)     5:37.23 (45.48)
        6:24.30 (47.07)     7:04.12 (39.82)                                        
 
Boys 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Williamson, Shawn   18 QCD-NC              11:32.47   11:45.59          9  
                  29.14     1:02.02 (32.88)     1:36.38 (34.36)     2:11.66 (35.28)
        2:47.63 (35.97)     3:23.29 (35.66)     3:59.17 (35.88)     4:34.18 (35.01)
        5:09.89 (35.71)     5:45.99 (36.10)     6:22.58 (36.59)     6:58.81 (36.23)
        7:35.57 (36.76)     8:11.22 (35.65)     8:47.59 (36.37)     9:24.06 (36.47)
       10:00.24 (36.18)    10:37.01 (36.77)    11:12.08 (35.07)    11:45.59 (33.51)
  2 Johnson, Evan       15 SAIL-NC                   NT   11:58.71          7  
                  29.30     1:02.80 (33.50)     1:37.23 (34.43)     2:11.95 (34.72)
        2:47.66 (35.71)     3:23.80 (36.14)     4:00.15 (36.35)     4:36.71 (36.56)
        5:13.43 (36.72)     5:50.49 (37.06)     6:28.33 (37.84)     7:05.83 (37.50)
        7:42.81 (36.98)     8:20.18 (37.37)     8:57.87 (37.69)     9:35.40 (37.53)
       10:12.37 (36.97)    10:49.01 (36.64)    11:25.11 (36.10)    11:58.71 (33.60)
  3 Dixon, DJ           15 UN-GA                     NT   17:45.20          6  
                  37.28     1:23.11 (45.83)     2:11.41 (48.30)     3:01.55 (50.14)
        3:49.62 (48.07)     4:37.50 (47.88)     5:28.41 (50.91)     6:18.37 (49.96)
      7:54.76 (1:36.39)   9:33.05 (1:38.29)    10:21.56 (48.51)    11:09.86 (48.30)
       11:58.80 (48.94)    12:49.99 (51.19)    13:38.18 (48.19)    14:29.02 (50.84)
       15:16.13 (47.11)    16:05.29 (49.16)  17:45.20 (1:39.91)                    
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cooper, Mitchell    17 TEAM-NC                53.63      55.87          9  
                  27.19       55.87 (28.68)                                        
  2 Trei, Alex          18 MSA-NC               1:01.25    1:00.71          7  
                  29.69     1:00.71 (31.02)                                        
  3 Schmalz, Dakota     16 ATOM-NC                58.41    1:00.82          6  
                  30.35     1:00.82 (30.47)                                        
  4 Parrott, Jake       17 ATOM-NC                58.04    1:01.14          5  
                  29.79     1:01.14 (31.35)                                        
  5 Tully, Spencer      16 UN-01-NC               59.50    1:01.76          4  
                  29.95     1:01.76 (31.81)                                        
  6 Spencer, Alaric     15 UN-01-NC             1:04.46    1:02.51          3  
                  31.73     1:02.51 (30.78)                                        
  7 Hickson, Kai        19 QCD-NC               1:03.03    1:02.70          2  
                  30.17     1:02.70 (32.53)                                        
  8 Williamson, Shawn   18 QCD-NC               1:02.93    1:03.37          1  
                  30.59     1:03.37 (32.78)                                        
  9 Paque, Johnathon    15 UN-01-NC             1:05.11    1:03.70        
                  31.33     1:03.70 (32.37)                                        
 10 Shealy, Trevor      16 TEAM-NC              1:01.12    1:05.31        
                  31.43     1:05.31 (33.88)                                        
 11 Johnson, Evan       15 SAIL-NC              1:20.60    1:06.04        
                  31.86     1:06.04 (34.18)                                        
 12 Briese, Dylan       15 MSA-NC               1:16.21    1:06.27        
                  31.92     1:06.27 (34.35)                                        
 13 Canale, Danny       15 MSA-NC               1:09.99    1:09.33        
                  33.62     1:09.33 (35.71)                                        
 14 Zouhbi, Hassan      16 QCD-NC               1:13.33    1:09.34        
                  34.17     1:09.34 (35.17)                                        
 15 Simpson, Justin     16 QCD-NC                 30.53    1:10.49        
                  34.92     1:10.49 (35.57)                                        
 16 Smith, Danny        16 UN-01-NC                  NT    1:10.50        
                  34.69     1:10.50 (35.81)                                        
 17 Wright, Zach        16 MSA-NC                    NT    1:12.11        
                  36.71     1:12.11 (35.40)                                        
 18 Johnson, Blaine     15 TEAM-NC              1:12.37    1:12.59        
 19 Carriker, Noah      15 TEAM-NC                   NT    1:14.58        
                  35.87     1:14.58 (38.71)                                        
 20 Williams, Duke      16 QCD-NC               1:28.41    1:16.59        
                  38.27     1:16.59 (38.32)                                        
 21 Hazan, Jack         15 MSA-NC                    NT    1:17.13        
                  36.68     1:17.13 (40.45)                                        
 22 Mondshane, Alex     15 MSA-NC                    NT    1:19.43        
                  37.89     1:19.43 (41.54)                                        
 23 Pitt, Jared         15 MSA-NC                    NT    1:22.79        
                  41.28     1:22.79 (41.51)                                        
 24 Smith, Ashton       16 MSA-NC                    NT    1:23.47        
                  41.20     1:23.47 (42.27)                                        
 25 Dixon, DJ           15 UN-GA                     NT    1:37.22        
                  43.61     1:37.22 (53.61)                                        
 -- Sears, Elijah       15 ATOM-NC              1:01.56         NS        
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tully, Spencer      16 UN-01-NC             2:09.94    2:11.97          9  
                  32.32     1:05.17 (32.85)     1:38.54 (33.37)     2:11.97 (33.43)
  2 Paque, Johnathon    15 UN-01-NC             2:17.69    2:13.50          7  
                  32.41     1:06.55 (34.14)     1:40.82 (34.27)     2:13.50 (32.68)
  3 Johnson, Evan       15 SAIL-NC              2:40.63    2:22.94          6  
                  33.51     1:09.58 (36.07)     1:46.26 (36.68)     2:22.94 (36.68)
  4 Simpson, Justin     16 QCD-NC               2:31.36    2:35.46          5  
                  36.95     1:16.17 (39.22)     1:56.26 (40.09)     2:35.46 (39.20)
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zouhbi, Hassan      16 QCD-NC               1:06.75    1:06.63          9  
                  31.03     1:06.63 (35.60)                                        
  2 McCarthy, Kiernan   17 TEAM-NC              1:07.61    1:08.08          7  
                  32.15     1:08.08 (35.93)                                        
  3 Spencer, Alaric     15 UN-01-NC             1:11.65    1:09.27          6  
                  33.19     1:09.27 (36.08)                                        
  4 Hickson, Kai        19 QCD-NC               1:10.18    1:10.17          5  
                  32.95     1:10.17 (37.22)                                        
  5 Wright, Zach        16 MSA-NC                    NT    1:11.53          4  
                  33.79     1:11.53 (37.74)                                        
  6 Cooper, Matthew     16 TEAM-NC              1:11.57    1:11.62          3  
                  34.03     1:11.62 (37.59)                                        
  7 Briese, Dylan       15 MSA-NC               1:24.12    1:13.48          2  
                  34.81     1:13.48 (38.67)                                        
  8 Smith, Danny        16 UN-01-NC                  NT    1:16.60          1  
                  36.82     1:16.60 (39.78)                                        
  9 Canale, Danny       15 MSA-NC               1:18.99    1:19.03        
                  36.56     1:19.03 (42.47)                                        
 10 Williams, Duke      16 QCD-NC                    NT    1:24.05        
                  40.11     1:24.05 (43.94)                                        
 11 Hazan, Jack         15 MSA-NC                    NT    1:24.39        
                  39.59     1:24.39 (44.80)                                        
 12 Pitt, Jared         15 MSA-NC                    NT    1:27.47        
                  42.33     1:27.47 (45.14)                                        
 13 Mondshane, Alex     15 MSA-NC                    NT    1:31.80        
                  43.43     1:31.80 (48.37)                                        
 14 Dixon, DJ           15 UN-GA                     NT    1:38.19        
                  44.33     1:38.19 (53.86)                                        
 -- Cooper, Mitchell    17 TEAM-NC              1:04.16         NS        
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zouhbi, Hassan      16 QCD-NC               2:30.63    2:38.79          9  
                  34.98     1:15.22 (40.24)     1:57.65 (42.43)     2:38.79 (41.14)
  2 Spencer, Alaric     15 UN-01-NC             2:39.76    2:41.99          7  
                  38.40     1:20.32 (41.92)     2:01.31 (40.99)     2:41.99 (40.68)
  3 Smith, Danny        16 UN-01-NC                  NT    2:53.28          6  
                  38.94     1:22.56 (43.62)     2:07.91 (45.35)     2:53.28 (45.37)
  4 Dixon, DJ           15 UN-GA                     NT    3:43.10          5  
                  45.14     1:43.03 (57.89)   2:45.80 (1:02.77)     3:43.10 (57.30)
 -- Sears, Elijah       15 ATOM-NC              2:23.10         NS        
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cooper, Matthew     16 TEAM-NC                53.44      54.66          9  
                  25.59       54.66 (29.07)                                        
  2 Trei, Alex          18 MSA-NC                 59.79      59.24          7  
                  27.69       59.24 (31.55)                                        
  3 Tully, Spencer      16 UN-01-NC               59.61    1:00.30          6  
                  28.00     1:00.30 (32.30)                                        
  4 Hickson, Kai        19 QCD-NC               1:00.38    1:00.47          5  
                  27.82     1:00.47 (32.65)                                        
  5 Williamson, Shawn   18 QCD-NC                 58.03    1:00.65          4  
                  27.63     1:00.65 (33.02)                                        
  6 McCarthy, Kiernan   17 TEAM-NC              1:02.52    1:00.99          3  
                  27.86     1:00.99 (33.13)                                        
  7 Paque, Johnathon    15 UN-01-NC             1:03.44    1:01.01          2  
                  28.87     1:01.01 (32.14)                                        
  8 Canale, Danny       15 MSA-NC               1:08.00    1:04.37          1  
                  29.66     1:04.37 (34.71)                                        
  9 Johnson, Evan       15 SAIL-NC              1:08.24    1:05.30        
                  30.08     1:05.30 (35.22)                                        
 10 Smith, Danny        16 UN-01-NC                  NT    1:06.95        
                  30.67     1:06.95 (36.28)                                        
 11 Hazan, Jack         15 MSA-NC                    NT    1:09.44        
                  31.06     1:09.44 (38.38)                                        
 12 Briese, Dylan       15 MSA-NC                    NT    1:09.79        
                  31.71     1:09.79 (38.08)                                        
 13 Zouhbi, Hassan      16 QCD-NC               1:12.72    1:11.43        
                  31.17     1:11.43 (40.26)                                        
 14 Spencer, Alaric     15 UN-01-NC             1:16.87    1:12.77        
                  34.26     1:12.77 (38.51)                                        
 15 Simpson, Justin     16 QCD-NC               1:17.14    1:15.07        
                  34.99     1:15.07 (40.08)                                        
 16 Smith, Ashton       16 MSA-NC                    NT    1:16.18        
                  34.12     1:16.18 (42.06)                                        
 17 Williams, Duke      16 QCD-NC                    NT    1:17.57        
                  36.51     1:17.57 (41.06)                                        
 -- Mondshane, Alex     15 MSA-NC                    NT         NS        
 -- Cooper, Mitchell    17 TEAM-NC                53.85         NS        
 -- Pitt, Jared         15 MSA-NC                    NT         NS        
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gregory, Jeremy     24 UN-NC                     NT    1:55.59          9  
                  26.10       55.23 (29.13)     1:25.04 (29.81)     1:55.59 (30.55)
  2 Parrott, Jake       17 ATOM-NC              1:58.93    2:04.50          7  
                  26.69       58.08 (31.39)     1:31.20 (33.12)     2:04.50 (33.30)
  3 McCarthy, Kiernan   17 TEAM-NC              2:15.21    2:25.35          6  
                  29.31     1:05.63 (36.32)     1:44.60 (38.97)     2:25.35 (40.75)
  4 Johnson, Evan       15 SAIL-NC                   NT    2:40.48          5  
                  32.12     1:11.87 (39.75)     1:56.17 (44.30)     2:40.48 (44.31)
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cooper, Mitchell    17 TEAM-NC              1:54.95    2:01.63          9  
                  25.80       56.66 (30.86)     1:33.04 (36.38)     2:01.63 (28.59)
  2 Schmalz, Dakota     16 ATOM-NC              2:08.96    2:09.11          7  
                  28.06       59.85 (31.79)     1:40.18 (40.33)     2:09.11 (28.93)
  3 Parrott, Jake       17 ATOM-NC              2:05.09    2:09.78          6  
                  26.90     1:00.19 (33.29)     1:40.59 (40.40)     2:09.78 (29.19)
  4 Tully, Spencer      16 UN-01-NC             2:09.29    2:11.85          5  
                  26.91     1:00.14 (33.23)     1:40.16 (40.02)     2:11.85 (31.69)
  5 McCarthy, Kiernan   17 TEAM-NC              2:10.72    2:12.65          4  
                  27.76     1:03.47 (35.71)     1:41.70 (38.23)     2:12.65 (30.95)
  6 Paque, Johnathon    15 UN-01-NC             2:15.86    2:13.47          3  
                  28.18     1:02.84 (34.66)     1:42.16 (39.32)     2:13.47 (31.31)
  7 Hickson, Kai        19 QCD-NC               2:14.51    2:15.45          2  
                  27.74     1:03.48 (35.74)     1:43.41 (39.93)     2:15.45 (32.04)
  8 Shealy, Trevor      16 TEAM-NC              2:19.32    2:15.79          1  
                  28.06     1:02.91 (34.85)     1:44.17 (41.26)     2:15.79 (31.62)
  9 Anderson, Ben       17 ATOM-NC              2:20.55    2:19.12        
                  27.07     1:01.93 (34.86)     1:46.47 (44.54)     2:19.12 (32.65)
 10 Trei, Alex          18 MSA-NC               2:23.17    2:19.50        
                  27.57     1:01.96 (34.39)     1:48.20 (46.24)     2:19.50 (31.30)
 11 Williamson, Shawn   18 QCD-NC               2:16.57    2:19.88        
                  28.17     1:03.81 (35.64)     1:45.97 (42.16)     2:19.88 (33.91)
 12 Canale, Danny       15 MSA-NC               2:24.00    2:23.55        
                  29.62     1:07.07 (37.45)     1:52.13 (45.06)     2:23.55 (31.42)
 13 Spencer, Alaric     15 UN-01-NC             2:27.41    2:24.48        
                  30.73     1:05.77 (35.04)     1:50.23 (44.46)     2:24.48 (34.25)
 14 Briese, Dylan       15 MSA-NC               2:52.01    2:25.72        
                  30.01     1:05.75 (35.74)     1:52.04 (46.29)     2:25.72 (33.68)
 15 Johnson, Evan       15 SAIL-NC              2:27.87    2:25.90        
                  29.93     1:04.99 (35.06)     1:53.83 (48.84)     2:25.90 (32.07)
 16 Smith, Danny        16 UN-01-NC                  NT    2:29.97        
                  31.19     1:09.99 (38.80)     1:54.90 (44.91)     2:29.97 (35.07)
 17 Zouhbi, Hassan      16 QCD-NC               2:27.80    2:31.45        
                  32.51     1:09.19 (36.68)     1:52.57 (43.38)     2:31.45 (38.88)
 18 Simpson, Justin     16 QCD-NC               2:29.56    2:37.83        
                  31.68     1:10.50 (38.82)     1:58.92 (48.42)     2:37.83 (38.91)
 19 Williams, Duke      16 QCD-NC                    NT    2:42.35        
                  35.04     1:16.26 (41.22)     2:04.78 (48.52)     2:42.35 (37.57)
 20 Hazan, Jack         15 MSA-NC                    NT    2:44.43        
                  30.25     1:11.96 (41.71)     2:05.27 (53.31)     2:44.43 (39.16)
 21 Smith, Ashton       16 MSA-NC                    NT    2:51.21        
                  35.87     1:20.78 (44.91)     2:09.83 (49.05)     2:51.21 (41.38)
 22 Pitt, Jared         15 MSA-NC                    NT    2:53.75        
                  35.28     1:21.41 (46.13)     2:12.61 (51.20)     2:53.75 (41.14)
 23 Mondshane, Alex     15 MSA-NC                    NT    3:01.00        
                  39.48     1:24.33 (44.85)     2:18.78 (54.45)     3:01.00 (42.22)
 24 Dixon, DJ           15 UN-GA                     NT    3:17.33        
                  40.31     1:32.34 (52.03)   2:32.63 (1:00.29)     3:17.33 (44.70)
 
Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cooper, Mitchell    17 TEAM-NC              4:09.80    4:23.44          9  
                  26.68       58.83 (32.15)     1:32.89 (34.06)     2:07.28 (34.39)
        2:45.32 (38.04)     3:24.14 (38.82)     3:54.67 (30.53)     4:23.44 (28.77)
  2 Parrott, Jake       17 ATOM-NC              4:18.83    4:32.74          7  
                  27.07       58.90 (31.83)     1:34.51 (35.61)     2:09.52 (35.01)
        2:50.72 (41.20)     3:31.08 (40.36)     4:02.30 (31.22)     4:32.74 (30.44)
  3 Schmalz, Dakota     16 ATOM-NC              4:37.72    4:38.38          6  
                  28.20     1:00.87 (32.67)     1:36.52 (35.65)     2:10.82 (34.30)
        2:53.28 (42.46)     3:35.39 (42.11)     4:07.44 (32.05)     4:38.38 (30.94)
  4 Shealy, Trevor      16 TEAM-NC              4:54.88    4:48.92          5  
                  28.92     1:02.91 (33.99)     1:40.24 (37.33)     2:17.03 (36.79)
        3:00.19 (43.16)     3:42.91 (42.72)     4:15.94 (33.03)     4:48.92 (32.98)
  5 Dixon, DJ           15 UN-GA                     NT    6:55.71          4  
                  37.15     1:28.83 (51.68)   3:25.49 (1:56.66)     4:22.98 (57.49)
        5:22.57 (59.59)     6:09.43 (46.86)     6:55.71 (46.28)                    
 -- Sears, Elijah       15 ATOM-NC              4:43.61        DNF        
      Did not finish - Misc
 
Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Queen City Dolphins-NC  'A'                      NT    1:43.21         18  
     1) Williamson, Shawn 18            2) Hickson, Kai 19                
     3) Simpson, Justin 16              4) Zouhbi, Hassan 16              
                                  50.24 ( )     1:16.59 (26.35)     1:43.21 (26.62)
 -- Mecklenburg Swim Association-NC  'A'             NT         DQ        
      False start
     1) Trei, Alex 18                   2) Briese, Dylan 15               
     3) Wright, Zach 16                 4) Hazan, Jack 15                 
                  27.68       56.02 (28.34)     1:21.92 (25.90)          DQ (25.66)
 
Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'A'         1:57.51    1:51.18         18  
     1) Schmalz, Dakota 16              2) Sears, Elijah 15               
     3) Parrott, Jake 17                4) Anderson, Ben 17               
                  27.00       59.66 (32.66)     1:26.04 (26.38)     1:51.18 (25.14)
 -- Mecklenburg Swim Association-NC  'A'             NT         NS        
 
                   Combined Team Scores - Through Event 126                    
 
  1. Sailfish Aquatics                  1210   2. Team Charlotte Swimming            1133
  3. Aquatic Team of Mecklenburg       674.5   4. Mecklenburg Swim Association      523.5
  5. Queen City Dolphins               224.5   6. Unattached-MSA                      140
  7. Unattached-HLHK                     128   8. Ultra Aquatics                       77
  9. Unattached-TEAM                    29.5  10. Unattached-ATOM                      27
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 126                   
 
  1. Sailfish Aquatics                 648.5   2. Team Charlotte Swimming             623
  3. Aquatic Team of Mecklenburg       359.5   4. Mecklenburg Swim Association        316
  5. Ultra Aquatics                       77   6. Queen City Dolphins                52.5
  7. Unattached-TEAM                    29.5   8. Unattached-HLHK                      25
  9. Unattached-MSA                       10  10. Unattached-ATOM                       9
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 126                    
 
  1. Sailfish Aquatics                 561.5   2. Team Charlotte Swimming             510
  3. Aquatic Team of Mecklenburg         315   4. Mecklenburg Swim Association      207.5
  5. Queen City Dolphins                 172   6. Unattached-MSA                      130
  7. Unattached-HLHK                     103   8. Unattached-ATOM                      18